Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. (Foto: LETA)

Šodien valdība lems par stingrākiem drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai 7

Politika
2020. gada 27. oktobrī 04:27 2020. gada 27. oktobrī 04:27
  Jauns.lv
Šodien plkst.10 notiks Krīzes vadības padomes un Ministru kabineta kopsēde, kuras laikā tiks runāts par Covid-19 situāciju Latvijā.

Kā portālam Jauns.lv vēstīja Kariņa preses sekretārs Sandris Sabajevs, sēdē tiks lemts par kopējo valdības stratēģiju Covid-19 izplatības ierobežošanai, tostarp stingrākiem drošības pasākumiem un testēšanas kapacitātes būtisku palielināšanu.

"Šobrīd redzam, ka vīruss joprojām turpina plašu izplatību Latvijā, kas prasa tūlītēju rīcību tagad, lai, mācoties no citu valstu pieredzes, nebūtu par vēlu un vīruss negūtu uzvaru. Lai nepieļautu slimnīcu pārslodzi un līdz ar to krīzes iestāšanos veselības aprūpē, sargājot sabiedrības veselību, rosināšu valdībai lemt par stingrākiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības iegrožošanai," sacīja Kariņš, norādot, ka kopsēdē plānots detalizēti izskatīt un diskutēt par kopējo valdības stratēģiju Covid-19 izplatības ierobežošanai, lai padarītu to saprotamu ikvienam sabiedrības loceklim.

Tāpat Ministru prezidents aicinās lemt par nepieciešamo rīcību testēšanas apjomu būtiskai palielināšanai.

Sēdē pieaicinātie eksperti informēs valdību par aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību, veselības aprūpes nozares kapacitāti, slimnīcu noslodzi, individuālo aizsardzības līdzekļu rezervēm, Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības stratēģiju un valdības komunikāciju.

Pagājušajā nedēļā - straujš Covid-19 gadījumu pieaugums

Situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā kļūst arvien nopietnāka - pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, fiksēts 57,4% jaunatklāto gadījumu pieaugums, ko Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs vērtēja kā ļoti strauju pieaugumu. Epidemiologs preses konferencē pirmdien arī aicinājis sabiedrību netikties ar cilvēkiem no citām mājsaimniecībām un draugiem.

Perevoščikovs žurnālistiem sacīja: "Ja tas absolūti nav nepieciešams, nebūtu atbalstāmi kontaktēties ar citu mājsaimniecību locekļiem un draugiem," norādot, ka tā vietā saziņai labāk izvēlēties modernās tehnoloģijas.

Epidemiologs norāda, ka pagājušajā nedēļā pozitīvo testu īpatsvars bijis 3,7%, savukārt nedēļas nogalē tika pārsniegts četru procentu slieksnis, kas liecina, ka slimība arvien plašāk izplatās sabiedrībā ne tikai caur zināmiem, bet arī caur nezināmiem kontaktiem.

Pagājušajā nedēļā tika sasniegts vēl viens psiholoģiski nozīmīgs slieksnis - Latvijas 14 dienu kumulatīvais rādītājs pārsniedza simtu un bija 103,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Tāpat nedēļas laikā jaunatklāto gadījumu skaits pārsniedza tūkstoti un bija 1228, kamēr nedēļu iepriekš tie bija 780 jauni gadījumi.

Arvien Covid-19 visvairāk izplatās vecuma grupā no 15 līdz 49 gadiem, taču pagājušajā nedēļā bija vērojams pieaugums vecuma grupā virs 65 gadiem.

Pagājušajā nedēļā visbiežāk inficējās mājsaimniecībās, proti, 39% no gadījumiem, kur varēja izsekot inficēšanās avotu, nāk no ģimenes vai mājsaimniecības locekļiem. Otrajā vietā ar 27% bija darbavietas, bet skolu loma brīvlaika ietekmē mazinājās - 21% no izsekotajiem gadījumiem saistīti ar izglītības iestādēm.

Perevoščikovs secina, ka vīrusa pārnešana sabiedrībā pieaug un tagad var inficēties arī, kontaktējoties sabiedriskās vietās un pakalpojumu sniegšanas vietās, ja netiek ievērota distance un netiek izmantota maska kā abpusējs aizsardzības līdzeklis. "Ja tas netiek darīts, riski sabiedriskās vietās būtu vērtējami kā nopietni," sacīja epidemiologs.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti runā par referendumu Hersonā 35
"Tas ir jāizpilda bez kādiem attaisnojumiem!" - fitnesa trenere Nika Linde arī seksā ir par disciplīnu 2
Mūžībā devusies aktrise un sabiedriskā darbiniece Ausma Kantāne-Ziedone
Skatīt visus komentārus