Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīdzinieks rūpīgi gatavojies, lai nolaupītu un nogalinātu divas personas
Valsts policijas pretterorisma vienība "Omega". (Foto: LETA)

Rīdzinieks rūpīgi gatavojies, lai nolaupītu un nogalinātu divas personas 4

Sabiedrība
22. oktobrī 08:44 2020. gada 22. oktobrī 08:44
  Jauns.lv
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki šoruden operatīvā darba rezultātā ir novērsuši divu personu nolaupīšanas un slepkavības. Tās tika plānotas ar mērķi iegūt no tām kriptovalūtu un naudas līdzekļus aptuveni 500 000 eiro apmērā. Aizdomās par šo noziegumu organizēšanu ir aizturēts kāds 1989. gadā dzimis Rīgas iedzīvotājs, un šobrīd viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Noziedznieka mērķis bija prettiesiski iegūt personām piederošos maksāšanas līdzekļus – kriptovalūtu, pārskaitot to uz citiem kriptovalūtas makiem. Pēc tam viņš plānoja personas nogalināt. Sava nodoma realizēšanai viņš aktīvi kriminogēnā vidē ārzemēs meklēja personas, kuras izdarīs šo noziegumu.

Par minēto faktu nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 15. panta trešās daļas un Krimināllikuma 153. panta pirmās daļas – par sagatavošanos personas nolaupīšanai.

Veicot izmeklēšanu kriminālprocesā, tika iegūti un nostiprināti pierādījumi, ka sava nodoma realizācijai, minētais 1989. gadā dzimušais vīrietis izsekoja cietušos, noskaidrojot pārvietošanās maršrutus.

Gadījumā, ja cietušie atteiktos labprātīgi nodot privātas atslēgas vai paroles no kriptovalūtas makiem, viņi tiktu spīdzināti ar rīkiem, ko šis vīrietis bija jau sagatavojis. Kriminālprocesā ir iegūti pierādījumi, ka nozieguma organizētājs bija plānojis pēc iespējas īsākā laikā iegūt sev vēlamo rezultātu, un pēc tam nogalināt cietušos.

Abu nolaupīšanu un slepkavību rezultātā aizdomās turētais vīrietis plānoja iegūt kriptovalūtu un naudas līdzekļus aptuveni 500 000 eiro apmērā.

Šā gada 7. oktobrī nozieguma izdarīšanas brīdī Rīgā, Teikas mikrorajonā, kad nozieguma organizētājs jau gaidīja vienu no personām iepriekš izvēlētajā vietā un bija gatavs viņu nolaupīt, noziedznieku aizturēja Valsts policijas pretterorisma vienība “OMEGA”.  

Savās liecībās 1989. gadā dzimušais vīrietis pilnībā atzinās nozieguma plānošanā, un viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Jāpiemin, ka viņš jau iepriekš ir sodīts par noziegumiem, tostarp par krāpšanu.

Minētais noziedzīgs nodarījums ir klasificējams kā smags. Par noziedzīga nodarījuma, kas paredzēts Krimināllikuma 153. panta pirmajā daļā, t.i. par personas sagrābšanu, lietojot vardarbību vai draudus, vai aizvešanu ar viltu vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli (personas nolaupīšana), soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Šobrīd tiek apkopoti pierādījumi, lai lemtu jautājumu par noziegumu kvalifikāciju pēc smagāka panta – par sagatavošanos slepkavību veikšanai.

Citi šobrīd lasa

Pēc statistikas sanāk, ka ar Covid-19 Latvijā inficējas daudzi, bet atlabst - retais. Kāpēc tā? 17
"Visai skarbi gāja," - Dženifere Rumpāne par pārdzīvoto Itālijas cietumā
Ģimenes locekle Zviedrijā nejauši atklāj, ka māte 28 gadus tur gūstā savu dēlu 3
Skatīt visus komentārus

Ефремов написал покаянное письмо жене погибшего по его вине водителя

Мадонна собрала вместе шестерых детей и молодого бойфренда