Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krieķis: Rebenoku brutāli sita, salaužot žokli un galvaskausu; notikušais neliecina par laupīšanas uzbrukumu
Zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks. (Foto: Facebook)

Krieķis: Rebenoku brutāli sita, salaužot žokli un galvaskausu; notikušais neliecina par laupīšanas uzbrukumu 14

112
21. septembrī 18:22 2020. gada 21. septembrī 18:22
  Jauns.lv / LETA
Notikumu gaita noslepkavotā advokāta Pāvela Rebenoka mājā slepkavības naktī neliecina par laupīšanas uzbrukumu, norādījis uzbrukumā cietušā Ingus Balandina pilnvarotais pārstāvis jurists Mārtiņš Krieķis. 

Krieķis atstāstīja informāciju, kuru uzzinājis no Balandina, vienlaikus norādot, ka pats Balandins ar medijiem nevēlas kontaktēties un sniegt intervijas. "Viņš neko nevēlas citām stāstīt, lai nevajadzētu vēlreiz to pārdzīvot," sacīja Krieķis. 

Viņš pastāstīja, ka, saskaņā ar Balandina stāstīto, Rebenoka mājas durvis bijušas uzlauztas jau iepriekš un uzbrucēji, visticamāk, jau atradušies mājas iekšpusē. 

"Lai uzlauztu durvis, ir nepieciešams zināms laiks un tas arī rada troksni. Nekā tāda nebija, jo Rebenoks dzēra tēju un tajā brīdī ļoti strauji parādījās trīs uzbrucēji, no kuriem divi uzreiz metušies sist Rebenoku, bet trešais sitis Balandinu," stāstīja Krieķis. 

Jurists uzsvēra, ka, sitot Rebenoku, viņam netika jautāts, kur ir dārglietas, kur pulksteņi, kur ir seifs, vai mašīnas atslēgas, vienkārši notikusi brutāla Rebenoka sišana pa galvu, salaužot žokli un galvaskausu. Tikai pēc tam, kad Rebenoks vairs neesot kustējies, uzbrucēji sākuši krievu valodā jautāt Balandinam "kur ir pulksteņi?". 

"Tas vien nav loģiski, jo mājas saimnieks bija Rebenoks un jautājumus par mantas atrašanās vietu būtu jāuzdod saimniekam. Pēc tam, kad Rebenoks vēl reizi esot pakustējies, uzbrucēji viņam sašķaidījuši galvu un turpinājuši spīdzināt Balandinu, sitot viņu un lejot virsū verdošu ūdeni," stāstīja Krieķis. 

Viņaprāt, tas viss neliecinot par parastu laupīšanas uzbrukumu, jo laupītājiem neesot jēgas noslepkavot uzbrukuma upurus, tādējādi izpelnoties "smagāku" pantu. Krieķis uzsvēra, ka parastiem laupītājiem būtu nepieciešams pēc iespējas ātrāk saņemt naudu un citas vērtīgas mantas. 

"Turklāt Balandins jau uzreiz uzbrucējiem teica, ka visu atdos, bet viņi turpināja sist. Šī sišana nebija nekāda uzbrucēju aizsargreakcija pret mājas iemītnieku pretošanos, jo viņi nepretojās. Tā bija konkrēta, apzināta rīcība," sacīja Krieķis. 

Viņš piebilda, ka Rebenoks bijis viņa labākais draugs un Krieķis ļoti labi pārzinājis visas lietas, ar kurām strādājis Rebenoks. "Viņam nebija nevienas krimināllietas vai civillietas, kurās otra puse būtu gatava uz šādiem soļiem. Arī "Olainfarm" lietās pretējā puse nebūtu spērusi šādus soļus. Tāpēc uzskatu, ka uzbrukums saistīts ar obligātā iepirkuma komponentes versiju, kura, šķiet, policijā pat netiek izskatīta," sacīja Krieķis. 

Tāpat Krieķis norādīja, ka viņam arī nepatīk iekšlietu ministra Sandra Ģirģena (KPV LV) izteikumi, ka tas esot bijis laupīšanas uzbrukums, jo pēc šādiem izteikumiem policija to arī izvirza kā galveno versiju. 

"Tāpat dīvaina šķiet neatliekamās medicīniskās palīdzības ātrā ierašanās notikuma vietā, taču mediķi neiegāja mājā, bet gaidīja policijas ierašanos, kura savukārt uz notikuma vietu neesot steigusies. Kā mediķi var zināt, vai cilvēks ir dzīvs, vai miris, to neapskatot," jautāja Krieķis. 

Viņš piebilda, ka Balandins pēc notikušā slapjās drēbēs ārpus mājas esot pratināts 12 stundas, neļaujot apģērbt ko siltāku. "Visu šo laiku Balandins faktiski bija aizdomās turētā statusā," piebilda Krieķis. 

Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte teica, ka policija šorīt preses konferencē jau visu publiskojamo informāciju ir paudusi un izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus patlaban nesniegs.

Kas šobrīd ir zināms

 • Naktī uz svētdienu, 20. septembri, savās mājās Langstiņos tiek nogalināts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.
 • Svētdienas rītā viņa kolēģis un jurists Mārtiņš Krieķis apstiprina informāciju un paziņo, ka izsludina 20 000 eiro par slepkavu atrašanu. Viņaprāt, notikusi pasūtījuma slepkavība.
 • Policija apstiprina, ka advokāts ir noslepkavots un uzsāk kriminālprocesu par slepkavību, ja tā ir saistīta ar laupīšanu (Krimināllikuma 117. pants), tomēr likumsargi izmeklē divas versijas: slepkavību, kas saistīta ar laupīšanu, kā arī otru – saistītu ar viņa profesionālo darbību.
 • Advokāta mājā strādā policija; likumsargi aptaujā apkārtnes iedzīvotājus.
 • Krieķis atklāj, ka sestdienas vakarā Rebenoks viesojies pie viņa un vēlu naktī devies mājās.
 • Atklājas, ka uzbrukuma brīdī viņš nebija viens – cietis ir arī viņa draugs un biznesa partneris Ingus Balandins. Policijas informācija medijiem ir visai skopa, taču Krieķis norāda, ka Balandinam nodarīti smagi miesas bojājumi.
 • Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens intervijās medijiem paziņo – neizskatās, ka Rebenoka noslepkavošanai būtu pasūtījuma raksturs, tomēr daudz ko no neoficiāli izskanējušā nekomentē, sakot, ka izmeklēšanas interesēs nedrīkst to darīt. 
 • Pirmdien, 21. septembrī, Valsts policija sasauc preses brīfingu, kurā paziņo, ka uzbrucēji bija trīs - ģērbušies melnās drēbēs un maskās, lietojuši cimdus.
 • Policija atklāj, ka Rebenokam uzbrukts mirklī, kad viņš bija mājās. Uzbrucēji iekļuva no sētas puses, atgrūžot vaļā durvis.
 • Advokāts sists ar rokām, kājām un terases dēļiem. Viens no dēļiem atrasts 200 metru attālumā no mājas, kas liecina, ka noziedznieki centās slēpt pēdas, nesot līdzi uzbrukumā pielietoto ieroci.
 • Rebenoka mājai nebija videonovērošanas un arī signalizāciju viņš slēdzis reti. Vien tad, kad devās prom uz ilgāku laiku, policijai pastāstīja otrs cietušais, kura vārdu likumsargi oficiāli neapstiprināja, tomēr pēc Krieķa teiktā ir zināms, ka tas ir Balandins.
 • Zināms, ka nolaupīta dārgu pulksteņu kolekcija un dārglietas, bet policija vēl precizē laupījuma sarakstu un apmērus. Seifs, pēc cietušā teiktā, nav paņemts.
 • Policija komentē arī ziņas par 2019. gadā Rebenokam izteiktajiem draudiem dzīvībai. Tas esot bijis kāds komentārs pie kāda raksta portālā. Likumsargi noskaidroja tā autoru un atklājās, ka tas ticis uzrakstīts "emociju uzplūdā". 

Citi šobrīd lasa

VIDEO: neatrisinot strīdu ar "Mercedes-Benz", krievu blogeris nolemj automašīnu demonstratīvi nodedzināt 3
Vīrietis tiešraidē lielījās, ka automašīnu labāk vada dzērumā, bet pēc 6 minūtēm izraisīja traģisku avāriju 5
Viņķele saņēmusi draudus viņu nogalināt 9
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган подогрела слухи о своей второй беременности

МакКонахи рассказал о сексуальном напряжении между Питтом и Энистон