Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
2017. gada vasarā Liepājas pusē policija un brīvprātīgie desmit dienas meklēja bezvēsts pazudušu piecus gadus veco Ivanu Berladinu, kuru vēlāk atrada mirušu. (Foto: Valsts policija)

Trīs gadus pēc mazā Ivana Berladina nāves viņa mātei piespriež sodu 8

112
2020. gada 9. septembrī 10:32 2020. gada 9. septembrī 10:32
  Jauns.lv / LETA
Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra piemērojusi piespiedu darbu vienā no krimināllietām par 2017. gadā pie Liepājas pazudušo un vēlāk nosalušu atrasto piecgadnieku Ivanu Berladinu

Prokuratūra pieņēmusi priekšrakstu par sodu un bērna mātei piemērojusi 140 stundas piespiedu darba un probācijas uzraudzību uz vienu gadu, apliecināja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Kriminālprocesa likumā teikts, ka prokurors var pieņemt priekšrakstu par sodu, ņemot vērā izdarītā noziedzīga nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu, personu raksturojošus datus un citus lietas apstākļus. Prokurors priekšrakstu par sodu noformē, ja apsūdzētais savu vainu atzinis.

Jau ziņots, ka prokuratūra šogad jūnijā bērna tuviniecei uzrādīja apsūdzību pēc Krimināllikuma 174.panta otrās daļas. Prokuratūrā un Valsts policijā (VP) apsūdzētās radniecības pakāpi joprojām neatklāj.

Apsūdzētajai, kurai bija pienākums rūpēties par bērnu un viņa drošību, ar netiešu nodomu cietsirdīgi apgājās ar mazgadīgo, nodarot psihiskas ciešanas, skaidroja prokuratūrā.

Prokuratūrā norādīja, ka pienākums rūpēties par bērnu un viņa drošību ir ietverts arī Bērnu tiesību aizsardzības likumā.

Apsūdzētā savu vainu inkriminētajās darbībās pilnībā atzinusi un nožēlojusi izdarīto.

Krimināllikums par minēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Policijā saistībā ar šo traģēdiju ir atsevišķi izdalīts vēl viens kriminālprocess pret citām personām, un tajā joprojām turpinās izmeklēšana, vērtējot konkrētās personas rīcību un atbildību situācijā, apliecināja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova. Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska apliecināja, ka šajā lietā tiek vērtēta divu autobusu šoferu iespējamā atbildība.

2017.gada vasarā Liepājas pusē policija un brīvprātīgie desmit dienas meklēja bezvēsts pazudušu piecus gadus vecu zēnu vārdā Ivans. Viņš no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, bija izgājis 1.jūlijā aptuveni plkst.8.30.

Policija bija noskaidrojusi, ka puika viens pats, visticamāk, sajaucot pieturvietas, aizbraucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Pazudušais zēns 11.jūlijā tika atrasts miris Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos. Ekspertīzē secināts, ka zēns miris no vispārējās organisma atdzišanas pazeminātas temperatūras iedarbībā.

Policija sāka kriminālprocesu, lai precīzi noskaidrotu gan zēna pazušanas un nāves apstākļus, gan izvērtētu iespējamo vecāku un autobusa šofera, kurš veda zēnu viņa pazušanas dienā, atbildību.

Saistītās ziņas

Mazā Ivana nāves lietā uzrādīta apsūdzība bērna tuviniecei 2
"Atceramies, kā viņa raudāja." 15 gadus veco Elīnu Liepājā nonāvēja mirušā piecgadīgā Ivana tēvs, apgalvo Infoliepaja.lv
Mazā Ivana Berladina traģiskā nāve: pabeidz izmeklēšanu par policista bezdarbību, kas izraisīja smagas sekas 34

Saistībā ar zēna pazušanu prokuratūra citā kriminālprocesā par bezdarbību apsūdzēja nu jau bijušo VP Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieci. Viņa saņemto informāciju par Ivana iespējamo atrašanās vietu nebija nodevusi tālāk amatpersonām, kuras īstenoja zēna meklēšanu.

Prokuratūra policijas darbiniecei piemēroja piespiedu darbu.

Citi šobrīd lasa

Kāds liktenis piemeklējis pirmo kultūras pieminekli Latvijā - Brāļu draudzes saiešanas namu Gaidē
30 gadu vecumā mēģina pabeigt pamatskolu 3
Samanta Tīna dīvānu istabā ieceļ ar ceļamkrānu 5
Skatīt visus komentārus

Полицейские нашли тело девочки, которую вместе с сестрой более месяца назад похитил отец

"Для меня это дно!": Ольга Бузова находится в шоке после скандала в прямом эфире