foto: Zane Bitere/LETA
SPKC ieteikumi, apmeklējot Rīgas svētku pasākumus
Roku dezinfekcijas līdzeklis.
Runā Rīga
2020. gada 13. augusts, 09:48

SPKC ieteikumi, apmeklējot Rīgas svētku pasākumus

Jauns.lv / LETA

Pirms apmeklēt nedēļas nogalē gaidāmos Rīgas svētku pasākumus, katram ir jāizvērtē savu veselības stāvokli, slimam uz tiem nedodoties, bet pasākumu laikā vajadzētu bieži mazgāt rokas un izvairīties no vietām, kur drūzmējas daudz cilvēku, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

SPKC aicina Rīgas svētku apmeklētājus būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, lai veselības problēmas netraucētu baudīt svētkus un atpūtu un, rīcība svētku laikā, neietekmētu citu cilvēku veselību.

Pirms doties uz publisku pasākumu, ir jāizvērtē savu veselības stāvokli, uzsver speciālisti. Ja ir elpceļu saslimšanas simptomi, piemēram, iesnas, klepus, sāp kakls vai ir paaugstināta temperatūra, ir jāpaliek mājās. Savukārt, ja veselības stāvoklis pasliktinās svētku laikā, jādodas prom un jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Pasākumu laikā speciālisti mudina bieži un rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm un ūdeni. Ja nav iespējas to izdarīt, jāsagatavo līdzņemšanai roku dezinfekcijas līdzekli. Jāizvairās no pieskaršanās sejai ar netīrām rokām.

SPKC arī aicina pārrunāt ar bērniem roku higiēnas nozīmi slimību apkarošanā, mudināt viņus bez vajadzības neskarties pie virsmām un sekot, lai bērnu rokas būtu tīras pirms un pēc ēšanas, kā arī tualetes apmeklējuma.

Speciālisti arī atgādina ievērot divu metru distanci no pārējiem svētku dalībniekiem, aicinot turēties atstatus no vietām, kur drūzmējas daudz cilvēku.

Tāpat nevajadzētu lietot pārtiku un dzērienus no kopīgiem traukiem.

SPKC atgādina par lietotnes "Apturi Covid" lejupielādi savā viedtālrunī, kas ļaus ierobežot vīrusa izplatību, kā arī ātrāk uzzināt, ja ir bijis kontakts ar Covid-19 saslimušo.

Vienlaikus viņi iesaka ģērbies atbilstoši laika apstākļiem un nepieļaut ķermeņa pārkaršanu. Stāvot tiešos saules staros, no karstuma dūriena pasargās galvas sega un aizsargkrēms pret saules staru iedarbību. Tāpat jāatceras regulāri padzerties un jāseko, lai arī bērni dzertu ūdeni - īpaši, ja ir fiziski aktīvi.

SPKC atgādina, ka personām, kam apstiprināta Covid-19 infekcija un noteikta izolācija, Covid-19 kontaktpersonas, kam ir pienākums ievērot mājas karantīnu, un personas, kurām dēļ ārvalstu ceļojuma ir jāievēro pašizolācija, nedrīkst apmeklēt svētku pasākumus.

Kā vēstīts, pašvaldība sola, ka Rīgas svētkos, kas norisināsies no 14. līdz 16.augustam, būs plašs pasākumu klāsts ģimenēm ar bērniem un aktīvās atpūtas cienītājiem - aviācijas svētki, lielais pikniks Mežaparkā, pilsētas iepazīšanas spēles, interaktīvas un izklaidējošas norises Spīķeros, Vidzemes tirgū, Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā un citviet, kā arī virkne sportisku aktivitāšu.