foto: LETA
Rīgas svētki šogad priecēs iedzīvotājus ar daudzveidīgiem koncertiem pilsētas apkaimēs
Kultūra
2020. gada 5. augusts, 12:32

Rīgas svētki šogad priecēs iedzīvotājus ar daudzveidīgiem koncertiem pilsētas apkaimēs

Jauns.lv

Šogad Rīgas svētkos, kas norisināsies no 14. līdz 16. augustam, līdztekus citām norisēm, iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt daudzveidīgus koncertus, kas klausītājiem būs pieejami kultūras centros, pagalmos, parkos, ielās un laukumos gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. Vairākos koncertos ieeja ar bezmaksas ielūgumiem vai iepriekšēju pieteikšanos.

Šogad, atšķirībā no citiem gadiem, kad centrālā svētku vieta bija Daugavas krastmala, Rīgas dzimšanas dienā apmeklētājus priecēs daudzi mobilie koncerti pilsētas apkaimēs.

Ielu muzicēšanas pasākumi “Rīga retro” klausītājus gaidīs Sarkandaugavā, Juglā pie Velnezera, Imantā un Ķengaraga promenādē. Koncertu cikls “Iet laiviņa mirdzēdama” ar pazīstamu dziesminieku un mūziķu uzstāšanos, melodijās iedzīvinās stāstus par apkaimju vēsturi un noskaņām Arkādijas parkā, Ziedoņdārzā un Ķīpsalas pludmalē. Jauno mūziķu priekšnesumus varēs baudīt Āgenskalna tirgū, Kalnciema kvartālā un Rīgas Doma kora skolas pagalmā koncertos “Sološie un lecošie”.

Koncerti ar pazīstamu solistu un mūziķu piedalīšanos notiks Mazjumpravas muižā, Juglā netālu no Strazdumuižas estrādes, pie Māras dīķa un daudzdzīvokļu māju pagalmā Purvciemā, kā arī pastaigas garumā gar pilsētas kanālu varēs baudīt muzikālus priekšnesumus uz kanālā izvietotām peldošām platformām.

Atzīmējot nozīmīgu jubileju, Rīgas svētku laikā notiks Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50. sezonas ceļojošā zaļumballe, kur skatītājus priecēs diksilenda mūzika un deju ansambļa priekšnesums. Šo muzikālo notikumu varēs vērot Imantas Sporta Centra laukumā, pie Āgenskalna tirgus, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Nacionālā teātra, Purvciemā pie veikala “Maxima”, Tērbatas un Elizabetes ielas krustojumā.

Svētku apmeklētāji mūzikas skaņām varēs ļauties Rīgas parkos un laukumos.

Rātslaukumā Orķestris “Rīga” gadās par pozitīvām emocijām un svētku gaisotni, atskaņojot pazīstamas un mīļas melodijas Vecrīgas apmeklētājiem. Mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” muzikālie vakari notiks Kronvalda parkā. Savukārt Vērmanes dārzā koncertā “Pastaiga melodijā” skanēs akadēmiskās, kā arī pasaules populārās mūzikas tēmas un džeza melodijas, bet koncertā “Dziesmu tilti no sirds uz sirdi” uzstāsies dažādu paaudžu mūziķi, grupas un ansambļi.

Svētku laikā koncerti notiks arī kultūras centros un dievnamos. Mazajā ģildē būs dzirdama senā mūzika koncertos “Muzikālais ceļojums uz seno Rīgu”, savukārt VEF Kultūras pilī valdīs džeza noskaņas koncertā “Pastaiga pa džeza vēstures takām”. Rīgas Doma dārzā skanēs Raimonda Paula mūzika koncertprogrammā “Manai Rīgai”. Rīgas Domā varēs dzirdēt vairāku tautā iemīļotu un zināmu instrumentālistu un arīdzan solistu izpildītu mūziku, kas melodijas skaņās stāstīs par Rīgas vēsturi. Kora mūzikas cienītāji gaidīti Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncertā “Es. Mīlu. Rīgu.”

Lai sniegtu iespēju plašākam apmeklētāju lokam dzirdēt svētku koncertus, kuros muzicēs solisti un mūziķi gan no Latvijas, gan ārvalstīm, svētku dienās uz lielā ekrāna Doma laukumā būs redzamas koncertu videotranslācijas. Tajās varēs vērot koncertus no Rīgas Doma dārza, Mazās ģildes un Rīgas Sv. Pētera baznīcas. 

Svētku organizatori aicina pasākumu rīkotājus un apmeklētājus ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un Slimību profilakses kontroles centra rekomendācijas saistībā ar Covid-19 izplatību. Svinēsim svētkus atbildīgi!

Detalizēta Rīgas svētku programma un aktualitātes ikvienam interesentam pieejama mājas lapā www.rigassvetki.lv.

Rīgas svētki 2019 bildēs: aktivitātes Vērmanes dārzā

gallery icon
103