Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Mīlīgais kadrs", kurā vārna ezim it kā palīdz pāriet pāri ceļam nemaz tik idillisks nav. Visdrīzāk maitēdāja vārna vēlas pamieloties ar eža gaļu. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

Atklājas skumja patiesība par "sirsnīgo" ezīša un vārnas video Ogrē: ezis vārnai bija adataina kotlete! 27

Sabiedrība
22. maijā 05:11 2020. gada 22. maijā 05:11
 
Elmārs
Barkāns
Ievērību sociālajos tīklos izpelnījās kāda autobraucēja trešdien, 20. maijā, nofilmēts video Ogrē, kurā redzams, kā vārna, ar knābi bakstot ezi, viņu it kā mudina ātrāk šķērsot šoseju. Tomēr, kā izrādās šai gadījumā nav vis runa par “apzinīgu vārnu”, bet gan putna ļaunu rotaļu, kāri nogalināt un apēst ezi. Vairāku komentētāju izteiktajam priekam, ka vārna palīdz ezim nepakļūt zem auto riteņiem un saglabāt dzīvību, nav pamata.

Video autors Gints nofilmēto materiālu komentē: “Tā Ogrē apzinīgas vārnas kontrolē miegainu ezīšu neatļautu pārvietošanos pa ceļu braucamo daļu”. Tomēr realitāte ir daudz skaudrāka, ko savos komentāros pauduši arī Jauns.lv lasītāji:

Raimondo Ruaz: “Tā vārna grib to ezīti noknābāt nevis palīdz pārvietoties pāri ceļam”.

DŽA: “Vārnām empātija pret citas sugas dzīvniekiem, nav tipiska. Starp citu, sabraukts ezis vārnām šķiet delikatese”.

Arī daudzi “Facebook” lietotāji uzfilmētajā video neredz pamatu tīksmināties par dzīvnieku savstarpēju brālību un draudzību:

Laura Bringina: “Nu, var jau šeit izdomāt viskautkādus Disneja multfilmu scenārijus par draudzīgo dzīvnieku pasauli, bet diemžēl realitāte ir citādāka. Vārna cenšas ezi apēst. Ja tai izdodas ezi apmest kājām gaisā un tikt pie vēdera, tad eža dzīve ar to arī beidzas, tāpēc šis nabags velkas čokurā. Man ir gadījies redzēt vārnas uzbrukumu ezim nožogotā teritorijā pietiekami tuvu žogam, lai varētu ar skaļu klaigāšanu vārnu aizbaidīt. Vārna uzlaidās kokā un gaidīja, kad došos prom. Es gaidīju, kad tā lidos prom. Ilgi viena uz otru skatījāmies, līdz viņai apnika un ezis varēja doties savās gaitās”.

Edgars Briedis: “Visticamāk, ka viņa izdzina nabagu no meža, lai dabūtu sev vakariņas uz ceļa. Vārnas ir maitēdājas”.

Vārna nevis palīdz, bet uzbrūk!

Šo apgalvojumu patiesumu Jauns.lv apliecināja arī speciālisti. Dabas pētnieks un zoologs Vilnis Skuja Jauns.lv teica: “Skaidrs ir viens: ezis vārnai ir tāda adataina, garšīga kotlete. Varbūt vārna agrāk ir ēdusi kaut kad sabrauktu ezi, un zina, kāds gardums slēpjas zem viņa kažoka. Eži parasti dienā nestaigā un tad viņa pie tāda garduma netiek. Parasti pie eža gaļas putns tiek no rīta, kad var apēst kādu sabrauktu dzīvnieku. Bet te – šausmīgi garšīga kotlete pa ceļu iet!  Skaidrs, ka vārna domā par ēdamo. Var jau būt, ka viņa reiz piedalījusies dzīrēs, kurās kāds pusdzīvs ezis tiek piebeigts un notiesāts”.

Savukārt ornitologs Agnis Bušs Jauns.lv pauda: “Vārnas ir visēdājas un var izmantot arī ežus savai barībai. No otras puses vārnas ir ar augstu intelekta līmeni un mēdz vienkārši izklaidēties un spēlēties. Kurš no variantiem ir šajā gadījumā, grūti spriest”.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus Jauns.lv teica: “Skaidrs, ka šajā situācijā vārna nevis palīdz ezim, bet uzbrūk tam. Vai tas ir traģisks skats, atkarīgs no katra subjektīvās attieksmes. Vai vārna var nogalināt ezi, nezinu, taču literatūrā atrodamā informācija liek domāt, ka var. Zinot, ka vārnas bieži barojas ar auto notriektiem dzīvniekiem, domāju, ka ticamākais izskaidrojums šajā gadījumā ir tāds, ka vārna pamanījusi uz ceļa sarāvušos ezi un nodomājusi, ka tas ir beigts, un tāpēc par to ieinteresējusies”.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: tīņi liek nobālēt rūdītiem narkodīleriem 5
"Beidzot visu dienu varu pabūt mājās," - hokejists Kaspars Daugaviņš savā paradīzē bauda ģimenisko idilli
Kad sāksies meteoroloģiskā vasara? Jaunākās sinoptiķu prognozes 1
Skatīt visus komentārus

Муж звезды «Москва слезам не верит» умер от коронавируса, сама актриса также больна

Вся в кровоподтеках: фото и видео Агаты Муцениеце шокировали поклонников