Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AS"Rīgas Siltums" logo. (Foto: LETA)

No "Rīgas siltums" padomes atbrīvoti bijušie Rīgas domes deputāti Stepaņenko un Ločmelis

Politika
2020. gada 29. aprīlī 17:31 2020. gada 29. aprīlī 17:31
  Jauns.lv / LETA
Pēc Rīgas pilsētas pagaidu izpilddirektores un pašvaldības uzņēmumu kapitāldaļu turētājas Ivetas Zalpēteres ierosinājuma no amata AS "Rīgas siltums" padomē atbrīvoti ilggadējie bijušie Rīgas domes deputāti Jānis Ločmelis (GKR) un Vjačeslavs Stepaņenko (S),  informēja Zalpēteres padomnieks Guntis Kārkliņš.

Stepaņenko uzņēmuma padomē strādāja kopš 2010.gada, bet Ločmelis - kopš 2013.gada.

Atbilstoši "Rīgas siltums" statūtiem, padomē darbojās pieci locekļi un padome tiek izraudzīta uz piecu gadu termiņu. Līdz šim uzņēmuma padomē strādāja Dzintars Kauliņš, Kaspars Lore, bijušais pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR), kā arī Stepaņenko un Ločmelis.

Saskaņā ar Kārkliņa teikto, 13.janvārī Radzevičs amatu padomē atstāja un kopš tā laika tā turpināja darboties nepilnā sastāvā. Savukārt saskaņā ar Komerclikumu, ja padomes loceklis atstāj amatu vai tiek atsaukts no amata pirms padomes termiņa beigām, notiek jaunas padomes locekļu vēlēšanas, kurās pārvēlē visu padomes sastāvu.

Tā rezultātā Zalpētere dalībnieku sapulcē ierosinājusi darbam padomē iecelt Rīgas domes Juridiskās pārvaldes direktoru Jāni Liepiņu, Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas Juridiskā departamenta direktoru Madaru Lauru un Tieslietu ministrijas valsts sekretāru Raivi Kronbergu. Visi trīs guvuši akcionāru atbalstu ieņemamajam amatam.

Padomē darbu turpinās Lore, kurš ir Ekonomikas ministrijas Juridiskā departamenta direktors, un Kauliņš, kurš ir Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks.

Ieceltie padomes locekļi padomē strādās līdz brīdim, kad Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā noteiktā konkursa kārtībā tiks izvēlēta jauna padome. 

Kā skaidro Zalpētere, izmaiņas "Rīgas siltums" padomē veiktas, lai nodrošinātu uzņēmuma darbību periodā, kamēr atbilstoši OECD rekomendācijām un Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā noteiktajām prasībām konkursa kārtībā tiks izvēlēta un iecelta jauna padome. 

"Iepriekšējā padomē no atlaistās Rīgas domes puses bija iecelti politiķi, kas neatbilst OECD rekomendācijām un likumā noteiktajam," uzskata izpilddirektore.

Domē arī norāda, ka tuvākajā laikā tiks pabeigts darbs pie nominācijas komisijas izveides, kas konkursa kārtībā veiks pretendentu atlasi darbam Rīgas domes kapitālsabiedrībās.

"Rīgas siltums" akcionāri ir Rīgas dome (49%), Latvijas valsts (48,995%), AS "Enerģijas risinājumi. RIX" (2%) un AS "Latvenergo" (0,005%).

Citi šobrīd lasa

"Paciente, kura bija gatava aiziešanai, pēc pusgada bija vesela!" - atklāta intervija ar ciguna guru Kudrjavcevu
Gribēja bērnu pulciņu, bet nebija neviena... Kāda patiesībā bija leģendārā Anna Brigadere 1
Šokējošs video: Krievijā letāli beigusies kristīšanās ledus aukstā ūdenī 21
Pievienot komentāru