Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: Liepājas aktieru kurss pandēmijas laikā attālināti iestudējis kopīgu deju

Kultūra
8. aprīlī 15:21 2020. gada 8. aprīlī 15:21
  Jauns.lv
Liepājas aktieru kurss sadarbībā ar horeogrāfi Lieni Gravu attālināti iestudējuši interesantu deju, kura tapusi katram studentam atrodoties savās mājās.

Horeogrāfe Liene Grava stāsta, ka ideja attālināti uzņemt video radusies, jo sapratusi, ka darbs šajā laikā ar studentiem nedrīkst apstāties. Viņa arī atzīst, ka nekad iepriekš neko tādu nebija darījusi, bet tas nav atturējis no iesaistīšanās procesā. Šobrīd, kad Latvijā mācību process iestādēs notiek attālināti, Lienei pietrūkst radošais process, tāpēc radās ideja iestudēt šādu deju.

Pats radošais process, ieskaitot filmēšanu, aizņēma divas nedēļas un tas bija interesants gan studentiem, gan arī pašai horeogrāfei Lienei. Vispirms Liene studentiem nosūtīja divus atsevišķus video ar skaitu un ar mūziku – pirmajā video lēnām izskaidrojot un pieliekot katrai kustībai skaitu, lai būtu unison (visi dejotu vienādi) un otru video - deja kopā ar mūziku, lai viņi redz kā tas izskatās. Pēc tam nākamajā reizē sūtīju horeogrāfijas turpinājumu.

Galvenā ideja bija, lai katrs aktieris savās mājās filmējot video, izvēlas vietu, kur filmēt, fonu, piemeklē apģērbu – lai izpaužas radoši. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Galvenā ideja bija, lai katrs aktieris savās mājās filmējot video, izvēlas vietu, kur filmēt, fonu, piemeklē apģērbu – lai izpaužas radoši.

"Vēlējos ar šo video radīt skatītājiem sajūtu, kā tas ir atrasties pašizolācijā laikā, kad ķermenis grib dejot," stāsta Liene Grava un saka lielu paldies visiem lieliskajiem dejotājiem - Agnijai Dreimanei, Madarai Krživecai, Kintijai Stūrei, Madarai Viļčukai, Ingai Dzintarei, Kārlim Rūdolfam Ērglim, Artūram Irbem, Kārlim Elvim Artejevam, Hugo Puriņam un Valtam Skujam. Paldies arī Aleksim Gūtmanim, kurš radīja mūziku šai dejai.

Dejas mērķis ir pasmaidīt šajā laikā, kad visapkārt ir salīdzinoši daudz negatīvas informācijas, jo caur mākslu un radošo garu ir iespējams visā šajā saskatīt arī pozitīvo. Un, kā saka Liene: "Dejai nav telpu robežu un dejot var visur!"

Jau ziņots, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 12.maijam, otrdien, 7.aprīlī, lēma Ministru kabinets.

Ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā valdība iepriekš lēma no 13.marta līdz 14.aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Lai arī pēdējās dienās tiek saskatīts zināms progress cīņā ar slimību, valdība nolēma ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināt par nepilnu mēnesi.

Citi šobrīd lasa

Trīs mēneši gadā, kad dzimst paši skaistākie puikas 7
Zinātnieki atklājuši, kādas izskatās perfektas krūtis 1
Kas bija Džordžs Floids? "Maigais milzis", kurš centās mainīt savu dzīvi 3
Tēmas: Koronavīruss
Pievienot komentāru

"Я поняла, что единственное неправильное решение - это молчать": Герцогиня Меган записала эмоциональное видеообращение

Часть плана: Выяснилось, зачем Петросян женился на Брухуновой