Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mirusi politiķe Juta Strīķe
Juta Strīķe (1970 - 2020) (Foto: Rojs Maizītis)

Mirusi politiķe Juta Strīķe

Politika
2020. gada 18. martā 15:27 2020. gada 18. martā 15:27
  Jauns.lv
Politiķes nāvi portālam Jauns.lv apstiprināja Saeimas deputāts, partijas biedrs Juris Jurašs (JKP).

"Jutas vairs nav. Sīkākus komentārus nesniegšu," telefonsarunā pauda Juris Jurašs.

Jaunās Konservatīvās partijas komunikācijas daļā Jauns.lv iepriekš apstiprināja, ka politiķe pirms divām nedēļām "bijusi apslimusi" un "slikti jutusies".

Par politiķes nāvi aģentūrai LETA izteicies arī Tieslietu ministrs, JKP biedrs Jānis Bordāns: "Tas ir cilvēks, par kuru patriotiskā ziņā neesam labāku zinājuši un cilvēks, kuru visi pazina un mīlēja."

Bordāns arī apstiprināja, ka amatpersonas aiziešana mūžībā nav saistīta ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19.

Tieslietu ministrs un visa Jaunā konservatīvā partija izsaka visdziļāko līdzjūtību Strīķes tuviniekiem.

Juta Strīķe (dzimusi Juta Potapova 1970. gada 18. jūlijā Maskavā) bija Latvijas politiķe un iekšlietu un korupcijas apkarošanas darbiniece.

Strādājusi par izmeklētāju Drošības policijā un Iekšlietu ministrijā.

Saistītās ziņas

Liktenīgā sieviete ar dzelzs tvērienu - Juta Strīķe. Kas viņa ir?
Kāda bija Jutas Strīķes dzīve... pašas vārdiem
Juta Strīķe "Oligarhu lietas" izmeklēšanas komisiju apmeklē ar rokudzelžiem... ausīs!No 2004. gada līdz 2014. gada 31. oktobrim J. Strīķe bija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece, bet pēc tam ar KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka lēmumu pazemināta amatā par Juridiskās nodaļas galveno speciālisti-juristi.

Kopš 2017. gada — Rīgas domes deputāte. 2018. gada 6. oktobrī ievēlēta 13. Saeimā no Jaunās konservatīvās partijas, vēsta Vikipēdija.

Valsts augstākās amatpersonas izsaka līdzjūtību mūžībā aizgājušās Strīķes tuviniekiem

Valsts augstākās amatpersonas izteikušas visdziļāko līdzjūtību mūžībā aizgājušās Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājas Jutas Strīķes tuviniekiem un līdzgaitniekiem.

Valsts prezidents Egils Levits izteicis visdziļāko līdzjūtību Strīķes ģimenei un piederīgajiem. "Viņas devums paliks spilgti ierakstīts Latvijas tieslietu vēsturē," uzsver Valsts prezidents.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) izsaka visdziļāko līdzjūtību Strīķes ģimenei, piederīgajiem un līdzgaitniekiem politikā. "Jutas aiziešana mūžībā ir pēkšņa un šādas pēkšņas aiziešanas vienmēr ir smagas palicējiem,"  pauda Mūrniece. Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka Strīķe bija enerģiska politikā, dzīvē, viņa vienmēr strādāja pēc vislabākās sirdsapziņas un ilgas darba stundas, kā arī nekad neatteica, ja bija veicami kādi steidzami darbi.

"Viņa bija ļoti vitāla, enerģiska, tieša," sacīja Mūrniece, norādot, ka Strīķe pēc labākās sirdsapziņas vadīja Juridisko komisiju, kuras darba kārtībā bija reizē būtiski un juridiski sarežģīti jautājumi. "Strīķe strādāja tā, ka nekas neļāva nojaust par viņas pēkšņo aiziešanu mūžībā," piebilda Saeimas priekšsēdētāja.

Ministru prezidenta Krišjānis Kariņš (JV) pauž, ka Strīķes pēkšņā aiziešana ir "liels un sāpīgs zaudējums mums visiem". Premjers izsaka visdziļāko līdzjūtību viņas tuviniekiem, draugiem un domubiedriem.

Līdzjūtību vietnē "Twitter" izteikuši vēl daudzi citi politiķi, kā arī citu jomu pārstāvji. Līdzjūtību Strīķes tuvajiem izteikusi arī Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (JV) norādot, ka ir grūti aptvert šādu ziņu. Paužot, ka tā ļoti skumja un neticama ziņa, līdzjūtību ģimenei izteicis "Eiropas Kustības Latvijā" prezidents Andris Gobiņš.

"Grūti aptvert un neizsakāmi skumji. Viņa darīja Latviju labāku," raksta žurnāliste Indra Sprance, izsakot līdzjūtību Strīķes tuvajiem. "Tik neticama un ļoti ļoti bēdīga ziņa," pauž parlamenta deputāte Inese Voika (AP), atceroties laiku, kad viņa pirmo reizi satika Strīķi, un paužot līdzjūtību ģimenei.

Strīķes partijas biedre, Saeimas deputāte Anita Muižniece (JKP) norāda, ka tā ir sāpīga vēsts un ka "mums paliek daudzie "kāpēc", atmiņas un izcils piemērs taisnīgumam, drosmei un neatlaidībai". Arī deputāts Sandis Riekstiņš (JKP) pauž, ka saņemtā vēsts ir "ļoti smaga".

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume kolektīva vārdā publiski izsaka visdziļāko līdzjūtību Strīķes tuviniekiem, draugiem un kolēģiem. Strīķe ir bijusi ilggadēja KNAB priekšnieka vietniece, kura nesavtīgi iestājusies par godprātīgu un brīvu no korupcijas Latviju, uzsver Straume.

Jauns.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem.

Citi šobrīd lasa

Melnais leopards, par kura mocīšanu dārgi samaksās trīs cilvēki, zoodārzā sācis atkopties 2
Neparasts atradums Čikāgas lidostā: tur neviena nepamanīts trīs mēnešus slepus dzīvojis kāds vīrietis 3
"Parāva vaļā visas slūžas" - cilvēkus satriec redzētais LTV filmā no Covid-19 nodaļas 26

Самый горячий внук Елизаветы II стал еще накачаннее — и попал в книгу Гиннесса

«Мой секрет красоты»: Лопез ответила на обвинения в увлечении ботоксом