foto: LETA
"Olainfarm": "Olmafarm" dezinformē sabiedrību
AS "Olainfarm" jaunā gatavo zāļu formu ražotne.
2020. gada 27. janvāris, 18:41

"Olainfarm": "Olmafarm" dezinformē sabiedrību

Jauns.lv / LETA

Zāļu ražotāja AS "Olainfarm" lielākais akcionārs SIA "Olmafarm", izplatot informāciju par piektdien it kā notikušu akcionāru sapulci un izmaiņām "Olainfarm" padomē un valdē, ir dezinformējis sabiedrību un ignorē tiesas spriedumu, pauda "Olainfarm" pārstāvji.

"Olainfarm" pārstāvji uzsvēra, ka ārkārtas akcionāru sapulce, kas tika sasaukta likuma noteiktajā kārtībā 24.janvārī plkst.11 uzņēmuma telpās, Rūpnīcu ielā 5, Olainē, nenotika kvoruma trūkuma dēļ. Līdz ar to "Olainfarm" esošā padome un valde turpinot darbu. 

"Olainfarm" paziņojumā teikts, ka pirmdien "publiskajā telpā nonākusī informācija, ka it kā esot ievēlēta jauna padome un veiktas izmaiņas valdes sastāvā, ko izplatījis "Olmafarm" valdes priekšsēdētājs Pēteris Rubenis, satur nepatiesu informāciju un uzskatāma par dezinformāciju". 

Uzņēmuma pārstāvji atzīmēja, ka "Olainfarm" valdes pienākums ir veikt akcionāru reģistrāciju un klātesošo balsstiesīgo akcionāru skaitu, kas arī tika izdarīts. Par secinājumiem tika paziņots gan klātesošajiem akcionāriem, gan informācija publicēta biržā "Nasdaq Riga" un izplatīta plašsaziņas līdzekļiem.

"Olainfarm" atgādināja, ka akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma, jo sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 akciju, kurām ir tiesības balsot, tas ir, 21,15% no balsstiesīgā kapitāla.  Saskaņā ar uzņēmuma statūtiem akcionāru sapulce nevar notikt, ja tajā netiek pārstāvēts noteiktais akcionāru skaits, kuriem ir tiesības balsot par izsludinātajiem darba kārtības jautājumiem. Lai akcionāru sapulce būtu spēkā esoša, tai ir jānotiek saskaņā ar uzņēmuma statūtiem, norādīja "Olainfarm" pārstāvji. 

Kā uzsver "Olainfarm" pārstāvji, Zemgales rajona tiesa septembrī apmierināja prasību uz laiku liegt "Olmafarm" tiesības balsot "Olainfarm" akcionāru sapulcēs līdz strīda atrisināšanai. Tas nozīmējot, ka "Olmafarm" un Rubenis, kā valdes priekšsēdētājs, esot klaji ignorējis šo tiesas spriedumu. 

Jau ziņots, ka Rubenis pirmdien apgalvoja, ka piektdien, 24.janvārī, tomēr esot notikusi zāļu ražotājas AS "Olainfarm" akcionāru sapulcē, kurā ievēlēta uzņēmuma padome jaunā sastāvā, kas veikusi izmaiņas "Olainfarm" valdes sastāvā. Rubenis informēja, ka piektdien notikušajā akcionāru sapulcē nolemts, ka "Olainfarm" padomē strādās Pēteris Rubenis, Irina Maligina, Ingus Balandins, Andrejs Saveļjevs, kā arī Valentīna Andrejeva, kura ievēlēta par padomes priekšsēdētāju. 

Tādējādi no darba uzņēmuma padomē esot atcelti padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš, viņa vietnieks Jānis Buks un padomes locekļi Haralds Velmers un Kārlis Krastiņš. Saveļjevs strādāja arī iepriekšējā padomē. 

Tāpat Rubenis informēja, ka "Olainfarm" valdē amatu saglabājis Raimonds Terentjevs un Mārtiņš Pūriņš, pārējie līdzšinējie valdes locekļi no amata atbrīvoti, bet no jauna valdē iecelti Jeļena Borcova un Mārtiņš Tambaks. 

Par valdes priekšsēdētāju esot iecelta Borcova, kuras darba pieredze ir saistīta ar farmācijas nozari. Viņa iepriekš 15 gadus strādājusi gan AS "Grindeks", gan divus gadus - kā valdes locekle AS "Tallinas farmaceitiskā rūpnīca". Borcova jau iepriekš darbojusies arī kā "Olainfarm" valdes locekle.

Līdz ar to no darba valdē piektdien esot atcelti valdes priekšsēdētājs Jerūns Veitess un valdes locekļi Milana Beļeviča, Signe Baldere-Sildedze, Elena Bušberga un Lauris Macijevskis. 

Lēmumi par izmaiņām "Olainfarm" pārvaldes institūcijās iesniegti Uzņēmumu reģistrā.

Uzņēmumu reģistrā aģentūra LETA noskaidroja, ka ir saņemti divi "Olainfarm" iesniegumi - vienu iesniegusi Beļeviča, bet otru - Tambaks. Uzņēmumu reģistrs šos iesniegumus izskatīs un lēmumu pieņems 29.janvārī. 

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.