Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Prezidenta tviterkontā (@valstsgriba) publicētais attēls. (Foto: Twitter)

Levits ar kundzi Andru devušies uz prestižo Davosas forumu 6

Politika
21. janvārī 07:38 2020. gada 21. janvārī 07:38
  Jauns.lv / LETA
Šodien sāksies Valsts prezidenta Egila Levita un kundzes Andras Levites dalība Pasaules ekonomikas forumā Davosā, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Levits Davosā tiksies ar pasaules ekonomikas viedokļu līderiem, lai pārrunātu Eiropas Savienības un pasaules ilgtspējai nozīmīgus jautājumus, kā arī uzstāsies diskusijā "Draudi mūsdienu rietumu demokrātijai".

Tāpat Levits piedalīsies diskusijās par demokrātiju digitālajā laikmetā, galvenajiem ģeopolitiskajiem izaicinājumiem, Eiropas nākotnes perspektīvām, atbildīgu tehnoloģiju un mākslīgā intelekta izmantošanu publiskajā sektorā, "zaļās ekonomikas" un "Eiropas zaļā kursa" sekmēšanu, kā arī citiem jautājumiem.

Trešdien, 22.janvārī, no rīta Valsts prezidents būs viens no trim galvenajiem runātājiem diskusijā par Centrāleiropas un Austrumeiropas ekonomisko dinamiku. Tāpat Levits piedalīsies vairākās pasaules ekonomikas viedokļu līderu apaļā galda diskusijās, kur runās par Eiropas Savienības nākotnes un ilgtspējas jautājumiem.

Darba vizītes laikā Davosā Valsts prezidentam plānotas arī vairākas divpusējas tikšanās.

Ikgadējais Pasaules Ekonomikas forums

Tas šogad atzīmē savu 50.gadskārtu.

Forumā, kas pulcē pasaules biznesa un politikas elites pārstāvjus, kā arī pilsoniskās sabiedrības līderus, šī gada dienaskārtībā ievērojama vieta atvēlēta klimata jautājumiem, kā arī uzņēmēju atbildībai tādās jomās kā nodokļi un pienācīgs atalgojums. Taču foruma dalībnieku galvenā uzmanība būs pievērsta diametrāli pretējam skatījumam uz pasauli, kādu šogad, domājams, izklāstīs ASV prezidents Donalda Tramps un zviedru pusauga vides aktīviste Grēta Tūnberga.

Šī gada PEF galvenā tēma ir ilgtspējība, pievēršot uzmanību arvien pieaugošajām klimata pārmaiņām un valstu domstarpībām par to, kā tās iegrožot.

Šogad Davosu apmeklēs vairāk nekā 50 valstu galvas un valdību vadītāji, tostarp Vācijas kanclere Angele Merkele un Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte. 

Starp jautājumiem, ko šogad iecerēts pārrunāt PEF, ir ideja par tā dēvēto "akcionāru kapitālismu", kas paredz, ka uzņēmumiem jākalpo ne tikai savu akcionāru, bet visas sabiedrības interesēm. "Uzņēmumiem tagad pilnībā jāpieņem akcionāru kapitālisms, un tas nozīmē ne tikai peļņas palielināšanu, bet arī to iespēju un resursu izmantošanu, lai sadarbībā ar valdībām un pilsonisko sabiedrību risinātu desmitgades galvenās problēmas," norādījis PEF dibinātājs un vadītājs ekonomists Klauss Švābs.

Kopumā PEF šogad ieradīsies aptuveni 3000 dalībnieku, kas pārstāvēs gandrīz 120 valstis, un katrs ceturtais foruma dalībnieks šogad būs sieviete. Līdz ar 53 valstu galvām un valdību vadītājiem Davosu apmeklēs gandrīz 1700 uzņēmumu vadītāji. Tostarp būs pārstāvētas astoņas no desmit pasaules visvērtīgākajām kompānijām.

Kopumā foruma ietvaros paredzēti vairāk nekā 350 pasākumi. Demonstrējot šī gada PEF pievēršanos klimata jautājumiem, 88% no foruma laikā izmantotajiem spēkratiem būs elektriskie automobiļi.

Citi šobrīd lasa

Vesela sauja ērču - sociālajos tīklos ļaudis dalās ar šim gadalaikam netipisku foto 2
FOTO: Baiba Sipeniece-Gavare uz skatuves un draugu lokā nosvin 50 gadu jubileju 4
FOTO: ar iespaidīgu šovu un grandioziem priekšnesumiem atklāts gada pikantākais festivāls - "Erots 2020" 3
Tēmas: Egils Levits
Skatīt visus komentārus

56-летний Квентин Тарантино впервые стал отцом

Отчаявшаяся Агата Муцениеце сделала публичное признание про Егора Крида