Pirmajā Adventē Rīgā tiks iedegta svētku egle un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi
Runā Rīga
2015. gada 25. novembris, 21:50

Pirmajā Adventē Rīgā tiks iedegta svētku egle un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi

Jauns.lv

Pirmajā Adventē, 29. novembrī, Rīgas iedzīvotāji un viesi gaidīti Doma laukumā, kur plkst. 17.00 svētku egli iedegs Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, un klātesošos ar koncertprogrammu priecēs bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” dziedātāji, tubu kvartets „Magic 4”, solisti Kristīne Zadovska, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa un Andris Ērglis, izdziedot popūriju no Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūzikla „Sniega karaliene”.

Līdz ar svētku egles iedegšanu atklās arī Ziemassvētku tirdziņus, kas, kā katru gadu, darbosies Doma laukumā, Līvu laukumā un Esplanādē, dodot iespēju rīdziniekiem un pilsētas viesiem iegādāties īpaši svētku laikam darinātus tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, ierastos ziemas sezonas cienastus un svētku dāvanas, bet nedēļu nogalēs tirdziņu apmeklētājus priecēs koncerti un atrakcijas bērniem.

Svētdien svētku noskaņa būs jūtama arī kultūras centros un dievnamos. Pirmās Adventes koncerts, sākums plkst. 18.00, piedaloties orķestrim „Rīga”, Rīgas kamerkorim „Ave Sol”, solistiem Kristīnei Gailītei, Mihailam Čuļpajevam un diriģentam Valdim Butānam, notiks Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Savukārt Kultūras centrā „Imanta” skanēs vairāku koru sniegums koncertā „Mūsu balsis”, sākums plkst.16.00, bet Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” skatītājus gaida koncertā „Lai lustīga dzīvošana…”, sākums plkst. 18.30, kur uzstāsies Latvijas Universitātes deju kolektīvs „Dancītis”.

Šajā dienā sāksies arī koncertcikls „Adventa mūzikas svētki Rīgā”, kura ietvaros plkst. 12.00 Rīgas Jēzus baznīcā muzicēs dziesminieks Goran Gora, bet plkst. 14.00 Rīgas Lutera baznīcā, gan muzicējot pie dievnama ērģelēm, gan spēlējot ģitāru, uzstāsies Haralds Sīmanis.

Savukārt bērni gaidīti ne tikai Ziemassvētku egles iedegšanas sarīkojumā Doma laukumā, bet arī brīvdabas pasākumā „Rūķu gājiens”, kas notiks pie Kultūras centra „Iļģuciems” ar svētku gājienu, radošajām darbnīcām un rotaļām, sākums plkst. 17.00.

Adventa laika pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD). Pasākumu programma pieejama interneta vietnē: www.kultura.riga.lv

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Sintija Zandersone/LETA