Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Maksātnespējīgā tūrisma biroja "Relaks tūre" īpašniekus tiesās par naudas piesavināšanos no klientiem. Viens no tiem - šlāgerists Madzulis. (Foto: Facebook)

Savulaik populārajam šlāgerdziedonim Hardijam Madzulim draud 10 gadi cietumā 10

112
2019. gada 3. oktobrī 20:20 2019. gada 3. oktobrī 20:20
  Jauns.lv / LETA
Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien turpināja skatīt krimināllietu, kurā maksātnespējīgā tūrisma biroja "Relaks tūre" vadītāji un līdzīpašnieki Hardijs Madzulis un Evita Grāvīte apsūdzēti par vairāk nekā 220 000 eiro piesavināšanos no ceļotgribētājiem. Madzulis savulaik bija tautā visnotaļ iecienīts šlāgerdziedātājs.

Saskaņā ar apsūdzību, viņi izdarījuši piesavināšanos lielā apmērā, 160 uzņēmuma klientiem radot zaudējumus 220 266,97 eiro apmērā. 2016.gada janvārī "Relaks tūre" pēc uzņēmumu pārstāvju ierosinājuma tika atzīta par maksātnespējīgu, taču jau pirms tam publiskajā telpā nonāca daudzu firmas klientu sūdzības, kuri bija samaksājuši par ceļojumiem, taču nekur nebija aizbraukuši un naudu atpakaļ arī nebija dabūjuši. Vislielāko naudu sadarbībā ar "Relaks tūri" varētu būt zaudējis kāds pāris, kurš vēlējies braukt uz Austrāliju un uzņēmumam samaksājis pat 11 000 eiro, bet vēl daudzi citi klienti par savu iecerēto ceļojumu iemaksājuši naudas summas gan dažu simtu, gan dažu tūkstošu eiro apmērā. 


Tiesā noskaidrojies, ka cietušie lielākoties vēlas vienkārši atgūt savu samaksāto naudu, tomēr prokuratūra uzskata, ka firmas vadītāju rīcība ir arī krimināli sodāma, jo viņi piesavinājušies un izšķērdējuši svešu mantu. Prokurore Viktorija Šumska skaidrojusi, ka apsūdzētie klientu naudu gluži sev kabatā nav bāzuši, taču izlietojuši to iepriekšējo saistību dzēšanai un saimnieciskajām vajadzībām. "Naudu, ko klienti samaksāja par ceļojumu, tieši šo braucienu organizēšanā arī bija jāizlieto. To nedrīkstēja tērēt citām firmas vajadzībām," uzsver prokurore.

Apsūdzētie paši savu vainu neatzīst, jo uzskata, ka naudu nav prettiesiski piesavinājušies. Tomēr, ja tiesa spriedīs, ka Madzulis un Grāvīte ir vainīgi celtajā apsūdzībā, tad abus varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Saistītās ziņas

"Relaks tūre" apkrāpusi cilvēkus par milzu naudu. Firmas šefs Madzulis pazudis 1
Izsola "Relaks Tūres" šefa Madzuļa kapitāldaļas "Rīgas Tūrisma aģentūrā"
Tūrisma aģentūra "Relaks tūre" bankrotē? Atcelti ceļojumi, cilvēki zaudē naudu

Jauns.lv jau vairākkārt vēstījis, ka 2015.gadā "Relaks tūre" atcēla vairākus ceļojumus, bet klientiem iepriekš iemaksāto naudu atpakaļ neatdeva, un vairāki cilvēki toreiz vērsās Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

Citi šobrīd lasa

"Pērkons" pildīs Jura Kulakova pēdējo vēlēšanos. Uzzini, kāda tā bija
Veids, kādā tu runā, var būt demences riska rādītājs
Skandālā ierautas "Tutas lietu" lapsiņas. Cīņā par lupatu lelli iesaistās pat policija
Skatīt visus komentārus