Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aizturētā pašvaldības amatpersona ir domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aigars Vītols (LZS). (Foto: Ieva Makare/LETA)

KNAB aizturējis Ķekavas mēra vietnieku Vītolu par kukuļošanu 30 000 eiro apmērā 8

112
27. septembrī 21:41 2019. gada 27. septembrī 21:41 | Papildināts, 27. septembrī 23:57
Jauns.lv / LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piektdien aizturējis kādu Ķekavas novada pašvaldības amatpersonu un kādu fizisku personu par iespējamu kukuļošanu saistībā ar būvdarbu veikšanu, informēja KNAB.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka aizturētā pašvaldības amatpersona ir domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aigars Vītols (LZS).

KNAB norādīja, ka kriminālprocess sākts šī gada 12.augustā pēc Krimināllikuma 320.panta trešās daļas, proti, par kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Ķekavas novada pašvaldības amatpersona, iespējams, pieprasīja uzņēmējam kukuli 30 000 eiro apmērā, lai uzņēmējs saņemtu pēdējo maksājumu no Ķekavas novada pašvaldības par būvdarbu veikšanu projekta ietvaros.

Šobrīd aizturētas divas personas. Par piemērojamo drošības līdzekli procesa virzītājs lems atbilstoši Kriminālprocesa likumā noteiktajam termiņam, proti, 48 stundu laikā.

Izmeklēšanas interesēs detalizētu informāciju par kriminālprocesu KNAB šobrīd nevar sniegt.

Vītols Ķekavas pašvaldībā strādā daudzus gadus. Kā liecina Vītola iesniegtās valsts amatpersonas deklarācijas, jau 2013.gadā, stājoties pašvaldības deputāta amatā, viņš bija izsniedzis aizdevumus 590 700 latu jeb 840 490 eiro apmērā, un tieši tikpat daudz debitori viņam bija parādā arī 2018.gada beigās.

Arī viņam pašam jau kopš 2013.gada ir lielas parādsaistības - stājoties amatā viņš kreditoriem bija parādā 102 469 latus jeb 145 800 eiro, bet piecos gados deputāta parādsaistības ir sarukušas līdz 115 436 eiro.

2018.gada deklarācijā Vītols norādījis, ka papildus trīs ieņemamajiem amatiem Ķekavas novada pašvaldībā viņš bijis arī pašnodarbinātais, valdes loceklis basketbola klubā "Ķekava", valdes loceklis SIA "Anakom", kura darbība šogad apturēta, kā arī Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes locekļa aizvietotājs. Saskaņā ar deklarāciju, vienīgos ienākumus Vītols pērn guvis Ķekavas novada pašvaldībā, kur nopelnījis 29 490 eiro.

Kā liecina dati no KNAB uzturētās Partiju finanšu datubāzes, laika periodā no 2016. līdz 2018.gadam Vītols Latvijas Zemnieku savienībai un Zaļo un zemnieku savienībai sešos maksājumos ziedojis kopumā 2145 eiro.

Citi šobrīd lasa

Modes mākslinieks Aleksandrs Pavlovs: "Mētelim jābūt tik lielam kā segai!"
Brīnums, pateicoties ārstiem: atdzīvināta sieviete, kurai 6 stundas bija apstājusies sirds
"Lūdzu Dievam pacietību" - Sedokova baidās pazaudēt mīļoto Timmu 5
Tēmas: Ķekava
Skatīt visus komentārus

"Кинороль или продюсирование": Игорь Николаев обрисовал будущее Аллы Пугачевой

«Тетя, теперь меня заберут в нормальную семью?»: Паше, которого отчим и мать ставили на гречку, сделали операцию