Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
“Tā ir dubultmorāle. Kamēr publiski tiek teikts viens, realitātē tiek darīts, lūk, kaut kas tāds,” sarunā ar Jauns.lv pauda biedrības "Par legālu saturu" izpilddirektore. (Foto: Zane Bitere/LETA)

LMT veikalu darbinieki mācot klientus piekļūt pirātiskajam TV 13

Sabiedrība
11. septembrī 13:15 2019. gada 11. septembrī 13:15
Jauns.lv
Biedrība “Par legālu saturu” informēja, ka tās rīcībā nonākuši audiovizuāli materiāli, kuros esot redzams, kā LMT veikalos, piedāvājot klientiem pakalpojumus, tostarp televīziju, tiek paskaidrots, kā piekļūt nelegālam TV saturam, tostarp virknei Krievijas propagandas “pielādētu” televīzijas kanālu.

“Redzētais mani ir šokējis. Indikācijas par to, ka LMT veikalos šādi piedāvājumi tiek izteikti parādījās jau iepriekš – par to ziņoja atsevišķi legālo Krievijas TV izplatītāji Latvijā.  Apgalvojumiem, ka šādi varētu rīkoties tik liels uzņēmums, negribējās noticēt,” telefonsarunā ar Jauns.lv pauda biedrības “Par legālu saturu” izpilddirektore Dace Kotzeva.

Taču šobrīd viņas rīcībā, kā biedrības vadītāja apgalvo, ir nonākuši video ieraksti, kuros esot redzams, kā veikalu darbinieki kompetenti un laipni paskaidro, kā savā datorā, ar interneta pārlūku un speciālu pirātisku TV aplikāciju palīdzību piekļūt virknei citādi nepieejamu TV kanālu. Papildus maksas par tiem neesot piemērota.

Biedrības vadītāja apgalvoja, ka video, cita starpā, tapuši veikalos, kuri atrodas tirdzniecības centros “Akropole”, “Origo” un “Alfa”.

Esot fiksēts arī zvans uz LMT telefoncentrāli, kur šāds “draudzīgs padoms” labprāt sniegts telefoniski.

“Tas apgāž uzņēmuma teikto, ka vadības līmenī par šādu praksi nav zināms, ja ir fiksēts, kā pa uzņēmuma telefonlīniju, kur, domājams, darbinieku teiktais tiek stingri kontrolēts, sniedz šādus padomus piekļūšanai saturam,” pauda Kotzeva.

Viņa arī piebilda, ka starp pieminētajām bijusi arī “Peers TV” – pirātiska lietotne, pret kuru, kā noskaidroja Jauns.lv, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šobrīd ir uzsākusi lietvedību.

Nelegālajos kanālos čum un mudž no Kremļa propagandas

Telefonsarunā biedrības “Par legālu saturu” izpilddirektore arī izteicās, ka laikā, kad kopīgā darba grupā izstrādāti grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kurš dod NEPLP vairāk iespēju cīnīties ar nelegālu saturu, LMT pārstāvji esot darījuši daudz, lai to nepieļautu.

Saistībā ar ieceri elektronisko sakaru komersantiem padarīt saistošus noteikumus, kuri uzdod bloķēt vietnes ar nelegālu saturu, uzņēmuma pārstāvji esot nodēvējuši Kotzevu par “cenzori”, par “diktatori”, kura “grasās ierobežot vārda brīvību”.

“Tā ir dubultmorāle. Kamēr publiski tiek teikts viens, realitātē tiek darīts, lūk, kaut kas tāds,” sarunā ar Jauns.lv pauda biedrības izpilddirektore.

Jāatgādina, ka LMT vadībā, tostarp Juris Binde, iepriekš publiski vēstījis, ka principiāli neplāno pārraidīt Latvijai nedraudzīgu informāciju.

Šāda uzņēmuma nostāja sabiedrībā guva plašu atzinību. Taču jāpiebilst, ka jau pieminētajā “Peers TV” netrūkst TV kanālu, kuros tiek pārraidīta klaja propaganda.

Kā raksta portāls Diena.lv, videomateriālos fiksētie LMT veikalnieki šādi pieejamo papildus saturu – ap 400 kanālus – pasnieguši kā “patīkamu bonusu”.

Tikmēr LMT preses sekretāre taisnojusies, ka televīzijā “nav šāda satura” un principiāli tas netiek piedāvāts. Veikalos fiksētais visticamāk esot “manipulatīva rīcība, lai nomelnotu LMT”.

Citi šobrīd lasa

"Uzdrošināšanos man Andrejs ir devis" - draugu Žagaru atceras Kristīne Pasternaka
VIDEO: māte dēla gultiņā pamanīja spokainu seju, bet atrisinājums viņai lika smieties
VIDEO: iereibis migrants bēgļu centrā Maltā izraisa masu grautiņus 6
Skatīt visus komentārus

«Спасибо Алле Борисовне за вкуснейший обед и ужин»: известный продюсер показал Пугачеву в домашней обстановке

Миллионы на банковских счетах: герцогиня Кэтрин оказалась богаче герцогини Меган