Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vietējie Mārupē satriekti par advokāta Bērziņa cinisko slepkavību: "Ļoti, ļoti žēl - viņš bija vēl jauns"
Anetes kundze un Baiba - abas ir Mārupes iedzīvotājas, kuras ir satrauktas par kaimiņos dzīvojošā Ulda Bērziņa slepkavību. (Foto: LTV Ziņu dienests/Twitter)

Vietējie Mārupē satriekti par advokāta Bērziņa cinisko slepkavību: "Ļoti, ļoti žēl - viņš bija vēl jauns" 5

Ziņas
2019. gada 22. jūlijā 20:03 2019. gada 22. jūlijā 20:03 | Papildināts, 2019. gada 22. jūlijā 22:05
  Jauns.lv
Jau vēstījām, ka sestdienas vakarā savā mājā Mārupē nošauts advokāts un bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš. Viņu noslepkavoja mājas aplaupītāji maskās. LTV "Panorāma" šodien uzrunāja vairākus vietējos, vaicājot, vai viņi pēc notikušā jūtas savās mājās droši.

Lai gan Valsts policija jau paziņojusi, ka šobrīd kā primāra netiek izskatīta versija, ka Bērziņš noslepkavots savas profesionālās darbības dēļ, "Panorāmas" sastaptā vietējā mārupiete Baiba pati sliecas domāt, ka tieši tā esot bijis. Viņa nekādu nedrošību Mārupē neizjūt, jo domā, ka notikušais saistīts ar advokāta darba gaitām: "Nekādu nedrošību dzīvot Mārupē es nejūtu," pauž vietējā. Notikušais noziegums vienaldzīgu nav atstājis arī Valdi, kuru šī slepkavība satrauc. Viņš par to uzzinājis no medijiem. "Ja ir tā, kā rakstīts, ka piecreiz izšauts, tad, man liekas, tā nav nejaušība," viņš spriež.

Savukārt vēl kāds vietējais vārdā Matīss atzīst, ka viņa ikdienu advokāta slepkavība nemainīs. "Bet, protams, skumji. Satraucoši, ka tādas lietas notiek. Tādas lietas parāda, ka katram ir par savu īpašumu un drošību jārūpējas vairāk".  Emocionāla ir Mārupes iedzīvotāja Anetes kundze: "Man ir ļoti žēl, ka tā notiek. Cilvēks jauns! Pa radio dzirdēju - 1972.gadā dzimis. Man ir ļoti, ļoti žēl," pauž sieviete. 

Jau vēstīts, ka sestdien vakarā Mārupē notikušā nozieguma rezultātā bojā gājis Bērziņš, kurš ticis sašauts, ierodoties mājās un sastopot laupītājus. Bērziņš ar šautām brūcēm nogādāts slimnīcā, taču tur miris. 

Policijai zināms, ka vismaz divi noziedznieki bija ielauzušies privātmājā, sasējuši 1940.gadā dzimušo mājas saimnieci un laupījuši māju. Kad mājās ieradies Bērziņš ar sievu, noziedznieki, izvairoties no sagūstīšanas, bēguši prom un no šaujamieroča izdarījuši vairākus šāvienus Bērziņa virzienā.

Laupītājiem no notikuma vietas izdevies aizbēgt, un patlaban norit aktīva noziedznieku meklēšana, uzsvēra Grišins, piebilstot, ka kriminālpolicija strādā intensīvā režīmā. Laupītāji bijuši maskās. Policija patlaban neatklāj, kādas mantas laupītāji aiznesuši sev līdzi.

"Ir pavedieni, mēs strādājam," norādīja Grišins. Kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 117.panta, proti, saistībā ar slepkavību pastiprinošos apstākļos. Lietu izmeklē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde nodaļa, kas specializējas slepkavību izmeklēšanā. Grišins skaidroja, ka sods par šādu noziegumu var būt arī mūža ieslodzījums. Policija patlaban neizskata versiju par to, ka advokāts būtu nogalināts savas profesionālās darbības dēļ.

Noziegumā izmantotais ierocis notikuma vietā nav atrasts. Ieroča veids tiks skaidrots ekspertīzē, pauda Grišins.

Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks solīja, ka policija pielikšot visus spēkus, lai šo noziegumu ātri un efektīvu atklātu un pie atbildības sauktu vainīgās personas. Grišins gan nekomentēja, vai policija noziedznieku meklēšanā lūgusi palīdzību Igaunijas un Lietuvas kolēģiem. "Mēs strādājam visās jomās. Mums ir pietiekami daudz instrumentu gan nacionālajā, gan starptautiskajā sadarbībā," uzsvēra policijas pārstāvis. Patlaban gan tiek uzskatīts, ka noziedznieki bijuši Latvijas iedzīvotāji.

Grišins uzsvēra, ka šis "nenoliedzami ir ārkārtējs gadījums", piebilstot, ka šis ir šogad pirmais bruņotas laupīšanas gadījums Latvijā. Latvijā gan kopumā laupīšanu skaits samazinās. "Tie ir reti gadījumi, kad bruņotas laupīšanas laikā privātmāju saimnieki tiek sasieti," uzsvēra Grišins.

Policija arī skaidros, vai laupītāji nav pastrādājuši vēl kādu noziegumu. Pirms aptuveni divām nedēļām Jelgavas pusē ir reģistrēta ielaušanās privātmājā, kur miesas bojājumi nodarīti sirmgalvei un viņa aplaupīta. Šajā gadījumā noziedznieki tika aizturēti.

Ņemot vērā, ka Rīgas reģionā notiek arī mantiski noziegumi - privātmāju apzagšanas un automašīnu zādzības, Grišins aicināja privātmāju iedzīvotājus par aizdomīgām personām vai automašīnām nekavējoties zvanīt policijai.

Pēdējais gadījums Latvijā, kad nogalināts advokāts, notika pērn maijā. Toreiz, 2018.gada 30.maija rītā, tika nošauts advokāts un maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Citi šobrīd lasa

Kuldīgas slimnīcas mediķes stāsta, kā jūtas nedēļu pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas 9
Covid-19 izraisītās krīzes dēļ Lielbritāniju pametuši simtiem tūkstošu cilvēku 4
Norvēģijā pēc Covid-19 vakcinācijas miruši 23 cilvēki: brīdina par risku vecākiem pacientiem 28
Skatīt visus komentārus

Галкин показал свою маму, на которую похожа его дочь Лиза

«Содержимое нас всех сразило»: вдова Задорнова о неожиданной находке в вещах сатирика