Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Biatlona federācijas divi valdes locekļi VL-TB/LNNK ziedojuši 35 000
LBF valdes loceklis Intars Berkulis, ziedojot pa reizei 2014., 2017. un 2018.gadā, VL-TB/LNNK kopā ziedojis 23 000 eiro. (Foto: LETA)

Latvijas Biatlona federācijas divi valdes locekļi VL-TB/LNNK ziedojuši 35 000 39

112
2019. gada 10. jūlijā 16:05 2019. gada 10. jūlijā 16:05
  Jauns.lv / LETA
Latvijas Biatlona federācijas (LBF) divi valdes locekļi vairākos gados nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) ziedojuši 35 000 eiro, savukārt cits LBF pārstāvis Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) ziedojis vairāk nekā 10 000 eiro, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājaslapā publicētā informācija.

LBF valdes locekļi savu amatu pašreizējā pilnvaru termiņā ieņem kopš 2018.gada vasaras. LBF valdes loceklis Intars Berkulis, ziedojot pa reizei 2014., 2017. un 2018.gadā, VL-TB/LNNK kopā ziedojis 23 000 eiro.

LBF prezidente Baiba Broka (VL-TB/LNNK) kopš 2017.gada VL-TB/LNNK ziedojusi 12 000 eiro.

LBF valdes loceklis Agris Lungevičs kopš 2013.gada ZZS ziedojis 13 479 eiro un Latvijas Zemnieku savienībai 190 eiro.

No minētajiem valdes locekļiem ziedojumus LBF pastarpināti veicis tikai Berkulis, kurš caur saviem uzņēmumiem organizācijai 2016.gadā ziedojis 11 700 eiro, liecina publiski pieejama informācija.

Jau vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā kriminālprocesā, kurā pirmdien tika aizturēta un šodien tika atbrīvota Rīgas domes deputāte un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietniece Broka, iespējamais kukulis bija noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai LBF, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB šodien no Valsts policijas izolatora Čiekurkalnā atbrīvojis arī uzņēmējus Ivaru Milleru un Gunti Rāvi, noskaidroja aģentūra LETA.

KNAB iepriekš paziņoja, ka birojs ir ieguvis ziņas, kas liecina, ka kāda valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu kādai biedrībai. Iespējamā kukuļa summa neesot mazāka par 20 000 eiro.

Pēdējos trīs gados LBF saņēmusi trīs ziedojumus, kuri bijuši 20 000 eiro apmērā, tostarp vienu no uzņēmuma SIA "Roadeks", kurš pastarpināti pieder arī Rāvim, liecina "Firmas.lv" pieejamā informācija.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka šajā kriminālprocesā iespējamā kukuļošana saistīta ar LU Akadēmiskā centra topošās Rakstu mājas būvniecību. Konkursā uz Rakstu mājas būvniecību pirmajā posmā esot pieteikusies arī būvfirma "Skonto būve", bet nav zināms, vai uzņēmums izturējis konkursa pirmo kārtu un vai tas turpina pretendēt uz Rakstu mājas būvniecību.

Rāvim pastarpināti pieder 95% būvfirmas "Skonto būve" daļu, bet Milleram - 5%, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kriminālprocess sākts par kukuļa piedāvājumu valsts amatpersonai un par kukuļa pieņemšanu.

Citi šobrīd lasa

Drāma Igaunijā: autobusa pasažiere izglābj 30 cilvēku dzīvības 3
Viļānos izcēlies pamatīgs tracis domes deputātes neadekvātās uzvedības dēļ 5
Jānis Timma apprecējis savu mīļoto Annu Sedokovu 9
Skatīt visus komentārus

Амбициозная герцогиня: эксперт объяснила почему Кэтрин не смогла быть просто «королевской женой»

Как семья Михаила Ефремова учится жить без заработков актера