Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jēgu pārdzēruši tīņi Stradu pagastā trenkā un biedē 14 gadu vecas meitenes - vienai brīvlaiks izvēršas traģēdijā
Uz šādas pamestās siltumtrases armatūras smailes Gulbenes novada Stāķos kāda 14 gadus veca meitene guva dzīvībai bīstamu traumu. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

Jēgu pārdzēruši tīņi Stradu pagastā trenkā un biedē 14 gadu vecas meitenes - vienai brīvlaiks izvēršas traģēdijā 19

112
2019. gada 21. jūnijā 06:01 2019. gada 21. jūnijā 06:01
  Jauns.lv
Gulbenes novada Stradu pagasta Stāķu ciematā 3. jūnija naktī notika smags negadījums – divi 17 gadus veci jaunieši alkohola reibumā pārbiedēja divas četrpadsmitgadīgas jaunietes, kuras gulēja teltī pagalmā pie daudzdzīvokļu mājas. Puiši līda pie meitenēm bučoties, lēja virsū alu... Meitenes muka no puišiem. Viena no meitenēm mūkot uzskrēja uz pamestas siltumtrases caurulēm un guva smagas traumas, nokrītot uz metāla armatūras metāla stieņa.

Meiteni vispirms no Gulbenes slimnīcas Uzņemšanas nodaļas pārveda uz Valmieras slimnīcu, bet pēc tam uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā, kur viņai veica piecu stundu ilgu operāciju. Gulbenes laikraksts „Dzirkstele” raksta, ka divas 14 gadus vecās draudzenes no vecākiem izprasīja atļauju šajā karstajā vasarā nakšņot teltī dārzā iepretim daudzdzīvokļu mājai. Saņemot pieaugušo atļauju, meitenes arī iekārtojās teltī. Līdz viņu naktsmieru iztraucēja divi pazīstami 17 gadus veci puiši. Tā skolēnu vasaras brīvlaika prieki izvērtās par traģēdiju.

Līda bučoties, lēja virsū alu, dzina ārā no telts...

Stāķu iedzīvotāja Solvita Boļše „Dzirkstelei” pastāstīja, ka liktenīgajā naktī puiši bija tikuši pie alkohola, iedzēruši un kunga prātā sākuši uzmākties un ķircināt meitenes - aicinājuši bučoties un izteikušies piedauzīgi. Lai dabūtu meitenes ārā no telts, esot apmētājuši telti ar akmeņiem: „Meitenes tika iztraucētas, kad viņas jau gulēja. Jau bija tumsa. Puiši līda pie viņām teltī, meitenes dzina ārā. Viņi negāja, lēja meitenēm virsū alu”. Puiši viņas trenkājuši. Tieši šādos apstākļos viena no meitenēm arī guva smago traumu.

Meitenes uzskrējušas uz melioratoru ciemata vecās un pamestās siltumtrases caurulēm, kas atrodas aptuveni metru virs zemes un viena no viņām nokritusi vai tikusi pagrūsta. Viņa uzkrita uz asas armatūras smailes, kas saturēja nu jau gandrīz 30 gadus pamestas siltumtrases konstrukciju, gūstot dzīvībai bīstamas traumas. 

Tiesa gan, puiši no notikuma vietas neaizmuka, mēģināja meitenei palīdzēt un zvanīja pieaugušajiem, kuri savainoto aizveda uz Gulbenes slimnīcu. Mediķi pēc tam teikuši – ja brūce būtu bijusi vēl tikai dažus milimetrus dziļāka, sekas varēja būt neatgriezeniskas.

Vietējie teic, ka pie atbildības jāsauc ne tikai nepilngadīgie puiši, kuri huligānisku izturējās pret meitenēm, bet arī vīrietis, kurš viņiem nopirka alkoholu (viņš Stāķu iedzīvotājiem esot zināms). Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecāka speciāliste Zane Vaskāne informē, ka par notikušo ierosināts kriminālprocess.

Bīstamo siltumtrasi ārdīs nost

Pēc traģēdijas vietējie iedzīvotāji arī jautā – kāpēc ciematā teju 30 gadus apmēram 30 metru garumā joprojām atrodas „padomjlaika mantojums”, nekam nevajadzīgās un vidi degradējošās siltumtrases caurules. Tās paceltā stāvoklī notur betonējums, no kura spraucas laukā durkļiem līdzīgi pagari metāla stieņi. Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis teic, ka tagad „paātrinātā tempā” tiks gādāts par vecās, nevajadzīgās un bīstamās siltumtrases demontāžu Stāķos. Taču šādu bīstamu objektu gan Stāķos, gan citur pagastā un Gulbenes novadā ir gana daudz.

Vasaras brīvlaikā vecākus aicina uzmanīt bērnus

Sākoties vasaras brīvlaikam vecāki tiek aicināti īpaši rūpīgi pieskatīt savas atvases, jo viņu palaišana „brīvsolī” var draudēt ar traumām un lielām nepatikšanām. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Arita Freimane norāda, ka skolēnu vasaras brīvlaikā bērnu traumatisms strauji pieaug - ik mēnesi pie bērniem un pusaudžiem tiek reģistrēti par 200-300 izsaukumu vairāk nekā ziemā un rudenī. Traumu un nelaimes gadījumu tops gadu no gada ir nemainīgs - kaulu lūzumi, saindēšanās ar alkoholu, dzīvnieku kodumi, termiski un ķīmiski apdegumi. Lai izvairītos no nelaimes gadījumiem un traumām, bērniem un pusaudžiem ir jābūt apdomīgiem, nevis pārgalvīgiem. uzsver Freimane. Tāpat vecākiem ar savām atvasēm noteikti ir jāpārrunā dažādi drošības jautājumi, vienlaikus atgādinot atbildīgo dienestu tālruņa numurus 112 un 113. Freimane teic, ka brīvlaika sākumu pusaudži diemžēl pavadījuši arī lietojot alkoholu vai citas apreibinošas vielas.

Citi šobrīd lasa

Iefiltrējies žurnālists 2 gadus nostrādā Parīzes policijā un atklāj, cik neglīti tur viss notiek 12
Arī citas pasaules valstis sācis pārņemt sēņošanas trakums 2
"Jaunais normālais nav normāls" - Vens Morisons laidīs klajā protesta dziesmas pret Covid-19 karantīnas režīmu
Tēmas: Gulbene
Skatīt visus komentārus

"Господи, это же невозможное счастье!": Галкин и Пугачева поздравили детей с 7-летием

«Мы просто Меган и Гарри»: мятежные супруги отказались от королевских титулов