foto: AFP/Scanpix
Rīgas piedāvājums forumā „MIPIM 2019” izraisa investoru ievērību
Runā Rīga
2019. gada 20. marts, 16:05

Rīgas piedāvājums forumā „MIPIM 2019” izraisa investoru ievērību

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Rīgas pašvaldība kopā ar 16 organizācijām šomēnes piedalījās starptautiskajā nekustamā īpašuma un investīciju forumā „MIPIM 2019”, kas noritēja Francijas pilsētā Kannās. MIPIM tiek uzskatīts par lielāko investīciju un nekustamā īpašuma forumu pasaulē, kura laikā tiek akcentēti svarīgākie notikumi nekustamo īpašumu, arhitektūras un būvniecības jomās, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldībā.

Šogad pašvaldība Rīgas vārdu pārstāvēja kopā ar 16 dažādiem partneriem: SIA „Latvijas Mobilais Telefons”, Skanstes attīstības aģentūru, Rīgas Brīvostas pārvaldi, a/s „Rīgas Centrāltirgus”, VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, SIA „Rīgas nami”, „Latio”, Rīgas Tūrisma Attīstības Biroju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, „Magnetic Latvia”, „YIT Latvija”, „Z- Towers”, „Dommo Biznesa parku”, advokātu biroju „COBALT”.

Izstādes apmeklētājiem un potenciālajiem investoriem bija iespēja uzzināt jaunāko informāciju par 100 gados lielāko infrastruktūras projektu Baltijā – Rail Baltica – un tam piegulošajām pilsētas teritorijām, kā arī vairākiem citiem pilsētai būtiskiem infrastruktūras attīstības plāniem. Rīgas nozīmību zināšanu pārnesē un inovāciju veicināšanā uzsvēra Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte, tostarp stāstot par Daugavas kreisā krasta zināšanu jūdzes attīstību. Savukārt ar pilsētas potenciālu Starptautisko biznesa pakalpojumu centru sektorā iepazīstināja Skanstes attīstības aģentūra un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Par Rīgu kā viedās attīstības centru, kurai raksturīga arī augstas kvalitātes informācijas komunikāciju tehnoloģiju infrastruktūras attīstība, Rīgas pašvaldība stāstīja kopā ar „Latvijas Mobilā Telefona” pārstāvjiem, visu trīs Baltijas galvaspilsētu kopīgajā pasākumā „5G enabled cities”, nodrošinot Rīgas stendam papildu publicitāti un apmeklētāju piesaisti.

„Latvijas Mobilā Telefona” pārstāvis Rūdolfs Strēlis stāsta: „Pirmo gadu MIPIM izstādē 5G tēma tiek izvirzīta priekšplānā, kā pievienotās vērtības radītājs nekustamo īpašumu tirgū. Līdz ar tehnoloģiju izaugsmi paveras plašākas iespējas kā padarīt vidi, kurā dzīvojam, ērtāku, efektīvāku izmaksu ziņā un arī draudzīgāku dabai. Dažādi viedie sensori, mākslīgais intelekts un lielo datu analītiskie risinājumi sniegs iespēju uzlabot drošību, mobilitāti, kā arī veidot jaunus pakalpojumus labākai ikdienai.”

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p. i. Dāvis Bičkovičs secina: „Ir gandarījums, ka Baltijas valstu kopīgais pasākums norisinājās tieši Rīgas stendā. Vēlos uzsvērt, ka Rīgas pašvaldība mērķtiecīgi sadarbojas ar uzņēmumiem un asociācijām, valsts iestādēm un ministrijām, starptautiskām organizācijām, kā arī citu valstu pilsētām un ekspertiem, nodrošinot labās prakses pārnesi un integrāciju, uzturot Rīgā uz attīstību vērstu uzņēmējdarbības vidi. Ir gandarījums stāstīt par Rīgu kā gatavu un izaicinājumiem atvērtu platformu uzņēmējdarbībai un investīcijām. Ar šiem aspektiem un sadarbības modeļiem iepazīstinājām mūsu stenda viesus – potenciālos investorus un uzņēmējus. Vēlos izteikt pateicību Rīgas pašvaldības partneriem par veidoto saturu un dalību „MIPIM 2019” forumā.”

Rīgas pašvaldības un industrijas pārstāvji foruma ietvaros sniedza interviju „Reed Midem” medijam par Rīgu un tās attīstības plāniem. Minētā medija uzdevums ir veicināt biznesa attiecību veidošanos MIPIM auditorijā, lai palīdzētu sasniegt uzņēmējdarbības izvirzītos mērķus starptautiskajā līmenī.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Investīciju nodaļas vadītājs Rolands Bogdanovs uzsver: „Šis gads ir bijis īpašs ar to, ka esam uzsākuši plašu atvērta tipa sadarbību ar visdažādākajiem viedās attīstības ekosistēmas dalībniekiem, cita starpā: valsts iestādēm, ministrijām, augstskolām, uzņēmumiem, jaunuzņēmumiem un inkubatoriem, kas atspoguļojās arī MIPIM partneru starpā. Rīga lieliem soļiem virzās pretī viedajai attīstībai, integrējot pilsētvidē tādus elementus, kas ļautu gudrāk izmantot esošo infrastruktūru, kā arī tai atbilstoši pielāgot jaunus projektus, tādējādi padarot pilsētvidi sabiedrībai draudzīgāku, ilgtspējīgāku un pielāgoties spējīgāku. Mūsu ieceres jau ir piesaistījušas domubiedrus un pārsteigušas kaimiņus. Investori arvien izrādi interesi par Rīgu - ar divām starptautiska mēroga viesnīcu ķēdēm, kuras ir izteikušas interesi paplašināties Rīgā, izstādes ietvaros esam norunājuši tikšanos Rīgā.”

Aicinām organizācijas sekot līdzi informācijai Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājaslapā (wwww.rdpad.lv) un rudenī pieteikties „MIPIM 2020” forumam.