Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts policija sadarbībā ar ASV tiesībsargājošo iestādi un pretterorisma vienību "Omega" Kokneses novadā izņēma vairāk nekā divas tonnas kokaīna kravu ar 42 kartona kastēm, kurās atradās 2195 briketes ar dažādiem logo - "TNT", "Badboys", "Gold" un ar delfīna attēlu. (Foto: LETA)

Raidījums: Kokneses kokaīna lietā iesaistītais uzņēmējs Jānis Skrābāns esot pametis Latviju 96

112
20. janvārī 20:11 2019. gada 20. janvārī 20:11
Jauns.lv / LETA
Viens no Kokneses kokaīna lietā aizturētajiem ir arī bijušais Valsts policijas darbinieks Agris Vaivods, šovakar vēsta TV3 raidījums "Nekā Personīga". Tāpat raidījums vēsta, ka kokaīna lietā policija veikusi kratīšanu Jānim Skrābānam piederošās kompānijas "JS Products" birojā, savukārt Skrābāna tēvs norāda, ka viņa dēlam izdevies Latviju pamest.

"Latvijā no Ekvadoras, visticamāk, caur Holandes ostu nonākusi un aizturēta nepieredzēti liela un dārga kokaīna krava. Šobrīd aizdomās par saistību ar šo neatļauto kravu ieslodzījumā atrodas trīs cilvēki, viens no tiem ir bijušais Valsts policijas darbinieks Agris Vaivods. Pēc darba Valsts dienestā Vaivods strādājis kravu pārvadājumā firmā. Ar tās automašīnu kastes ar apreibinošajām vielām varētu būt nogādātas līdz Kokneses pagastam," ziņo "Nekā Personīga".

Aizdomīgās kastes veda "JS products". Tās kravas mašīnas kokaīna glabāšanas vietā Koknesē manītas arī iepriekš. "JS products" birojā Valsts policija šonedēļ veica kratīšanu, taču kompānijas vadītājs un īpašnieks Jānis Skrabāns vēl līdz policijas īstenotajām operācijām Latviju esot paspējis pamest.

Vaivods kā savu darba vietu "Facebook" norādījis "JS products", kas nodarbojas ar kravu pārvadājumiem un tās vienīgais īpašnieks ir Jānis Skrābāns. Raidījums vēsta, ka Vaivods līdz 2008.gadam bija Valsts policijas darbinieks. Neoficiāla informācija liecina, ka darbu Aizkraukles ceļu policijā Vaivods bija spiests atstāt, jo bijis apsargs nelegālām tranzīta kravām.

Saistītās ziņas

Viens no Kokneses kokaīna lietā iesaistītajiem savulaik dāsni ziedojis ZZS 179
Pirmoreiz kameras priekšā runā Kokneses kokaīna lietā iesaistītais kurinātājs Imants 120
Kokneses kokaīna lietā iesaistīts arī bijušais policists, kurš savulaik atlaists no darba ierosināta kriminālprocesa dēļ 36

Jau vēstīts, ka 8.janvārī Valsts policija sadarbībā ar ASV Narkotiku apkarošanas administrāciju, Ekvadoras policiju un Valsts policijas pretterorisma vienību "Omega" Kokneses novadā uzgājusi kravu ar 42 kartona kastēm, kas visticamāk, sūtītas no Ekvadoras. Kastēs atradās 2195 briketes ar dažādiem logo - "TNT", "Badboys", "Gold" un ar delfīna attēlu.

Valsts policija šajā lietā aizturējusi piecus Latvijas pilsoņus. Trīs personām piemērots apcietinājums, bet pārējiem, kuriem bija mazāka līdzdalība šajā noziegumā, noteikts ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Viena no piecām personām agrāk tiesāta par kontrabandu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Ekvadoras policijas mājaslapā izplatītajā paziņojumā teikts, ka Kokneses saimniecībā uzietās divas tonnas kokaīna Eiropā ievestas paslēptas kuģa konteinerā, kura pavaddokumentos bija norādīti pārtikas produkti.

Paziņojumā skaidrots, ka ferma kalpojusi kā "loģistikas centrs" narkotiku tālākai izplatīšanai Eiropā. Tāpat paziņojumā norādīts, ka operatīvo darbību rezultātā Latvijā aizturēti pieci cilvēki - Jānis B. (kļūda attiecībā uz Skrābāna uzvārda pirmo burtu - red.), Andris E., Edgars E., Imants B. un Agris V.

Atbilstoši Ekvadoras policijas publicētajām lomu sadalījumam Andris Elsts bijis fermas īpašnieks, savukārt Jānis Skrābāns un Edgars Elsts nodarbojušies ar kravas pārkraušanu, bet Imants Bunga nodrošinājis drošību. Turpretim Agrim Vaivodam nav norādīta loma noziedzīgajā nodarījumā.

Jauns.lv jau pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka lietā iesaistīts arī Jānis Skrabāns, Aizkraukles pusē labi zināms uzņēmējs un nopelniem bagāts makšķernieks. Portālam Jauns.lv nav izdevies sazināties ar pašu Skrabāna kungu, arī viņa uzņēmumos darbinieki pauda pārsteigumu par Skrabāna iespējamo saistību ar Latvijas vēsturē vērienīgāko narkotiku kontrabandas gadījumu.

Citi šobrīd lasa

Bijušais "Ferrari" boss atklāj nedzirdētus faktus par Mihaēla Šūmahera personību 27
Rūdolfs Brēmanis pēc šķiršanās no Agneses Zeltiņas iziet sabiedrībā ar jaunu dāmu
Lūdz palīdzību jūrā pazudušā laivotāja meklēšanā; uzmanību aicina pievērst piekrastei Salacgrīvas pusē 7
Tēmas: Koknese
Skatīt visus komentārus

Игривую Аллу Пугачеву засняли на двойном свидании в Юрмале