foto: Edijs Pālens/LETA
Pirmajā Adventē Rīgā tiks iedegta svētku egle un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi
Pērnā gada Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā.
Runā Rīga
2018. gada 28. novembris, 13:59

Pirmajā Adventē Rīgā tiks iedegta svētku egle un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Pirmajā Adventē, 2. decembrī, plkst.17.00 Rīgas iedzīvotāji un viesi gaidīti Doma laukumā svētku egles iedegšanas svinībās, kurās piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Ziemassvētku tirdziņa organizētājs Andris Kreislers, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldībā.

Pasākuma apmeklētājus ar koncertprogrammu priecēs Liepājas zvanu ansamblis „Campanella”, bērnu vokālā grupa „Knīpas un Knauķi”, solisti Sanita Sējāne un Gustavs Melbārdis, Latvijas Kultūras akadēmijas leļļu aktieru kursa studenti iestudējumā „Kādas ģimenes Ziemassvētku gaidīšanas stāsts”.

Ziemassvētku tirdziņi Vecrīgā

Ziemassvētku tirdziņi Vecrīgā

gallery icon
114

Pirms egles iedegšanas, jau no 1. decembra, Doma laukumā darbosies Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš, dodot iespēju apmeklētājiem iegādāties īpaši svētku laikam darinātus tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, dažādus gardumus un svētku dāvanas. Tirdziņā būs iespēja baudīt gan ierastos ziemas sezonas cienastus, gan  piedāvātos „street food”  ēdienus.  Nedēļu nogalēs tirdziņa apmeklētājus priecēs „Pieci.lv” dīdžeji, kā arī  folkloras kopas, Rīgas danču klubs un akustiskās mūzikas izpildītāji un muzikālās grupas.

Līdztekus Doma laukuma tirdziņam, apmeklētāji gaidīti arī Līvu laukumā, Esplanādē, kā arī sestdienās un svētdienās Kalnciema kvartālā, kur darbosies Ziemassvētku tirdziņi.

Svētdien svētku noskaņa būs jūtama arī kultūras centros un dievnamos. Pirmās Adventes koncerts, piedaloties Orķestrim „Rīga” un solistiem, skanēs Rīgas Domā, bet Rīgas Sv. Pētera baznīcā klausītāji gaidīti koncertā „Pāri tuksnesim uz Ziemassvētku zvaigzni”. Kultūras centra „Iļģuciems” pagalmā notiks tradicionālais „Rūķu gājiens”, kurā piedalīsies kultūras centra amatiermākslas kolektīvi un tiks iedegta Iļģuciema egle. Savukārt Kultūras centrā „Mazā ģilde” notiks koncerts „Mocarts. Klavieres.”, bet Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” apmeklētāji gaidīti koru un koklētāju ansambļa koncertā „Iedziedi Ziemassvētkus”.

Šajā dienā sāksies arī koncertcikls „Adventa mūzikas svētki Rīgā”, kur Rīgas Āgenskalna baptistu baznīcā dziedās Kārlis Kazāks, bet Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā muzicēs Haralds Sīmanis.

Lai Rīgas Ziemassvētku egles mirdzētu īpaši spoži, jau trešo gadu energouzņēmums „Enefit”  dāvina elektroenerģiju vairāku svētku egļu izgaismošanai galvaspilsētā, vairojot svētku sajūtu ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim.