Līdz valsts simtgadei Katoļu ielā Rīgā cer izveidot jaunu sociālo pakalpojumu centru
Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.
Runā Rīga
2016. gada 10. marts, 22:11

Līdz valsts simtgadei Katoļu ielā Rīgā cer izveidot jaunu sociālo pakalpojumu centru

Jauns.lv

Rīgas domē ceturtdien tika prezentēta jaunā multifunkcionālā sociālo pakalpojuma centra ideja, kuru plānots tuvāko gadu laikā attīstīt Rīgā, Katoļu ielā 22/24.

Prezentācijā piedalījās Rīgas pašvaldības sociālās sistēmas vadība, Brēmenes Strādnieku -Samariešu apvienība un Latvijas Samariešu apvienība. Pasākumā tika arī runāts par Rīgas sociālo sistēmu, tās attīstību, inovācijām un savstarpējo sadarbību.

Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa tikšanās sākumā atzīmēja, ka ir gandarīta par paveikto, jo pusgada laikā pēc vienošanās parakstīšanas starp Rīgu un Brēmenes Strādnieku-Samariešu apvienību jau var skatīt reālus skiču projektus. “Ja cilvēki no dažādām valstīm sanāk kopā ar labām idejām, tad pieredzes apmaiņas laikā var panākt pozitīvu rezultātu, kas vērsts un darbosies mūsu iedzīvotāju labā,” uzsvēra O.Veidiņa.

Iecere paredz, ka tas būs moderns un mūsdienīgs sociālo pakalpojumu centrs, kurā plānots nodrošināt drošības pogas, ilgstošas sociālās aprūpes, dienas aprūpes centra personām ar demenci, higiēnas centra, aprūpes mājās pakalpojumi, kā arī tas kalpotu arī kā mācību centrs un labdarības punkts. Tāpat centrā tiks izveidotas telpas masāžām, sajūtu istaba, sāls istaba, kognitīvo un fizisko spēju uzturošie piedāvājumi, kuros izmantoti vispārpieņemtie, kā arī IT balstīti risinājumi.

Arhitekts Arnis Kleinbergs iepazīstinot ar plāniem norādīja, ka skiču projektā jau ņemti vērā Brēmenes Strādnieku-Samariešu apvienības speciālistu ieteikumi un uzlabojumi, lai nodrošinātu kvalitatīvus un cilvēkiem pieejamus sociālos pakalpojumus plānotajā centrā.

“Multifunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs ļauj koncentrēt resursus un taupīt līdzekļus, vienlaicīgi nodrošinot speciālistu pieejamību un sociālo pakalpojumu daudzveidību. Koncentrējot resursus vienuviet, iegūstam kvalitatīvus un cilvēkiem pieejamus pakalpojumus,” sacīja Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš.

Rīgas domes Sociālās pārvaldes priekšnieks un Labklājības departamenta direktora vietnieks Mārtiņš Moors iepazīstināja Brēmenes Strādnieku-Samariešu apvienības prezidentu Lotāru Remmi un izpilddirektoru Jirgenu Lēmanu ar Rīgas sociālo pakalpojumu sistēmu, pakalpojumu pieejamību pilsētas iedzīvotājiem, pakalpojumu attīstību un izaicinājumiem.

Šodienas tikšanās bija plānota kā 2015.gada 17.septembrī Vācijas pilsētā Brēmenē parakstītās vienošanās starp Rīgu un Brēmenes Strādnieku-Samariešu apvienību turpinājums, kas paredz sadarbību inovatīvu sociālo pakalpojumu attīstībā un multifunkcionāla sociālo pakalpojumu centra izveidi Rīgā.

Sadarbības gaitā plānots organizēt pieredzes un labās prakses apmaiņu pakalpojuma satura un telpu plānošanas jautājumos, tai skaitā centra projekta sagatavošanā, apspriešanā un saskaņošanā, un sadarboties centra ārējās vides pielāgošanā, ņemot vērā, senioru un cilvēku ar invaliditāti vajadzības, kā arī idejiski un kompetences ietvaros atbalstīt centra darbību.

Iepriekš parakstītā vienošanās paredz atbalstīt pieredzes apmaiņu starp pusēm un citiem ieinteresētiem parteriem inovatīvu risinājumu īstenošanā sociālo pakalpojumu sniegšanā bērniem, ģimenēm, senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Brēmenē un Rīgā.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Zilgma Kukle/LETA