Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Mēs kā Eiropas Savienības daļa esam Rietumu vērtību telpā," uzsvēra Mūrniece. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Mūrniece akcentē nepieciešamību mazināt dzīves līmeņa atšķirības ES dalībvalstu vidū 5

Politika
2018. gada 9. maijā 20:14 2018. gada 9. maijā 20:14
  LETA
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), šodien atklājot Eiropas dienai veltīto pasākumu, uzsvēra, ka mūsu bagātība ir piederība ne vien Latvijas, bet arī visas Eiropas vērtību telpai, informēja parlamenta Preses dienestā.

Balsojums par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) bija emocionāli saviļņojošs brīdis Latvijas iedzīvotājiem - tā bija izšķiršanās par pārliecību līdzīgi kā 1990.gada 4.maijā, kad Augstākās padomes deputāti pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, sacīja Mūrniece.

"Tas bija otrs balsojums, kurā mēs pateicām, ka dziļi līdz pašām saknēm atkal būsim tur, kur mums ir jābūt un kur bijām pirms padomju okupācijas. Mēs kā Eiropas Savienības daļa esam Rietumu vērtību telpā," uzsvēra Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja aicināja jauniešus, kas piedalījās Eiropas dienas pasākumā parlamentā, novērtēt un izmantot ES sniegtās priekšrocības, tostarp brīvi ceļot un izglītoties. Mūrniece it sevišķi uzsvēra "Erasmus+" programmas piedāvātās iespējas.

Tāpat Mūrniece akcentēja, ka ES saskaras ar vairākiem izaicinājumiem, un viens no tiem ir drošība. Mēs varam justies droši, ja ES ir spēcīga un vienota, tādēļ svarīgi stiprināt sadarbību, pauda politiķe. Saeimas priekšsēdētāja akcentēja arī nepieciešamību mazināt dzīves līmeņa atšķirības ES dalībvalstu vidū, kā arī Latvijas sabiedrībā.

Arī Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja, "Vienotības" frakcijas deputāte Lolita Čigāne, uzrunājot pasākuma dalībniekus, akcentēja, ka dalība ES Latvijai sniedz būtiskas priekšrocības, turklāt mudina mūs modernizēties, attīstīties un izglītoties. ES aicina mūs atbildīgāk izturēties pret vidi, lauksaimniecībā mazāk izmantot ķimikālijas un aktīvāk pievērsties atkritumu šķirošanai, iezīmēja Čigāne.

Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja sacīja, ka līdz ar priekšrocībām var nākties saskarties arī ar izaicinājumiem. Tam var būt arī savas rūgtās puses, un mums jāizcīna arī mazas cīņas, taču piederība ES ir mūsu nākotne, pauda deputāte. Mierīgas, stabilas un attīstītas Eiropas saknes pieder mums visiem un piederēs arī nākamajām paaudzēm, uzsvēra Čigāne.

Eiropas dienai veltītajā pasākumā parlamentā notika ar Saeimu un Eiropu saistītas radošas aktivitātes jauniešiem. Eiropas dienu jeb ES dzimšanas dienu ar dažādiem pasākumiem 9.maijā atzīmē visā Eiropā, godinot Francijas ārlietu ministra Robēra Šūmana 1950.gadā izteikto ierosinājumu par Ogļu un tēraudu kopienas izveidi, kas ir ES priekštece.

Citi šobrīd lasa

"Situācija ir traģiska!" Latviešu pāris, kurš ceļo pa Āfriku un veido saturu soctīklos, nāvējoši notriec cilvēku 5
Olga Kambala tomēr Turcijā netiek pie jauna deguna un krūtīm. Kāpēc tā? 8
Pēc nedēļas komā mirusi Holivudas zvaigzne Anna Heša
Skatīt visus komentārus