Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Projektā "Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014" Limbaži piedalīsies ar filca festivālu, Valmiera - ar teātra tradīcijām

Ziņas
2009. gada 26. aprīlī 11:12 2009. gada 26. aprīlī 11:12
 

Valmiera, 26.apr., LETA. Šonedēļ Cēsīs notika projekta "Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014" Vidzemes Konsultatīvās padomes sanāksme, kurā tika akceptēta plānoto kultūras pasākumu programma 2014.gadam. Kā aģentūrai LETA pastāstīja projekta koordinatore Ilona Asare, Limbaži programmā piedalīsies ar latviešu, vācu, krievu mākslas un vēstures festivālu "Filca leģendas", savukārt Valmierā tiks paplašinātas teātra tradīcijas, organizējot Ziemeļvalstu teātra festivālu.

"Projekta koncepcijā paredzēts, ka katra pilsēta 2014.gadā uz noteiktu laiku ietērpsies noteiktā kultūras žanrā. Ainažos, balstoties uz Ziemeļlivonijas festivāla tradīcijām, tiks veidots latviešu, igauņu gastronomijas piedāvājums. Alūksnē tiks svinēti ziemas un vasaras saulgrieži, apspēlējot vēstures pagāniskās, kristīgās un padomju tradīcijas. Madona kļūs par latviešu garīguma, akadēmiskās mūzikas un naivās mākslas centru. Gulbenē Bānīša svētki notiks saistībā ar Latvijas industriālā kultūras mantojuma pētniecību un atjaunošanu Eiropas kontekstā. Valka kā robežpilsēta kļūs par starptautisku mākslu un tehnoloģiju laboratoriju, meklējot un atrodot mākslas jaunās robežas kopā ar Eiropas jauno mediju māksliniekiem," informē Asare.

Visās aktivitātēs ir paredzēta plaša vietējo iedzīvotāju - skolu audzēkņu, amatiermākslas kolektīvu, nevalstisko organizāciju un citu aktīvo iedzīvotāju iesaistīšana.

Kā aģentūru LETA informēja Limbažu domes sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Stuce, plānotie pasākumi Limbažos notiks februārī un martā, un ietvers Limbažu filca fabrikas vēsturei veltītu izstādi un izglītojošos pasākumus, aktivitātes un ekspozīcijas pilsētvidē, starptautisku ekspertu konferenci par Latvijas industriālās kultūras mantojuma saglabāšanu, dažādas nodarbības, radošās darbnīcas un citas aktivitātes.

Kā uzsver Asare, caur Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu Cēsis kopā ar Vidzemes pilsētām vēlas piedāvāt ne tikai Eiropas līmenī interesantu kultūras programmu, tādējādi sekmējot vietējās kultūras dzīves attīstību, bet sniegt būtisku ieguldījumu arī reģiona konkurētspējas un ekonomikas, īpaši tūrisma, attīstībā.

LETA jau ziņoja, ka Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži - ir Cēsu sadarbības partneres, lai veidotu kopīgu Vidzemes kultūras programmu un iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā.

Detalizēti izstrādāta kultūras programma 2014.gadam jāiesniedz līdz 2009.gada 30.jūnijam. Septembrī notiks koncepcijas prezentēšana un gala rezultāta paziņošana. Otrā kārta būs izšķirošā, lai noteiktu, kura pilsēta Latvijā - Cēsis, Rīga vai Liepāja - iegūs titulu "Eiropas kultūras galvaspilsēta" 2014.gadā.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupantu spēki īstenojuši plašu apšaudi Slovjanskā 19
Princim Čārlzam bijusi ļoti emocionāla pirmā tikšanās ar mazmeitu Lilibetu
"Brīnišķīgs Jūrmalas saulriets!" Krievijas šovmenis Maksims Galkins jūsmo par vakara pastaigu Latvijā 4
Pievienot komentāru