Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Gripas karantīna skolās izjauc svētku pasākumus

Sabiedrība
2009. gada 10. novembrī 12:44 2009. gada 10. novembrī 12:44
 
Mārtiņdienas, Lāčplēša dienas un Latvijas neatkarības dienas kopīga svinēšana skolās gripas epidēmijas dēļ ir atcelta. Epidemiologi izsūtījuši skolām norādījumus aktuālās infekcijas ierobežošanai.

Šogad daudzās skolās Mārtiņdienas svinēšanas tiek atceltas...

„Bijām jau sagatavojušies Mārtiņdienas svinēšanai. Skolēni atnākuši uz skolu saposušies, taču lielais pasākums zālē ar dancošanu, rotaļām un improvizētām gaiļu cīņām izpaliks. Mēs nevaram atļauties riskēt ar bērnu veselību. Ja infektologi brīdina par nepieciešamajiem pasākumiem gripas ierobežošanai, tad tas jāpilda,” atklāj Rīgas Lietuviešu vidusskolas direktore Aldona Treija. Tomēr bez svētkiem bērni nepaliek – no rīta sasauktajā skolotāju sanāksmē operatīvi pārplānots, kā svētkus svinēt katrā klasē atsevišķi. Mārtiņdienas maskās tērpti vecāko klašu skolēni kopā ar direktori un sagatavoto lielo balvu grozu apstaigā atsevišķas klases un neliels svētku brīdis bērniem neizpaliek. Kā katru gadu, arī šogad skolā bija paredzēti pasākumi Lāčplēša un Latvijas neatkarības dienas svinēšanai. Arī šie pasākumi jāpārplāno.

Epidēmijas dēļ skolas apkopējas daudz rūpīgāk uzkops skolu un pat vairākas reizes dienā ar dezinficējošu līdzekli apstrādās durvju rokturus un vietas, kur varētu pieķerties slimības izraisītāji. Skolēnus aicina biežāk mazgāt rokas ar ziepēm un ir jau nodrošināts lielāks daudzums papīra roku dvieļu. Tāpat kā citās izglītības iestādēs, vecākus lūdz atstāt mājās bērnus, kuriem sākušās slimības pazīmes, lai izvairītos no skolasbiedru palipināšanas.

Par skolu slēgšanu karantīnas dēļ epidemiologi iesaka vadīties pēc konkrētās situācijas katrā mācību iestādē. Piemēram, jau pirmdien  jaunās gripas A/H1N1 profilakses nolūkos uz nedēļu slēgta Latvijas Starptautiskā skola Bulduros, jo  tā sauktā „cūku gripa” diagnosticēta vienam no pasniedzējiem. Tomēr mācības notiek virtuāli – skolēni ar skolotājiem sazinās caur internetu. Jau sākta rūpīgāka skolas ēkas tīrīšana un dezinfekcija.

Latvijas Starptautiskās skolas mājaslapā uzsvērts, ka līdz šim brīdim nav saņemts apstiprinājums par jauniem skolas darbinieku saslimšanas gadījumiem un, lai arī vairākiem skolēniem parādījušies jaunajai gripai raksturīgi simptomi, pagaidām nav apstiprinājumu, ka tā ir „cūku gripa”.

Arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā piektdien oficiāli apstiprināts, ka ar  jauno gripas vīrusu saslimis kāds 12.klases skolēns. Tomēr pagaidām šajā mācību iestādē mācības notiek kā parasti, vienīgi līdz 20.novembrim atcelti skolas pasākumi.

Latvijas infektoloģijas centra ieteikumus gripas profilaksei izglītības iestādēs var lasīt

http://www.lic.gov.lv/docs/268/Gripas%20ieteikumi%20skolas.pdf

Anda Leiškalne/Foto:RAĢ


Citi šobrīd lasa

Kā Jāņu dienu svin citas tautas pasaulē? 2
Pasaulē populāri sportisti, kas "iznākuši no skapja" 5
Jāņu naktij un rītam lielā valsts daļā izsludināts sarkanais brīdinājums
Tēmas: Gripa
Pievienot komentāru

"За что ее жалеть? Борзая баба": зрители не прониклись откровениями экс-жены Аршавина 2

Агата Муцениеце в мини-шортах и тонкой майке подразнила округлым бюстом