Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kam vēlas līdzināties Latvijas iedzīvotāji cienījamā vecumā? Tops

Kam vēlas līdzināties Latvijas iedzīvotāji cienījamā vecumā? Tops

Sabiedrība
2009. gada 12. decembrī 20:12 2009. gada 12. decembrī 20:12
 
42% sieviešu par savu paraugu, sasniedzot cienījamu vecumu, izvēlas Vairu Vīķi-Freibergu, savukārt 22% vīriešu labprāt līdzinātos Vitālijam Gavrilovam, šādus interesantus faktus atklājusi SEB bankas veiktā aptauja.

Otro vietu respondentu topā ieņem Laima Vaikule (20%) un Raimonds Pauls (17%). Visbiežāk pieminēto Latvijas pazīstamo personu vidū bija arī Maija Tabaka (9%), Inese Galante (9%), Māra Zālīte (9%), kā arī Gunārs Ķirsons (14%).

Respondenti piedāvāja arī savus variantus personām, kurām viņi vēlētos līdzināties, pārkāpjot 55 gadu slieksni: Margarita Stāraste, Olga Dreģe, Aina Poiša, Arhibīskaps Jānis Pujāts, Ēvalds Valters, Aleksejs Loskutovs, Mārtiņš Rītiņš.

Interesanta tendence iezīmējās, aptaujājot portāla draugiem.lv lietotājus: gados jaunām sievietēm no 20 līdz 29 gadiem Vaira Vīķe-Freiberga imponē vairāk kā vecākām aptaujas dalībniecēm, kuru atbildēs spilgtāk iezīmējās tāda personība kā Maija Tabaka (17-18%). Savukārt, vīriešiem, kas ir vecāki par 45 gadiem, viena no polārākajām atbildēm bija Uldis Dumpis (23%).

Favorīti pasaulē. Sievietes

Aptaujas dalībniekiem bija savi favorīti arī pasaules pazīstamo cilvēku vidū: tā lielākā daļa sieviešu – 28% – minēja Sofiju Lorēnu kā paraugu savai tālākajai nākotnei. Topa otrajā vietā ierindojās Merila Strīpa (20%), kurai seko Hilarija Klintone un Karaliene Elizabete II (abām dāmām 15% īpatsvars).

Vīrieši

Pazīstamo vīriešu konkurencē vadībā izvirzījās Šons Konerijs (29%), Als Pačīno (13%) un Bils Klintons (10%). Aptaujātie izteica arī savas versijas, minot Māti Terēzi, Žaklīnu Kenediju, Allu Pugačovu, Vladimiru Putinu, Bilu Geitu, Stīvenu Sīgalu un Deniju de Vito.

Aptauja norisinājās 2009. gada novembrī un tajā piedalījās vairāk kā 3200 SEB bankas klienti un 35 tūkstoši portāla draugiem.lv lietotāji.

kasjauns.lv


Citi šobrīd lasa

"No visa nevajadzīgā esmu atteikusies," - Maija Doveika par savas dzīves revolūciju 1
88 gadus vecs francūzis traucas ar 191 km/h, jo kavē pierakstu uz vakcīnas saņemšanu 3
"Ļaujiet apsēsties kaut divi galdi starpā!" Populārais bārmenis Andris Reizenbergs aicina atļaut pusdienot vismaz āra terasēs
Pievienot komentāru

Стоимость платья герцогини Меган шокировала поклонников

Фигура 55-летней Лиз Херли на пляжном снимке взволновала поклонников