Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvija grimst. Plūdu hronika

Latvija grimst. Plūdu hronika

Sabiedrība
2010. gada 24. martā 15:30 2010. gada 24. martā 15:30
 
Pavasara pali un plūdi cilvēkiem raizes sagādā visā Latvijā. Vienviet jau plūdi sākušies, citviet vēl tikai gatavo smilšu maisus, ar kuriem aizkavēt ūdens straumes. Kasjauns.lv apkopoja operatīvo informāciju.

Ālandes upe Liepājas priekšpilsētā Cimdeniekos apdraud aptuveni desmit mājas.

­

Jelgava

Pašlaik plūdu dēļ Lielupē ir applūdusi ceturtā daļa jeb 25% Jelgavas pilsētas teritorijas.

Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūrā "Pilsētsaimniecība" informē, ka ūdens līmenis turpina celties un uz plkst.14.30 ir sasniedzis 3,11 metru atzīmi, kas tiek uzskatīts par III pakāpes riska plūdiem Jelgavā (no 3,10 metriem), un šāda situācija, pēc statistikas datiem, atkārtojas reizi 10 gados vai retāk. Svētes upes līmenis Ūziņos ir sasniedzis 2,97 metru atzīmi.

Kā pastāstīja Jelgavas pilsētas pašvaldības preses sekretāre Egita Veinberga, nepieciešamības gadījumā ārkārtas situāciju pašvaldība nevar izsludināt, bet var aicināt to darīt Ministru prezidentu. Tomēr, lai to darītu, ūdens līmenim pilsētā būtu jāsasniedz vismaz 4,30 metru atzīme.

No Jelgavas ielām applūdušas un slēgtas ir - Būriņu ceļš, Bāra ceļš, Vītolu ceļš, Pogu lauku ceļš, Pasta sala, Zanderu ceļš, Sniega iela un tās piegulošās ielas, Lediņu ceļš, Kārniņu ceļš, Upes iela, 6.līnija, Pils iela, Staļģenes iela, Straumes iela, Romas iela, Uzvaras iela, Lielās ielas gājēju tunelis pie Pasta salas, liecina Jelgavas pašvaldības uzņēmuma „Pilsētsaimniecības” informācija.

Jelgavas pašvaldība evakuētajiem cilvēkiem nepieciešamības gadījumā ir nodrošinājusi izmitināšanu Latvijas Lauksaimniecības Universitātes un Amatniecības vidusskolas dienesta viesnīcās. 23. marta Veselības ielā jau applūda vairāku māju teritorijas. No šīs apkaimes evakuēti divi cilvēki, kāda sirmgalve no evakuācijas atteicās.

Pirmdien tika lauzts ledus Lielupes ietekā, taču turpināt lauzt ledu tālāk pa upi ar kuģīšiem nav iespējams, jo tie netiek galā ar pārāk biezo ledu. Esot jāmeklē lielāki kuģi.

Jelgavas portāls jelgavnieki.lv ir izveidojis īpašu sadaļu „Plūdi 2010”, kurā publicē ziņas un reportāžas par situāciju Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novados, par apdraudētākajiem rajoniem, transporta kustības izmaiņām un citiem iedzīvotājiem aktuāliem jautājumiem. Plūdiem veltīto sadaļu var atrast portālā jelgavnieki.lv.

Līvāni

Ledus aizsprosts Dubnas upē Līvānos, iepretim Līču ielai, tādējādi ledus sablīvējums veiksmīgi izskalots. Tā rezultātā ūdens līmenis strauji kritās par vairāk nekā metru. Līdz ar to plūdu briesmas no Dubnas Līvāniem vairs nedraud. Tomēr speciālisti turpinās ūdens līmeņa novērojumus Daugavā, kur ledus iešana vēl nav sākusies. Pēc speciālistu novērojumiem, ledus iešana Daugavā novērojama nedēļu vai divas vēlāk nekā Daugavas pietekā Dubnā.

Liepāja

Liepājas apkaimes upēs ledus iešana jau sākusies, bet nopietnu postījumu nav. Bārtas pusē pēdējo reizi tik lieli plūdi, kā šogad, ir pieredzēti tikai pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, portālam liepajniekiem.lv atzina bārtenieks Vitauts Vencjūns.

Tagad ledus no Bārtas upes garām Nīcai iet uz Liepājas ezeru. Otrdien ap pusdienlaiku Grobiņā Ālandes upes ūdens skalojies pie apmēram desmit māju sliekšņiem, bet iekšā nav ticis. Grobiņas novada Domes priekšsēdētājs Aivars Priedols saka: „Situācija ir saspringta, taču briesmas nevienam – ne cilvēkam, ne mājdzīvniekam – nedraud.”

Kuldīga

Kuldīgas novada Padures pagastā, strauji ceļoties ūdens līmenim Nabas ezerā, applūdis blakus esošais kempings „Nabīte”, un vairākas kempinga mājiņas ir iepludinātas ezerā.

Dobele

Dobeles novada Bikstu pagastā applūdušu teritoriju pagaidām nav, taču bažas rada aizsalušais slūžu aizvars Paleju hidroelektrostacijā. Ja ūdens līmenis Bērzes upē turpinās celties un aizvaru neizdosies atvērt, var tikt pārrauts hidroelektrostacijas dambis. Iedzīvotāji par iespējamiem plūdu draudiem jau ir informēti.

Jumprava

Plūdu dēļ ir ierobežota satiksme autoceļa Rīga - Daugavpils 63. kilometrā.

Valsts akciju sabiedrības „Latvijas valsts ceļi” Satiksmes informācijas centra pārstāve Inese Fecere autovadītājus aicina izmantot apbraucamo autoceļu Enkurāji - Jumprava - Dzelmes un ņemt vērā izvietotās ceļa zīmes. Šobrīd šajā posmā satiksmi regulē Ceļu policija.

Jau otrdien ar straujo atkusni un ūdens līmeņa celšanos autoceļa Rīga - Daugavpils 62. un 63.  kilometrā, starp Kaibalu un Dzelmēm, tika ieviests ātruma ierobežojums 70 kilometri stundā.

Valmiera

Sākoties atkusnim, Valmierā vietām ir applūduši gan individuālo, gan daudzdzīvokļu māju pagrabi. No ūdens atsūknēt namu pagrabus, kas sākuši applūst, sniegam kūstot, šajās dienās palīdz SIA „Valmieras ūdens”.

„Valmieras ūdens” valdes priekšsēdētājs Ivars Ķiksis teic, ka palielinājies notekūdeņu daudzums, kas ieplūst pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtās. Šajās dienās iekārtas pārstrādā 9000 m3 notekūdeņu diennaktī līdzšinējo 4000 m3 vietā.

Līgatne

Pēdējās dienās Gaujā strauji ceļas ūdens līmenis. Tādēļ Līgatnes pārceltuvi pāri Gaujai var izmantot tikai kājāmgājēji. Gaidāmo plūdu dēļ abos krastos jau noņemtas platformas automašīnu uzbraukšanai, informē Gaujas nacionālā parka fonds.

Pavisam drīz Gaujā šajā posmā sāksies ledus iešana, jo augšpus pārceltuves pie Skaļupēm izveidojušies bīstami ledus sablīvējumi. Uz palu laiku pārceltuve tiks slēgta.

Gulbene

Zemākajās vietās pilsētā jau ir sācis uzkrāties ūdens, arī uz ceļiem vairākās vietās veidojas lielas peļķes.

Gulbenes pilsētas pārvaldes speciālists saimnieciskajos jautājumos Juris Aleksāns portālam dzirkstele.lv stāsta, ka ir iepirkti maisi un sagādātas smiltis, ko tajos bērt iekšā.

„Šādi maisi jau tika izvietoti pie ēkas Ābeļu ielā 17, kur pārplūda virsējo notekūdeņu aka, jo tālāk ir aizsalusi caurteka. Ar šiem smilšu maisiem apmēram 95 procenti ūdens tika novirzīti uz leju, lai ūdens neplūstu ēkas pagrabstāvā,” teica Aleksāns.

Ilūkste

Ilūkstes upe ir applūdinājusi Ilūkstes mazo HES un izskalojusi tilta balstus.

Skatieties video:

Kritiska situācija Bikstos. Aizsalis HES dambja aizvars:

­

Ledus iešana Dubnas upē Līvānos izraisa plūdus:

­ Elmārs Barkāns/Foto: liepajniekiem.lv

­­­

Citi šobrīd lasa

Neparasts atradums Čikāgas lidostā: tur neviena nepamanīts trīs mēnešus slepus dzīvojis kāds vīrietis 4
"Asins traips un apavi miskastē" - Cēsu apkārtnē mīklaini pazudis vīrietis
Kariņš: nav nekāda pamata domāt, ka ierobežojumus varētu mīkstināt 24
Pievienot komentāru

Самый горячий внук Елизаветы II стал еще накачаннее — и попал в книгу Гиннесса

«Мой секрет красоты»: Лопез ответила на обвинения в увлечении ботоксом