Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Politologi asi kritizē Plaudes idejas par pilsonību

Sabiedrība
2010. gada 9. aprīlī 08:11 2010. gada 9. aprīlī 08:11
 
Pazīstamā uzņēmēja Ieva Plaude-Relingere nākusi klajā ar ideju, ka Latvijā jāveido jauna nācija, kurā ikviens runātu trīs valodās – latviešu, krievu un angļu. Turklāt Latvijas pilsonība jāpiešķir visiem, kas to vēlas.

Uzņēmēja Ieva Plaude-Relingere.

Jāpiebilst, ka Plaude-Relingere kopā ar vairākiem desmitiem uzņēmēju veido kustību “Par labu Latviju!” , kuras mērķis ir pārtapt politiskā spēkā un varbūt pat veidot kopīgu vēlēšanu sarakstu ar LPP/LC un Tautas partiju. Kā vērtēt uzņēmējas ideju, jautājām ekspertiem.

Sociologs Aigars Freimanis:

– Sociālās konstrukcijas prātā radīt ir visvieglāk, bet tās realizēt ir visgrūtāk. Jāsaprot viens – nācijas ar likuma palīdzību nevar izveidot. Nav slikti, ka cilvēki, kuriem ir pretenzija uz politikas veidošanu, nāk klajā ar dažādām atklāsmēm. Politikā ir kāds kritērijs, kas stāv pāri ideoloģijām un kura klātbūtne politiskā elitē ir obligāta. Tas saucas veselais saprāts – izpratne par to, kas ir iespējams un kas nav, kādas vērtības sabiedrībai ir pieņemamas, kādas nav. Labi, ka cilvēki  runā un lai izsakās vēl vairāk. Tas ļauj izmērīt runātāja saprāta devu un sabiedrībai reaģēt uz prātojumiem, ieliekot tos noteiktos rāmjos. Kā var realizēt prasību zināt trīs valodas – vai piespiedu kārtā?

Politologs Jānis Ikstens:

– Ja Plaude cer uz jaunas nācijas izveidošanos, gribētos dzirdēt viņas argumentus. Ja jauna nācija nav radusies integrācijas procesā, tad neredzu pamatu, kādēļ, lai tā rastos totālas dezintegrācijas procesā, par kādu ir uzskatāms pilsonības nulles variants. Nācijas tā neveidojas nevienā valstī. Ierosinājuma ieviešana pārvilktu treknu svītru līdz šim īstenotajām integrācijas programmām un projektiem. Tas nozīmē, ka Jakova Plinera un Tatjanas Ždanokas idejām ir parādījies atbalsts latviešu uzņēmēju vidē. Būs ļoti interesanti skatīties, kā uz to reaģēs Tautas partija, ar kuru kopā uzņēmēju apvienība grasās startēt vēlēšanās. Par nulles pilsonību nerunā pat „Saskaņas centrs”.”.

Evija Hauka/Foto:LETA


Citi šobrīd lasa

Bezīpašnieka māju Pārdaugavā pārvērš par graustu 5
Neparasta vieta Latvijā, ko vērts iekļaut savos ceļojumu plānos - Andžēnu stacija un tās valstība
Nagu sēnīti var uzveikt arī ar lokāli lietojamiem līdzekļiem
Pievienot komentāru

Открыла плечи и животик: Лера Кудрявцева нарядилась в укороченную блузу и юбку макси

Беременная Меган Маркл впервые выступила с публичной речью после скандального интервью