Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Zatlers aizstāv mājdzemdības, bet neatbalsta zālītes legalizāciju

Politika
2011. gada 18. maijā 16:38 2011. gada 18. maijā 16:38
 
Valsts prezidents Valdis Zatlers šodien tiešsaistes intervijā sociālajā tīklā „Twitter” atbildēja uz vairākiem neordināriem jautājumiem — par marihuānas legalizāciju, savu iecienītāko alus šķirni, mājdzemdībām un citiem.

Valsts prezidenta kontā @Rigas_pils sociālajā tīklā „Twitter” šodien katram bija iespēja uzdot jautājumu Valdim Zatleram, un uz tiem atbildēja prezidents pats, bez preses pārstāvju starpniecības.

Zatlers tvitera kontā, atbildot uz jautājumiem, atzinis, ka neatbalsta tā dēvētās zālītes legalizāciju. "Nē," lakoniski atbildēja Zatlers.

Prezidentam tika uzdoti arī citi neparasti jautājumi, piemēram, kura ir prezidenta iecienītākā alus šķirne un, ja ne "Cēsu", vai tādēļ ģimenē neizceļas ķīviņi. Zatlers atbildējis, ka viņš iecienījis "Užavas" alu, bet dzer arī "Cēsu". Uzņēmuma "Cēsu alus" valdes priekšsēdētāja ir Eva Sietiņsone-Zatlere – prezidenta vedekla.

Savukārt, atbildot uz jautājumu par mīļākajiem sporta veidiem, Zatlers teicis, ka brīvajā laikā noteikti seko līdzi hokejam un basketbolam. Prezidentam gaumei atbilst franču kino, taču pēdējā filma, kura patikusi, bija oskarotā „Karaļa runa”. No nesen izlasītajām grāmatām viņš citiem iesaka Paulu Koelju "Alķīmiķi".

Prezidentam kā pieredzējušam ārstam tika uzdoti arī ar medicīnu saistīti jautājumi, piemēram, par mājdzemdībām. „Var dzemdēt mājās, bet jāparūpējas par speciālistu uzraudzību. Divi mani mazbērni ir dzimuši mājas dzemdībās,” atbildēja Valdis Zatlers. Uz jautājumu, vai viņš turpinās strādāt par ārstu, ja tomēr netiks pārvēlēts otrajam termiņam, prezidenta atbilde bija „Būt ārstam ir dzīvesveids. Arī šobrīd, ne tikai sirdī, esmu ārsts.”

Atbildot uz jautājumiem par savu darbu, prezidents norādīja, ka viņš uzklausa padomnieku viedokli, taču lēmumus pieņem pats.

Zatlers savus sekotājus tviterī informēja par politiskajiem uzskatiem aktuālajos jautājumos, norādīdams, ka nedosies parakstīties par Satversmes grozījumiem, kas paredz latviešu valodas statusa maiņu izglītības sistēmā.

Tāpat Zatleram tika uzdoti jautājumi, kas skāra gan "ārstu pateicību" jautājumu, gan to, vai ir nepieciešams mainīt valsts iekārtu. Kāds tvitera lietotājs vēlējās uzzināt, vai prezidents ir gatavs atteikties no viņa autokolonnu pavadošajām "megakaucošajām sirēnām".

Tāpat tvitera lietotājiem bija iespēja uzzināt, ka valsts augstākā amatpersona, pildot savus pienākumus, ir ieguvusi daudz jaunu draugu.

Prezidents saņēma arī vairākus atbalsta tvītus, kuros pozitīvi tika novērtēta viņa darbība.

Kopumā sarunā ar prezidentu iesaistījās apmēram 40 sociālā tīkla lietotāju un prezidents atbildēja uz aptuveni 60 jautājumiem un komentāriem.

Kā ziņots, jautājumus varēja uzdot no plkst.14 līdz 15. "Būs izaicinājums iekļauties 140 zīmēs," pirms sarunas savā tvitera kontā rakstīja Zatlers.

Zatlera kontam "Rigas_pils" visā pasaulē populārajā sociālajā tīklā "twitter.com" seko jau gandrīz 5000 interesentu. Prezidents savu oficiālo tvitera kontu atvēra pagājušā gada vasarā. Konts "Rīgas_pils" ir vienīgais oficiālais Valsts prezidenta konts šajā sociālajā tīklā.

Prezidentam tviterī nācies gan atspēkot pārmetumus, gan reaģēt uz plašsaziņas publikācijām un sniegt komentārus par pieredzētajām tikšanās reizēm.

Zatlers tviterī izvēlējies regulāri sekot kontu "Jekaba11" un "Brivibas36" ierakstiem, nevis privātpersonu kontiem kā citi politiķi, kuri regulāri komunicē ar tautu tviterī. Tāpat valsts pirmā persona seko savu patronāžu, piemēram, Lielās talkas un Likteņdārza, tvitera aktivitātēm.

Sociālo tīklu "Twitter" komunikācijai ar iedzīvotājiem aktīvi izmanto arī citi Latvijas politiķi, turklāt ne tikai priekšvēlēšanu laikā.

Kasjauns.lv. BNS, LETA / Foto: Edijs Pālens/ LETA

Citi šobrīd lasa

Sadumpojušies Jūrmalas pašvaldības policisti draud aiziet no darba 21
Ko grib franču "antivakseri" 14
No augusta Covid-19 testus pasākumu apmeklēšanai varēs veikt tikai par maksu 8
Pievienot komentāru

Инсайдеры: герцогиня Кэтрин расстроена из-за того, что происходит с ее старшим сыном

"Иногда тяжеловато. Мне не 20 лет": Лепс откровенно рассказал о своей зависимости и проблемах со здоровьем