Kultūra
2011. gada 7. oktobris, 20:37

Noskaidroti konkursa "Gada balva dizainā 2011" uzvarētāji

Jauns.lv

Svinīgā ceremonijā 16.starptautiskajā mēbeļu un interjera izstādē "Baltic Furniture 2011" tika paziņoti Latvijas labākie dizaineri un pasniegtas "Gada balvas dizainā" interjera, vides, modes aksesuāru un interjera tekstila, foto, rūpnieciskajā, grafiskajā, iepakojumu dizaina nominācijās.

Kā informēja pasākuma rīkotāji, tika noskaidroti arī Latvijas Dizaineru savienības neformālā konkursa "Divdabis" uzvarētāji.

Par konkursa "Gada balva dizainā 2011" labāko jauno dizaineru atzina Artūru Analtu par darbu ""Led Zepelin" trepes".

Biedrība "Latvijas Inovatīvais dizains" piešķīra balvu konkursā "Gada balva dizainā 2011" nominācijā "Inovatīvais dizains" Ilzei Žūriņai par darbu "Masīvkoka plaukts".

Kategorijā "Sabiedrisko telpu interjera dizains" 1.vietu ieguva Ingūna Elere un Holgers Elers par Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa vēstures ekspozīciju.

Kategorijā "Dzīvojamās vides telpu interjera dizains" 1.vietu ieguva Anna Butele par "Dvīņu māju Zaru ielā".

Kategorijā "Biroja interjera dizains" atzinības rakstus saņēma arhitekte Zane Tetere un dizainere Elīna Tetere par darbiem "McCann Erickson-Riga" un ""Inspired" birojs".

Atzinības rakstus par iesniegtajiem darbiem nominācijā "Interjera dizains" saņēma septiņi autori.

Kategorijā "Rūpnieciskais dizains" galveno balvu ieguva Daneks Sietiņš par bērnu mēbeļu kolekciju "bird&berry".

Nominācijā "Modes aksesuāru un interjera tekstila dizains" galveno balvu ieguva Baiba Cihovska, Ilizane Grīnberga, Jēkabs Voļatovskis par modes dizaina aksesuāru komplektu.

Atzinības rakstus par iesniegtajiem darbiem nominācijā "Foto dizains" saņēma kolekcija "Taisnstūra dominante", kuras autors ir Guntis Pilsētnieks, un kolekcija "Butaforiju spēles", kuras autore ir Solvita Krasovska.

Kategorijā "Grafiskais dizains" atzinību saņēma Ēriks Šulcs par šokolādes konfekšu izlases "Fantāzija" iepakojumu.

Kategorijā "Vides dizains" atzinību saņēma Gunārs Platpīrs par strūklaku "Buru laiva".

Neformālajā konkursā "Divdabis" 1.vietu ieguva Artūrs Analts par darbu ""Led Zepelin" trepes", kura nosaukums ir radies no slavenās rokgrupas populārākās dziesmas "Stairway to Heaven" jeb "Kāpnes uz debesīm".

Latvijas Iepakojuma asociācija par šī gada labāko konkursa darbu iepakojumu jomā atzina galdadrānas-spēles "Laimes nams" iepakojuma kastīti, kuras autore ir Anna Orniņa.

Savu simpātijas balvu uzņēmums "Oras" pasniedza Karīnai Šišlo par darbu "Saldais dzintars".

Uzvarētājus noteica starptautiska žūrija - arhitekts Jānis Dripe, reklāmas aģentūras "DDB Latvija" izpilddirektors Andris Rubīns, Latvijas Iepakojuma asociācijas valdes priekšsēdētāja Iveta Krauja, starptautisko grafisko informācijas sistēmu dizainere Veronika Egera no Austrijas, Igaunijas dizainers Tarmo Luisks, Šauļu Universitātes lektore foto specialitātē Regīna Šulskīte no Lietuvas, žurnāla "Deko" žurnāliste un mākslas vēsturniece Anita Pīra un citi.

Konkursu rīkoja Latvijas Dizaineru savienība sadarbībā ar starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību "BT 1".

LETA