Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Skolas darbiniece situsi un spārdījusi 5. klases skolēnu Elgaru

Sabiedrība
2011. gada 26. oktobrī 14:16 2011. gada 26. oktobrī 14:16
 
Krustpils novada Sūnu pamatskolas saimniece Anita Krastiņa esot ne pajokam iekaustījusi 11 gadu veco Elgaru par to, ka viņš savu skolotāju nodēvējis par „mauku” un „kuci”.

11 gadu vecais Elgars dusmās metis skolotājai Sandrai ar pufu, spēris durvis un kādam zēnam piedraudējis, sakot: „Tu būsi līķis!”

Incidents Sūnu pamatskolā notika pirms nedēļas un plašu rezonansi tas ieguvis, pateicoties iekaustītā Elgara drauga Renāra tēvam Reinim Ozoliņam, kurš par notikušo pastāstījis Jēkabpils laikrakstam „Brīvā Daugava”.

Reinis Ozoliņš „Brīvajai Daugavai” pavēstīja, ka dēls Renārs viņam piezvanījis pagājušās nedēļas ceturtdienas vakarā un stāstījis, ka skolas saimniece sitot viņa draugu Elgaru. Renāra tēvs momentā ir devies uz skolu, lai pats savām acīm redzētu, kas tur notiek.

„Turēja aiz rokām, sita un spēra”

Renārs stāstīja, ka skolas saimniece Elgaru esot turējusi aiz rokām, situsi un spērusi tam. „Par ko konflikts īsti izcēlies, tobrīd it kā piekautā klasesbiedra tēvs nemācēja pastāstīt, bet viņa pozīcija bija šāda: skolas darbiniece ir jāatlaiž, jo apkārt ir daudzi citi cilvēki, kuri ir bez darba un var ieņemt šo vietu. Viņš kā nodokļu maksātājs, kura nauda arī ieplūst budžetā, par kuru skola tiek uzturēta, vēlas, lai viņa bērns, atrodoties mācību iestādē, būtu drošībā,” raksta „Brīvā Daugava”.

„Sākotnēji domāju, ka Elgaru tajā dienā sit citi bērni, bet tad no dēla teiktā sapratu, ka tā ir skolas saimniece. Ar šo sievieti tajā dienā parunāju, un viņa man pati rādīja, kā puiku situsi,” Reinis Ozoliņš.

„Vārdi „kuce” un „mauka” bija tie maigākie”

Pati Anita Krastiņa skaidro: „Es puiku saķēru, turēju pie rokas, jo viņš, manuprāt, tobrīd jau bija satrakojies tiktāl, ka vairs sevi nekontrolēja. Elgars spļāva, kliedza un lamājās. Vārdi „kuce” un „mauka” bija maigākie no tiem, ko viņš izkliedza. Viņa dusmas izraisīja tas, ka puika netika ielaists skolēnu 1. - 4. klašu rotaļu centrā, kur viņam, cik saprotu no skolotāju teiktā, arī nebija jābūt. Viņš dusmās meta skolotājai Sandrai ar pufu, spēra durvis un kādam zēnam piedraudēja, sakot: „Tu būsi līķis!” Vēl Elgars ar saspiestām košumkrūma ogām rakstīja uz loga rūts, kā arī kraukāja un spļāva logā. Apkārt sanāca arī citi bērni, kas tajā noskatījās, un nebūt ne visi bija sajūsmā par to, ko Elgars darīja, un par vārdiem, ko tas uz loga rakstīja. Tieši otrādi: vairāki bija sašutuši par tādu skolasbiedra rīcību. Kad es viņu turēju, lai savaldītu, tad viņš kliedza: „Izvaro!”, „Sit!” un tamlīdzīgi.”

Skolas direktore Valda Kalniņa stāsta, ka zēns uz Sūnām pārnācis no Jēkabpils pamatskolas un te mācās jau trešo gadu. Ar viņa māti skolai šajā laikā nav izdevies nodibināt kontaktu, jo viņa vienmēr ir ļoti aizņemta darbā. Kā vēlāk sarunā skolotāju istabā pastāstīja sašutušie pedagogi, zēna māte Elita, kura dēlu audzina viena pati, norādījusi, ka neko sliktu viņa par savu atvasi nemaz dzirdēt negribot.

Sarunā ar „Brīvo Daugavu” Elita neielaidās un vien noteica: „Ko gan es jums tādu varētu pateikt? Ja jau esmu izaudzinājusi tik sliktu dēlu, kā visi uzskata, tad man nav ko teikt, un es arī to nedarīšu! Visu labu!”

„Tas neesot bijis labi”

Šīs nedēļas sākumā notikušā versiju „Brīvajai Daugavai” pauda arī Elgara draugs:

„Es redzēju, ka viņš (Elgars) raksta ar ogām uz loga. Pie skolas aug kaut kāds krūms, kur tās ogas var dabūt. Ko Elgars rakstīja? Ka skolotāja ir tupa. Viņš uz skolotāju Sandru ir apvainojies, jo viņa stundās apsauc tikai Elgaru. Citi jau arī dauzās, bet tos neapsauc. Elgaram ir konflikts arī ar klasesbiedreni Kristu. Viņi savstarpēji apsaukājas un kasās pat stundu laikā. Elgars ir stundā cēlies kājās un gājis Kristai sadot.”

Uz jautājumu, vai viss drauga rīcībā viņam liekas pareizs, Renārs atbild, ka šo un to varētu darīt arī savādāk. Reiz, kad skolotāja gribējusi Elgaram ierakstīt piezīmi, tas savu dienasgrāmatu neesot devis, kas neesot pareizi. Pa klasi stundas laikā arī staigāt nevajagot. Lai tālāk neveidotos konflikts ar Kristu, Renārs domā, ka vienkārši nevajagot viņai pievērst uzmanību un meitenes piezīmēs nav jāklausās. Tāpat rakstīt aizskarošus vārdus par skolotāju uz trotuāra un loga neesot bijis labi.

Baigās Renārs arī atklāj, ka pat neesot redzējis, kā skolas saimniece iekausta Elgaru. Vispirms viņš stāsta, ka „ saimniece viņam sita, aizlieca aiz muguras roku, tad iespēra ar celi. Pēc tam viņa Elgaru ieveda koridorā un sita arī tur.” Vēlāk, pārdomājot teikto, Renārs piebilda, ka, iespējams, Elgaru koridorā sita, jo viņš tur esot skaļi bļāvis: „Nesit mani!” Bet savām acīm Renārs to nav redzējis.

Elgara klasesbiedra tēvs, acīmredzot labu gribēdams un vēlēdamies, lai uzvar taisnība, par notikušo incidentu arī izstāstījis LNT raidījumā „Tautas balss”.

Ar televīziju skolas direktore Valda Kalniņa plašā sarunā neielaidās, vien pavēstot, ka nodarījumu no skolas puses izskatot Izglītības kvalitātes dienests un, viņasprāt, domājams, bet bērna nodarījumu pret skolu – Jēkabpils nepilngadīgo lietu inspekcija, domājams, ka uz notikušo reaģēs arī Bērnu tiesību aizsardzības centrs.

Kasjauns.lv/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Īstajā brīdī satiksi vajadzīgos cilvēkus - horoskops visām zodiaka zīmēm no 26.02. līdz 3.03.
Arī CSDD jauns logo; eksperts to salīdzina ar izšautu lodi 3
Bijušie Latvijas prezidenti tikušies ar “pastarīti” 1
Pievienot komentāru