Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Tomass un Ieva Ilvesi, Rubesa, Gaile un citi kultūras ļaudis novērtē jauno mākslas telpu Rīgā. FOTO

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kultūra
2016. gada 2. septembrī 22:18 2016. gada 2. septembrī 22:18
 
Pēc septiņiem Spīķeru kvartālā pavadītiem gadiem "kim?" Laikmetīgās mākslas centrs šodien Rīgā, Sporta ielā 2, atklāja savu jauno izstāžu zāli, informē "kim?" pārstāve Elīna Sproģe.

Jaunās mākslas telpas atvēršanas svētkus Rīgā apmeklēja Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess kopā ar dzīvesbiedri Ievu Ilvesu, Saeimas ģenerālsekretāre un bijusī Latvijas kultūras ministre Karina Pētersone, uzņēmēja Baiba Rubesa, arhitekte Zaiga Gaile, gleznotāja Ieva Bondare, pasākumu rīkotāja Gundega Skudriņa un citi Latvijas sabiedrībā zināmi ļaudis.


Atklāšanas runu teica un viesus laipni sagaidīja „kim?” dibinātāja Zane Čulkstena.

Jaunā izstāžu zāle tiks atklāta ar vērā ņemamu programmu. Jaunajā izstāžu zālē tika atklātas trīs ārzemēs dzīvojošu latviešu mākslinieku personālizstādes, kuras būs apskatāmas līdz 16.oktobrim.

 

Pašlaik starp Berlīni un Cīrihi dzīvojošā Edgara Gluhova (1980) izstādi "L’uomo Vague" veidos pēdējā gadā tapušas fotogrāfijas, zīmējumi uz akrilstikla un objektu sērija, ko caurvij fragmenti un personības no 20.gadsimta vēstures un literatūras, satiekoties jaunā un neierastā veidā.

Savukārt Parīzē dzīvojošā māksliniece Daiga Grantiņa (1985) piedāvās savu pirmo personālizstādi Rīgā ar nosaukumu "Heap-core". Izstāžu zāle tiks transformēta instalācijā - sienās radītās atveres novadīs gaismu no skatam aizsegtajiem logiem, integrējot to skulptūru grupā.

Helsinkos dzīvojošās Ingas Melderes (1979) izstāde "Krāsojamās grāmatas" veidota "Temnikova&Kasela Gallery" institucionālās rezidences programmas laikā. Izkrāsošana vairākus gadsimtus tikusi uzskatīta par bērnu nodarbi, tomēr pēdējā desmitgadē kļuvusi populāra pieaugušo vidū. Māksliniece ir pārstrādājusi gatavus attēlus, kas izkrāsojot kļuvuši par daļu no autores personiskās atmiņas un pieredzes.

Izstāžu atklāšanai sekos ASV muzikālās apvienības "18+" uzstāšanās, mākslinieka Indriķa Ģelža audiovizuālā performance un dejas līdz rītam.

"kim?" Laikmetīgā mākslas centra izstāžu zāles atklāšanas svinību pasākumu programma ilgs līdz 10.septembrim. Šajā laikā apmeklētājiem tiks piedāvātas performances un lekcijas, kā arī vērienīgs kultūras foruma "Baltā nakts 2016" pasākums.

LETA/ Foto: Ieva Makare/LETA

Citi šobrīd lasa

Viņam jau 68! Kā šobrīd izskatās Rovans Atkinsons jeb misters Bīns 1
FOTO: draugi un talanta cienītāji mākslinieciski akadēmiskā gaisotnē sveic Robertu Koļcevu ar izstādes atklāšanu
FOTO un VIDEO: "Radio Skonto" ar vērienu nosvin savu 30 gadu jubileju
Pievienot komentāru