Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Televīzija, atzīmējot rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa 150. dzimšanas dienu, Jauno gadu sagaidīs ar Blaumaņa gadumijas mistēriju „Lai dzīvojam, lai svinam!”

LTV Jauno gadu sagaidīs ar vērienīgu Blaumaņa mistēriju

Kultūra
2012. gada 5. decembrī 12:31 2012. gada 5. decembrī 12:31
 
Par to, kā šogad pie TV ekrāniem tiks sagaidīts Jaunais gads, pirmā klajā nākusi Latvijas Televīzija. Tā veido vērienīgu oriģināluzvedumu – Blaumaņa gadumijas mistēriju „Lai dzīvojam, lai svinam!”

Jaunā gada pirmajā dienā latviešu literatūras dižgaram Rūdolfam Blaumanim aprit 150 gadi un viņš kļūst par UNESCO gada cilvēku. Latvijas Televīzija, atzīmējot šos īpašos svētkus, Jauno gadu sagaidīs ar Blaumaņa gadumijas mistēriju „Lai dzīvojam, lai svinam!”

Apzīmējumu „vērienīgs” mistērijā „Lai dzīvojam, lai svinam!” pamato kultūrvēsturisks ceļojums pusotra gadsimta ilgumā, kas ļauj satikties cilvēkiem, kurus šķīrusi laika distance, un ironiski palūkoties no malas gan uz tikumiem, gan modi un hobijiem. Galvenā ceļotāja lomā mistērijā, protams, būs pats Rūdolfs Blaumanis.

Vērienīgumu pamato arī mistērijā iekļauto koncertnumuru stilistiskā daudzveidība un teju ikvienam planētas iedzīvotājam zināmie estrādes mākslinieku vārdi, kuru dziesmas skanēs Blaumaņa gadumijā, ļaujot kārtīgi izdejoties un izdziedāties. Tā kā visiem mistērijā iesaistītajiem māksliniekiem piedēvējams apzīmējums „zvaigzne”, Blaumaņa gadumijas svinību vēriens sasniedz gluži kosmiskus parametrus. Kā piemēru minam kaut vai dažus svinībās uzaicinātos: Toms Džonss, Džo Kokers, Makss Rābe, Eltons Džons, Liza Minelli, Leonards Koens, Frenks Sinatra, Elviss Preslijs, „Laid Back”, „Rammstein”, „Boney M”, „Scorpions”, „Army Of Lovers” u.c.

Un, protams, vērienu, ar kādu scenāriju mistērijai veidojusi rakstniece Dace Judina, bet televīzijas iestudējumā iedzīvina režisore Svetlana Rudzīte, apliecina tajā iesaistīto pašmāju skatuves mākslinieku plašais loks, nemaz nerunājot par šo mākslinieku vārdiem, kurus zina teju ikviens latviskās kultūrtelpas iemītnieks.


Kasjauns.lv / Foto:

WWW.BRAKI.LV , publicitātes, Shutterstock

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti apšaudījuši Harkivu ar kasešu munīciju, daļa lādiņu neuzsprāga 8
Karalienes ignorētā Meganas Mārklas dzimšanas diena ir "vērā ņemama", uzskata eksperts
Imunologs par Covid BA.5 variantu: tas izraisa vēl vienu jaunu simptomu, ko sirdzēji novēro tieši naktīs 3
Pievienot komentāru