Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nils Ušakovs vērsīsies tiesā pret "Vienotību" un grib piedzīt 10 000 latu kompensāciju par neslavas celšanu SC.

Saskaņieši nikni par "Vienotības" kampaņu: tā esot melīga un nomelno SC

Politika
2013. gada 23. aprīlī 22:20 2013. gada 23. aprīlī 22:20
 
Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā otrdien saņemts politiskās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) prasības pieteikums pret partiju "Vienotība" par neslavas celšanu, reputāciju graujošu un nepatiesu ziņu atsaukšanu, kā arī kompensācijas piedziņu, apstiprināja tiesas priekšsēdētājas palīgs Jānis Jaksons.

SC no "Vienotības" vēlas piedzīt 10 000 latu. Tomēr, pamatojoties uz šo pieteikumu, lieta vēl nav ierosināta, atzīmēja Jaksons.

Kā ziņots, jau pagājušajā nedēļā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) paziņoja, ka ir nolēmis vērsties tiesā pret "Vienotību" par neslavas celšanu un apzināti nepatiesu faktu paušanu.

"Vienotības" reklāmu par SC Ušakovs nodēvēja par populismu, muļķībām un klajiem meliem. "Par meliem ir jāatbild", sacīja Ušakovs.

Kā piemēru viņš minēja faktu, ka videoklipā redzamās Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta bijušās amatpersonas Pēteris Strancis un Vilnis Štrams par koruptīvām darbībām tika aizturētas laikā, kam neesot nekāda sakara ar esošo sasaukumu.

Patiesībai neatbilst arī "lielākā daļa" no skaitļiem otrajā video, norādīja Ušakovs. Klipā uz Rīgas brīvostas fona rakstīts, ka izšķērdēts 41 miljons latu, pilsētas budžeta deficīts sasniedzis 54 miljonus latu, kukuļos "Rīgas satiksmes" autobusu iepirkumā samaksāti 3,5 miljoni, no pašvaldības SIA "Rīgas nami" pazuduši 1,27 miljoni, savukārt Dienvidu tilta būvniecībā izsaimniekoti 28 miljoni latu.

Kā ziņots, partija "Vienotība" vēlēšanu kampaņu medijos sākusi ar "Saskaņas centra" līdera Ušakova antireklāmu - partija apmaksājusi videoklipus, kuros atgādina par "Ušakova vadītās partijas konsekvento politiku, kas vērsta uz latviešu valodas lomas samazināšanu Latvijas valstī, palielinot krievu valodas lomu".

Televīzijas kanālu apritē kopš 16.aprīļa nonākuši divi 30 sekunžu video. Viena klipa sākumā redzama Ušakova pārteikšanās 2011.gada 8.maijā, Eiropas dienas pasākuma laikā. "Labākais, kas noticis šajā gadsimtā ar Latviju, ir tas, ka esam kopā ar vienotu Krieviju.... ar vienotu Eiropas Savienību," sacīja Ušakovs.

"Varam izlikties nemanām, ka Ušakovs balsoja pret latviešu valodu, atskaitās Krievijas vēstniecībai un tiekas ar spiegiem, un neticēt [laikraksta "The Guardian"] atzinumam, ka Latvija kļūst par Krievijas biznesa, politikas un noziedzības rotaļu laukumu," vēsta video, taču tālāk frāzi "Varam vispār neinteresēties" klipā pārtrauc Ušakova aizrautīgais sauciens 9.maijā uzrunā pie Uzvaras pieminekļa sanākušajiem iedzīvotājiem: "S dņom pobedi, Rīga" ("Ar uzvaras dienu, Rīga!").

"Vienotība" klipā uzsver: "Rīga ir mūsu vienīgā galvaspilsēta. Pazaudēsim Rīgu - pazaudēsim Latviju."

Otrajā klipā tiek vēstīts, ka SC biedri ir notiesāti par mēģinājumiem gāzt valsts varu, vēlētāju uzpirkšanu, kukuļošanu, bet [vicemērs Andris] Ameriks (GKR) un kompānija Rīgā izšķērdē desmitiem miljonu. "Daži biedri jau sēž, kamēr pats Ameriks 12 gados Rīgas domē kļuvis par miljonāru un turpina valdīt," vēsta video.

Ušakovs uzskata, ka tā ir "nožēlojama, bet prognozējama rīcība. Ar tādu piegājienu "Vienotība" tiešām var arī neiekļūt jaunajā Rīgas domes sasaukumā".

Savukārt vicemērs Andris Ameriks pauda viedokli, ka tas noteikti izsitīs robu "Vienotības" reputācijā".

Jau ziņots, ka SC un "Gods kalpot Rīgai" Rīgas pašvaldības vēlēšanās startēs ar kopīgu sarakstu. Partiju apvienība cer, ka par tās piedāvājumu nobalsos vismaz puse rīdzinieku.

LETA, Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Reklāmplakāts, kas satracināja Rīgas policiju 13
FOTO: Vējoņi, Abu Meri un citi sabiedrībā zināmi ļaudis ierodas uz Raimonda Paula jubilejas koncertu 1
Tā dēvēto “antivakseru vēstuli” parakstījusī Valsts kontroles darbiniece Krapāne iesniegusi atlūgumu 31
Pievienot komentāru

Ольга Серябкина показала неопубликованные фотографии со своей свадьбы

Моисеев признался, что свою юрмальскую квартиру оставит в наследство Орбакайте