ZZ Čempionāta 2013 fināls pulcēs 5000 skolēnu no visas Latvijas
Kultūra
2013. gada 30. maijs, 15:35

ZZ Čempionāta 2013 fināls pulcēs 5000 skolēnu no visas Latvijas

Jauns.lv

Sestdien, 1. jūnijā, Arēnā Rīga notiks Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu ZZ Čempionāts 2013 lielais fināls, kurā sacentīsies visā čempionāta vēsturē lielākais dalībnieku skaits - ap 5000 skolēnu no visas Latvijas. Finālsacensību laikā pie Arēnas Rīga ikvienam interesentam būs pieejama plaša izklaides programma, kuras ietvaros varēs piedalīties dažādās sporta un ģimenes aktivitātēs, kā arī baudīt Latvijā populāru mūziķu priekšnesumus. Zelta Zivtiņa sadarbībā ar jauniešu organizāciju Avantis ZZ Čempionātu rīko jau septīto gadu.

Čempionāta lielais fināls šogad notiek Starptautiskājā bērnu aizsardzības dienā. Jau no plkst. 11:00 visas dienas garumā pie Arēnas Rīga ģimenes tiek aicinātas apmeklēt bezmaksas izklaidējošu pasākuma programmu, kuras laikā ikvienam būs iespēja piedalīties un vērot virkni dažādus priekšnesumus, tostarp noklausīties muzikālus pārsteigumus no grupām PeR un Musiqq, DJ Toma Grēviņa, DJ Rudd un ZZ Alekša, izmēģināt prāta spējas zinātkāres centros - AHHAA, Zili Brīnumi un Z(in)oo, kā arī satikt Pasaules un Eiropas labākos robotu meistarus no Rīgas, vērot izcilāko snovbordistu trikus uz īsta sniega un Eiropas skrituļslidošanas čempiona Nila Jansona priekšnesumus, iepirkties bērnu sporta preču tirdziņā Andele Mandele un izbaudīt daudz dažādas citas aktivitātes.

Tāpat visas dienas laikā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās sacensībās, piemēram, pārbaudīt pirkstu veiklību Akmens Šķēres Papīrīts dueļos, uzstādīt ātruma rekordu ar Miit Ruļļa īpašajiem velosipēdiem un sacensties par spēcīgāko florbola sitienu vārtos.

Šī gada ZZ Čempionāts veltīts Spēkam un Prātam - diviem būtiskiem elementiem, skolēnu vispusējai attīstība. Kopumā finālā sacentīsies 180 klases, kuras čempionāta pusfinālos ir sevi parādījušas kā sportiskākās un saliedētākās komandas. ZZ Čempionātam šogad kopumā pieteicās rekordaugsts klašu skaits no visas Latvijas  - 1982 klases, kas liecina par skolēnu interesi un vēlmi nodarboties ar sportiskām un attīstību veicinošām aktivitātēm.  Visvairāk pieteikumu saņemti no Rīgas reģiona, tiem seko Vidzeme un pēc tam pārējie reģioni – Zemgale, Kurzeme un Latgale. Savukārt visaktīvāk sacensībām pieteicās skolēni 6. līdz 8. klašu grupā.

Šī gada uzvarētājiem sarūpētās balvas:

1.vieta visām klašu grupām: CTM velosipēdi visai klasei.

2.vieta visām klašu grupām: SAMSUNG mobilie viedtelefoni visai klasei.

3.vieta visām klašu grupām: biļetes uz popmūzikas dīvas Lana Del Ray koncertu visai klasei.

„Mēs esam patiesi saviļņoti un ar nepacietību gaidām sestdienu, kad tiks noteiktas Latvijas sportiskākās, erudītākās un saliedētākās klases. Šis būs nozīmīgs pārbaudījums visai ZZ Čempionāta komandai, jo šogad finālā uzņemsim rekordlielu dalībnieku skaitu. Aicinu ikvienu apmeklēt šo vērienīgo pasākumu, kas būs ne tikai finālsacensības 180 klasēm, kas cīnīsies par lieliskām balvām, bet arī svētki visiem pārējiem,” stāsta Zelta Zivtiņas zīmola vadītāja Laura Ozoliņa.

ZZ Čempionāta lielo fināla pasākumu būs iespēja vērot tiešraidēs no plkst. 11:00 līdz 11:15 TV6 un no plkst. 15:15 līdz 16:00 LNT, kā arī lielākajā interneta portālā Pilsēta24.lv un Zelta Zivtiņas mājaslapā sadaļā „Izklaide”, kur tiešraide tiks nodrošināta visas dienas garumā.

Par ZZ Čempionātu

ZZ Čempionāts ir lieliska tradīcija, kas aizsākusies 2007. gadā un ik gadu tā dalībnieku skaits ir turpinājis augt. ZZ Čempionāts norisinās trīs posmos un dalībnieki startē trīs klašu grupās: 4. - 5., 6. - 8. un 10. - 11. klases.

ZZ Čempionātu 2013 vada atraktīvā TV seja Ketija Šēnberga un ielu vingrošanas aizsācējs Latvijā Kaspars Zlidnis, kuri rūpējas par to, lai cīņa par erudītākās un sportiskākās klases titulu noritētu godprātīgi un būtu lielisks piedzīvojums, ko atcerēties ikvienam dalībniekam.

Raksts tapis sadarbībā ar ZZ Čempionātu/Publicitātes foto