Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Līgatnē nākamnedēļ notiks Papīra svētki, kuru laikā varēs apmeklēt arī Latvijas papīrrūpniecības leģendu – Līgatnes papīrfabriku, kur papīru ražo jau teju 200 gadus.

Līgatnē notiks Papīra svētki

Novadu ziņas
2013. gada 1. augustā 16:52 2013. gada 1. augustā 16:52
 
Līgatnē, pilsētā, kura jau teju 200 gadus lepojas ar papīra ražošanas tradīcijām, 10. augustā notiks otrie Latvijas Papīra svētki, piedāvājot kultūras un atpūtas programmu ģimenēm ar bērniem un visiem interesentiem.

Ciemiņus sestdien, 10. augustā, Līgatne gaidīs no pulksten 13.00, kad Līgatnes Kultūras namā atklās izstādi „Papīrs ar deviņām dzīvībām”, kurā būs apkopoti Līgatnē ražotā papīra paraugi no papīrfabrikas arhīva, kā arī privātajām kolekcijām. Savukārt skvēriņā pie Kultūras nama būs iespēja piedalīties kādā no meistardarbnīcām, kas visas veltītas papīram un no papīra gatavotiem meistardarbiem. Būs iespēja gan atcerēties bērnību un pagatavot papīra krelles, gan darboties origami - japāņu papīra locīšanas mākslas- darbnīcā, kā arī pagatavot papīra kuģīti, ar ko startēt papīra kuģīšu regatē, bet galvenais - katram būs iespēja redzēt, kā top papīrs un pašam savām rokām izliet kādu papīra loksni. Tāpat visiem interesentiem tiks dota iespēja iepazīties ar pergamenta amatniecību un kvillingu - divām tehnikām, kas ļauj iegūt īpaši smalkus un greznus papīra darbiņus, informē Līgatnes Kultūras un tūrisma centra vadītāja Inese Okonova.

Vienlaikus ar meistardarbnīcām svētku atbalstītājs – Līgatnes papīrfabrika piedāvās iespēju piedalīties vides izglītības darbnīcā un uzzināt, kā Līgatnē prot saimniekot videi draudzīgi un ražot papīru no savāktās makulatūras.

Pulksten 15.30 sāksies papīra kuģīšu regate kanālā Līgatnes centrā, bet pulksten 16.00 bērnus gaidīs Kultūras namā, kur, pateicoties projekta „Garā pupa” atbalstam, viesosies Zīmējumu teātris ar izrādi „Vilks”. Šajā neparastajā izrādē piedalās aktrise, mūziķis, gleznotāja un režisors, un skatītāju acu priekšā tiek uzzīmēti, izspēlēti un izstāstīti stāsti par vilku pelēci. Kā saka paši teātra ļaudis, izrāde tiem, kas nebaidās no vilka.

Svētku izskaņā pulksten 17.00 uz platformas pie gleznainās Lustūža klints pilsētas centrā ar senām un populārām melodijām no madrigāliem līdz „Bītliem” un Raimondam Paulam uzstāsies vokālais ansamblis „Putnu dārzs”.

Lietus gadījumā meistardarbnīcas un koncerts notiks kultūras nama lielajā zālē.

Dienas garumā pulksten 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 un 16.00 svētku apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijā uz papīrfabrikas ražotni. Ekskursija pieaugušajiem maksās divus latus, bet bērniem – lats, pārējie pasākumi svētku laikā būs bez maksas.

Kasjauns.lv/Foto: Aigars Hibneris

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti apšaudījuši Harkivu ar kasešu munīciju, daļa lādiņu neuzsprāga 8
FOTO: demontē Gogoļa ielas pārvadu 4
FOTO: tā Andrejostas kvartālā Aminata priecēja savus fanus ar solokoncertu 1
Pievienot komentāru