Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Īriete, kas pārcēlusies dzīvot uz Rīgu: "Šī vieta apēdīs tevi brokastīs!"

Īriete, kas pārcēlusies dzīvot uz Rīgu: "Šī vieta apēdīs tevi brokastīs!"

Sabiedrība
2013. gada 11. decembrī 05:40 2013. gada 11. decembrī 05:40
 
Kamēr Rīga atzīta par skaistāko Eiropas pilsētu, un, šķiet, ikviens rīdzinieks ir lepns, ka dzīvo vietā, kuru cilvēki novērtējuši tik pozitīvi, sašutumu latviešos, un citu valstu iedzīvotājos, izraisījis kādas īrietes Lindas bloga ieraksts, kurā gan īpaši glaimojoši vārdi par Latviju, precīzāk Rīgu, nav minēti.

Īriete Linda savā blogā dalās padomos, ko nāksies piedzīvot ārvalstniekiem, ja tie izvēlēsies pārcelties uz dzīvi Rīgā.

Īriete dalījusies vairākos savos iespaidos par dzīvi Latvijā, vienā no bloga ierakstiem publicējot viedokli – kāpēc vajadzētu (vai drīzāk nevajadzētu) pārcelties uz dzīvi Rīgā.

Linda ir īriete, taču Latvijā dzīvo jau 3,5 gadus. Pati Linda par savu dzīvi Latvijā saka – „Jūs jau noteikti zināt, ka aptuveni 20 tūkstoši latviešu dzīvo Īrijā, tāpēc varbūt brīnīsieties, kas īru meiteni atvedis uz Latviju. Pēc vairāku gadu darba reklāmas aģentūrā Īrijā nolēmu kaut ko mainīt savā dzīvē, tāpēc pieteicos darbā par angļu valodas skolotāju Rīgā.”

Lai arī Linda sākotnēji Rīgu atzina par tīri labu vietu, kur dzīvot, paejot vairākiem mēnešiem un pat gadiem, viņa atskārtusi pavisam citu patiesību. „Man radās vairāki jautājumi: - Kāpēc cilvēki Latvijā nesmaida? Kāpēc sievietes velk vakarkleitu un 6 cm augstus papēžus, lai tikai aizietu līdz „Rimi”? Kā tas iespējams, ka vienā valstī dzīvo tik daudz satriecoša izskata sievietes? Kāpēc latviešiem nekad neliekas, ka ārā ir auksti, pat ja ir -25? Kāpēc visiem patīk pastaigāties mežā? Kāpēc latvieši mani „neredz”, kad eju pretī pa ielu?” Balstoties uz šiem jautājumiem, īriete nolēmusi veidot blogu par Rīgu. Lai nu kā, jāatzīst, ka tā ieraksti nav visai glaimojoši mūsu pilsētai.

Ar Lindas laipnu atļauju piedāvājam viņas pārdomas mūsu portāla lasītājiem (Raksta oriģinālu angļu valodā lasiet šeit: http://expateyeonlatvia.wordpress.com/ )

Linda raksta –

Pašlaik Jūs noteikti sēžat, ērti iekārtojušies Amerikā vai Lielbritānijā. Esat redzējuši Rīgu ceļojumu programmās, izlasījuši visus tūrisma ceļvežus, un jūsu trakā latviešu draudzene ausī par to vien runā. Un jā, es galvenokārt runāju par vīriešiem, jo, godīgi sakot, ļoti maz sieviešu izvēlas pārcelties uz Ziemeļiem, nez kāpēc.

Esmu izvēlējusies fokusēties uz Rīgu, nevis Latviju kopumā, un tam ir daži iemesli.

1. Lai gan riskēju aizvainot pārējo miljonu (vai cik nu tur) Latvijas iedzīvotāju, atzīsim – pārējā Latvijas teritorijā galvenokārt atrodas meži.

2. Ar savu, iespējams, neeksistējošo vai ļoti niecīgo vārdu krājumu latviešu vai krievu valodā, darba iespējas šeit ir niecīgas, taču, lai apgādātu savu draudzeni vai viņas māti ar leoparda raksta apģērbu, nāksies atzīt – darbs būs jums vajadzīgs.

Tātad – kādas ir jūs iespējas darba tirgū Latvijā, ja izvēlaties uz šejieni pārcelties? Veids, kā to redzu es – jums ir trīs iespējas: izveidot pašam savu uzņēmumu, mācīt angļu valodu vai strādāt starptautiskā kompānijā. (Es izvēlētos pirmo un otro kombināciju)

Strādājot starptautiskā uzņēmumā, jūs, iespējams, uz mājām varēsit nest apmēram 800 – 1500 latu mēnesī, atkarībā no tā, ko darīsiet, taču, strādājot par angļu valodas skolotāju, kādā no Rīgas centra skolām, jūs varat gaidīt 7 – 10 latus stundā, ja esat gatavs strādāt 35 stundas nedēļā, neiekļaujot stundu plānošanu, sagatavošanos. Jums to vienkārši nāksies paveikt, ja nē, jūs, iespējams, vienkārši nomirsiet.

Turklāt mēneša beigās jūs saskarsieties ar dažiem grūtiem lēmumiem. Un, nē, es nedomāju „Pasaules problēmas”, vai „Mīļā, brīvdienās brauksim uz Parīzi vai Budapeštu?”, Es domāju situāciju – Pie velna, mums vajag maizi, sieru un pienu, bet mēs varam atļauties tikai divas no trim lietām.”

Īriete savos izteikumos par Rīgu nav skopa, gluži otrādi - ar savu bloga ierakstu citiem pasaulē Linda piedāvā, viņasprāt, reālistisku skatījumu uz Rīgu kā dzīves vietu. Daudziem rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem gan varētu būt kas iebilstams.

Turpinot, Linda raksta –

„Jūs noteikti nodomāsiet, es to varu, jo viss tas, noteikti ir tā vērts, lai apmestos uz dzīvi Eiropas skaistākajā pilsētā.” Es atļaušos Jūs te arī apturēt. Jā, Vecrīga ir skaista, bet, ja vien negribēsiet iztērēt trīs ceturtdaļas savas algas, lai samaksātu par dzīvokļa īri, jūs visticamāk tur nedzīvosiet. Jūs visticamāk dzīvosiet „klusajā centrā” vai kādā no mikrorajoniem. Ja izvēlēsieties otro variantu – Lai Dievs apžēlojas par Jūsu dvēselēm.

"Jūtieties kā mājās," raksta Linda.

Es pati dzīvoju 20 minūšu attālumā no Vecpilsētas, maksāju 250 latu mēnesī par vienistabas dzīvokli, un cenā nav iekļauti maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem. (Atkarībā no tā, cik godīgs vai negodīgs būs jūsu īrētā īpašuma saimnieks, cenas atšķirsies).

Lai sniegtu Jums vēl reālāku ideju par to, ko sagaidīt, ja izvēlēsieties pārcelties uz Rīgu, esmu uzņēmusi dažus foto. Tāpēc esiet laipni aicināti pievienoties man nelielā ekskursijā pa pilsētu, ko varētu saukt par savām mājām. Tikai lūdzu – skatieties, kur ejiet, jo ietves šeit nav gluži līdzenas, raksta Linda.

Pirmā pietura, vietējais bārs – esat laipni gaidīti. Te jūs varēsiet atrast visus iespējamos krievu dzērienus, stāvot pie durvīm, kopā ar pārējiem apmeklētājiem, un viņu suņiem. Saša vai Paša nepabīdīsies malā no tava ceļa, tāpēc tev nāksies iet pa braucamo daļu, lai viņus vispār apietu. Man nav ne jausmas, vai šajās vietās ir tualete, bet pavisam droši varu teikt, ka vairākums vīriešu izvēlas nokārtoties šeit.

Virzoties pa Rīgas ielām, jūsu skatam pavērsies ne mazums pussabrukušu māju. Un jums „patiks” vietējie veikali. Bet gadījumā, ja jutīsieties nedaudz saguruši, varēsiet apsēsties un atvilkt elpu šeit.

Gadījumā, ja aizvien nespējat izlemt, vai Rīga jums būtu piemērota dzīves vieta, esmu apkopojusi nelielu sarakstu, kas varētu palīdzēt Jums izlemt -

„Vai Rīga ir domāta man?”

1.    Vai sniegs piecu līdz septiņu mēnešu garumā jūs sajūsmina?

2.    Vai esat gatavs, ka jūsu vārds tiks latviskots?

3.    Vai jums garšo dilles un speķis?

4.    Vai varat sadzīvot ar to, ka cilvēki ignorē jūs vai vienu reizi pa dienu pasaka –„Labdien” (Tas gadījumā, ja paveicas)

5.    Vai esat gatavi pavadīt nedēļas nogales, lasot sēnes vai ogas mežā?

6.    Vai esiet pietiekami ātrs, lai izvairītos no kabatas zagļiem?

7.    Vai saprotat hokeja spēles noteikumus?

8.    Vai esat gatavs pieņemt, ka tēja ir labākās zāles pret jebkuru slimību?

„Ja atbildēji uz pieciem vai vairāk jautājumiem, ar "jā", tad Rīga ir domāta tev. Ja tā tomēr nav, paliec tur, kur esi, jo šī vieta apēdīs tevi brokastīs,” pabeidzot ironizēto bloga ierakstu, raksta Linda.

Daudzi bloga komentētāji ir neizpratnē par Lindas ierakstu, jautājot, kāpēc sieviete vispār izvēlējusies dzīvot šajā pilsētā, ja reiz to tik ļoti neieredz. Daži pat atzinuši, ka sievietei neesot nekādas intelekta paliekas. Taču netrūkst arī bloga atbalstītāju, kas teikuši – beidzot kāds ir izlicis vārdos to, ko domā daudzi no mums.

Šis ir tikai viens no daudzajiem Lindas bloga ierakstiem. Arī pārējās publikācijās, jaunā sieviete r­aksta par saviem piedzīvojumiem jeb pārdzīvojumiem Rīgā.

Kasjauns.lv, Linda O` Grady/Foto: Linda O` Grady  / Avots: http://expateyeonlatvia.wordpress.com/

Citi šobrīd lasa

Visvairāk uztrauc situācija Rīgā, saka Perevoščikovs un uzskata: ierobežojumi jāpastiprina 14
Brīvdienās Rīgā ielidos atpūtnieki no Kipras, kur situācija pasliktinājās tā, ka tagad jāievēro pašizolācija 12
Zvērīga kautiņa laikā Tukumā nosit invalīdu 4
Tēmas: Vecrīga, Rīga, Rimi
Pievienot komentāru

Стал известен список претензий Меган к королевской семье

Сама на себя не похожа: Орбакайте не узнали в гостях у Пугачевой