Abonē 2025. gadam ar atlaidēm līdz 57% un saņem garantētas dāvanas 55€ vērtībā!

Abonēt žurnālu
"Rīgas zeļļi" turpina uzvaru sēriju, "VEF Rīga" izglābjas
"Rīgas zeļļi".

"Rīgas zeļļi" sestdien "Optibet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē Daugavas sporta namā ar rezultātu 87:80 (27:17, 18:21, 15:23, 27:19) pārspēja Keila "Coolbet" vienību.

"Rīgas zeļļi" turpina uzvaru sēriju, "VEF Rīga" iz...

Uzvarētājiem ar 26 punktiem rezultatīvākais bija Roberts Bērziņš, kurš pievienoja astoņas atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Krišam Helmanim bija 15 punkti, 12 atlēkušās bumbas un divi bloķēti metieni, Dāvids Vīksne guva 16 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem, bet Džastinam Makojam šajos rādītājos bija 10+6.

Pretiniekiem 20 punktus guva Kristens Kasemets, bet 16 punkti un 12 atlēkušās bumbas bija Artjomam Kovaļovam. "Rīgas zeļļi" ar trīs uzvarām četrās spēlēs ieņem sesto vietu, bet šodienas pretinieki ar bilanci 0-2 ir 11. pozīcijā.

"Liepāja" Tallinā piedzīvoja zaudējumu ar 97:100 (27:28, 17:25, 31:23, 22:24) pret Tallinas "TalTech"/"Alexela".

Liepājas komandā 29 punktus, piecas atlēkušās bumbas un sešas kļūdas sakrāja Kristaps Ķilps, 27 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles - Edgars Lasenbergs, 15 punktus guva Rodijs Mačoha, bet desmit punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Rinalds Mālmanis. Mājiniekiem 25 punktus un desmit rezultatīvas piespēles sakrāja Sīms Markuss Posts, 20 punktus guva Kristjans Kitsings, 14 - Kārels Velbs, bet desmit punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Tāvi Jurkatamms.

Pirmajā ceturtdaļā ilgāku laiku vadībā bija liepājnieki, bet otrās ceturtdaļas sākumā vadību pārņēma tallinieši, otrā puslaika sākumā pēc Tāvi Jurkatamma bumbas trieciena grozā no augšas panākot 11 punktu pārsvaru - 55:44 . Liepājnieki atspēlējās, gūstot 14 punktus pēc kārtas un pēc Rodija Mačohas divpunktu metiena 26. minūtē panākot vadību ar 66:63. Atlikušajā laikā laukumā ritēja līdzīga spēle, pēc Edgara Lasenberga realizētā tālmetiena ceturtās ceturtdaļas sākumā liepājniekiem esot nelielā vadībā līdz pat 37. minūtei. Spēles galotni labāk aizvadīja mājinieki, izcīnot otro panākumu divās šīs sezonas cīņās.

Liepājnieki četrās LIBL spēlēs pirms sestdienas cīņas bija svinējuši vienu uzvaru, ar 80:75 pieveicot "Ogri", bet pēdējā cīņā piektdien viesos ar 74:90 zaudēja Tallinas "Kalev"/"Cramo". Tallinas komanda trešdien savā pirmajā šīs sezonas spēlē savā laukumā ar 86:82 pieveica Keilas "Coolbet".

Savukārt VEF Rīga" pieveica "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" komandu. ar 74:71 (20:24, 19:13, 15:13, 20:21). Rīgas komandā 15 punktus un septiņas izprovocētas piezīmes sakrāja Isufs Sanons,, bet 14 punktus un septiņas atlēkušās bumbas - Māris Gulbis.Viesiem 18 punktus un 12 atlēkušās bumbas sakrāja Masons Bursjē, bet 15 punktus un 11 atlēkušās bumbas - Džeilens Henrijs.

Pirmajā puslaikā pārsvarā vadībā bija Tartu basketbolisti, pēc Henrija divpunktu metiena 17. minūtē panākot desmit punktu pārsvaru - 37:27, taču nākamos 12 punktus spēlē guva "vefieši". Viesi pēdējoreiz vadībā 43:41 bija trešās ceturtdaļas sākumā, bet "VEF Rīga" lielāko pārsvaru sasniedza 65 sekundes pirms mača beigām, pēc Pētera Piņņa divpunktu metiena panākot 72:61. "Vefieši" pēc neveiksmes sezonas pirmajā spēlē, ar 88:91 piekāpjoties "Rīgas zeļļiem", nākamajās trīs cīņās guva uzvaras - ar 84:63 pār Tallinas "Kalev"/"Cramo", ar 68:61 pār "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un ar 89:52 pār "Viimsi".

Savukārt Igaunijas komandai tā LIBL bija pirmā spēle šosezon. Otrdien Tartu basketbolisti oficiālo cīņu sezonu atklāja ar zaudējumu viesos Spišska Nova Vesas "Rytieri" vienībai no Slovākijas Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) spēlē.

Savukārt "Ogres" komanda sestdien Keilā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 96:83 (18:21, 35:17, 16:19, 27:26) pret "Keila" komandu. Ogrēniešiem 18 punkti un piecas rezultatīvas piespēles bija Mailsam Resnikam, 17 punktus guva un deviņas atlēkušās bumbas izcīnīja Guntis Sīpoliņš, 16+8 šajos rādītājos bija Kārlim Apsītim, bet 8+15 un piecas rezulatīvas piespēles - Kristapam Dārgajam. Pa 12 punktiem sameta Rihards Zēbergs un Krisaps Mediss, bet desmit punkti bija Kārlim Žundam. Mājiniekiem 18 punktus guva Patriks Pēmots, bet latvietim Rinaldam Timmam bija 12 punkti un piecas atlēkušās bumbas.

"Ogre" ar trīs uzvarām četrās spēlēs turnīra tabulā ieņem piekto vietu, savukārt "Keila" basketbolistiem šī bija otrā spēle sezonā, arī pirmajā ciešot zaudējumu.

Tikmēr "Latvijas Universitāte"  ar 53:77 (8:22, 10:16, 10:28, 25:11) piekāpās "Parnu Sadam". LU Arnolds Helmanis sakrāja 18 punktus un pa sešām atlēkušajām bumbām un izprovocētām piezīmēm, bet 11 punktus guva Oto Bergmanis. Mājiniekiem pieci spēlētāji guva vismaz desmit punktus, par rezultatīvāko ar 17 punktiem kļūstot Robertam Valgem. Savukārt Adžiroghene Džonsons desmit punktiem pievienoja 12 atlēkušās bumbas.

Studenti visās četrās šīs sezonas LIBL spēlēs ir piedzīvojuši zaudējumus. Pērnavas vienībai šosezon šī bija pirmā cīņa līgā, bet oficiālo spēļu sezonu klubs trešdien izbraukumā uzsāka ar 65:67 zaudējumu Rumānijas vienībai Pitešti "Argeš" FIBA Eiropas kausa spēlē.

Šosezon līgā nespēlē turnīra čempione Ukrainas komanda Slobožanskas "Prometey", kas vasarā pārtrauca darbību. LIBL šosezon pārstāv Latvijas komandas "Latvijas Universitāte", "Liepāja", "Ogre", "Rīgas zeļļi", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", "Ventspils" un "VEF Rīga", bet Igauniju - Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Keila", Keilas "Coolbet", "Parnu Sadam", Tallinas "TalTech"/"Alexela", "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", Raplas "Utilitas" un "Viimsi".

Pamatturnīrā komandas izspēlē divus apļus, pēc kura astoņas labākās komandas iekļūst ceturtdaļfinālā, cīnoties par vietu finālčetriniekā. Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019. gada sezonā, kad sacensībās piedalījās 15 komandas. Finālčetrinieka turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Ventspils".