Itālija iekļūst izslēgšanas spēlēs, izraujot neizšķirtu pret Horvātiju
Itālijas vīriešu futbola izlase pirmdien Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupas pēdējā spēlē kompensācijas laikā izrāva neizšķirtu 1:1 (0:0) pret Horvātiju.
2024. gada 25. jūnijs, 00:41

Itālijas vīriešu futbola izlase pirmdien Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupas pēdējā spēlē kompensācijas laikā izrāva neizšķirtu 1:1 (0:0) pret Horvātiju, itāļiem iekļūstot izslēgšanas turnīrā, turpretī horvātiem visticamāk paliekot ārpus "play-off".

B apakšgrupā pirmo vietu ar deviņiem punktiem trīs spēlēs izcīnīja Spānija, četri punkti bija Itālijai, divi - Horvātijai, bet viens - Albānijai.

Neizšķirtu uzvaras vērtē kompensācijas laika pēdējā minūtē izrāva Matija Dzakanji. Horvātijas izlases labā vārtus guva Luka Modričs.

Spēles 27.minūtē itāļiem bija iespēja izvirzīties vadībā, taču Dominiks Livakovičs atvairīja Alesandro Bastoni no tuvas distances ar galvu izdarīto sitienu.

Otrā puslaika pirmajā desmitminūtē pēc spēles ar roku uz Itālijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. 54.minūtē Modriča raidīto sitienu atvairīja Džanluidži Donnarumma, bet horvātu uzbrukums turpinājās. Tā noslēgumā 55.minūtē Donnarumma pēc Antes Budimira sitiena atsita bumbu priekšā, no kurienes precīzs bija Modričs.

38 gadu un 289 dienu vecumā Modričs kļuva par finālturnīru vecāko vārtu guvēju.

Otrā puslaika kompensācijas laiks bija astoņas minūtes un pēdējā no tām Dzakanji iegrieza bumbu vārtos un izrāva neizšķirtu, kas itāļiem deva ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru.

Izslēgšanas turnīrā vietu nodrošinājušas arī Šveice, Vācija, Portugāle, Anglija, Francija un Nīderlande.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā vietā finišējušajām valstsvienībām.

Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Horvātijas izlases sastāvs: Dominiks Livakovičs, Josips Stanišičs, Josips Šutalo, Marins Pongračičs, Joško Gvardiols, Luka Modričs (Lovro Majers, 80.min.), Marcelo Brozovičs, Mateo Kovačičs (Luka Ivanušecs, 70.min.), Luka Sučičs (Ivans Perišičs, 70.min.), Andrejs Kramaričs (Josips Juranovičs, 90.min.), Mario Pašaličs (Ante Budimirs, 46.min.).

Itālijas izlases sastāvs: Džanluidži Donnarumma, Mateo Darmjans (Matija Dzakanji, 81.min.), Rikardo Kalafjori, Alesandro Bastoni, Džovanni di Lorenco, Federiko Dimarko (Federiko Kjēza, 57.min.), Žorže Luiss (Nikolo Fadžoli, 81.min.), Lorenco Pellegrīni (Dāvide Fratēzi, 46.min.), Nikolo Barella, Džakomo Raspadori (Džanluka Skamaka, 75.min.), Mateo Retegi.