foto: imago/ActionPictures
Lavijas hokejisti atgriežas uz ledus; kazahiem cīņa pret nogurumu un Vāciju, poļi meklēs brīnumu
Kazahstānas hokejisti masveidīgi aizstāvas pret zviedriem.
Hokejs
2024. gada 17. maijs, 10:24

Lavijas hokejisti atgriežas uz ledus; kazahiem cīņa pret nogurumu un Vāciju, poļi meklēs brīnumu

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Šodien ar četrām spēlēm Prāgā un Ostravā turpināsies pasaules čempionāts hokejā, Latvijas hokejistiem šodien nespēlējot.

Latvijas hokeja izlasei vakar pēc trešdien piedzīvotās sagrāves pret Vāciju tika iedota brīvdiena, bet šodien mūsu hokejisti atgriezīsies ledus treniņā, lai gatavotos nedēļas nogalē gaidāmajām cīņām pret Zviedriju un Slovākiju.

A grupā Prāgā plkst.17.20 pēc Latvijas laika tiksies Dānija ar Lielbritāniju, mačus tiešraidē pārraidot tīmekļa vietnei "lsm.lv/hokejs", bet plkst.21.20 - Čehija ar Austriju, cīņu tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam (LTV7). Savukārt B grupā Ostravā plkst.17.20 Kazahstāna spēlēs ar Vāciju (LTV7) un plkst.21.20 - ASV ar Poliju ("lsm.lv/hokejs").

Latvijas izlases pretinieku cīņās kazahi maču aizvadīs otro dienu pēc kārtas, jo vakar cienījami nocīnījās ar zvaigžņoto Zviedrijas izlasi, ar kuru nākamā cīņa būs sestdien būs Latvijai. Tikmēr grupas pastarīte Polija, kas punktus pagaidām iekrājusi vien pret Latviju, lūkos pārsteigt medaļu pretendentus amerikāņus.

A grupā Kanādai un Šveicei četrās spēlēs ir 11 punkti, Čehijai - deviņi punkti, Somijai - septiņi un Austrijai - četri punkti. Norvēģija piecos mačos un Dānija četros ir tikušas pie trim punktiem, bet Lielbritānija trīs spēlēs pie punktiem nav tikusi.

B apakšgrupā Zviedrijai četrās cīņās ir 12 punkti, Slovākijai - astoņi, ASV un Latvijai - septiņi un Vācijai - seši punkti. Francija sakrājusi četrus, Kazahstāna - trīs punktus un Polija - vienu punktu.

Turnīrā startējošās 16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Ungārija un Slovēnija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja kanādieši, kuri izšķirošajā mačā pārspēja Vāciju, bet bronzas medaļas izcīnīja Latvija, pagarinājumā pieveicot ASV valstsvienību.

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā notiks līdz 26.maijam.