foto: Edijs Pālens/LETA
Harijs Vītoliņš: "Patīkami, ka puiši atkal parādīja raksturu un mēs uzvarējām"
Harijs Vītoliņš spēlē pret Franciju.
Hokejs
2024. gada 13. maijs, 00:27

Harijs Vītoliņš: "Patīkami, ka puiši atkal parādīja raksturu un mēs uzvarējām"

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Valstsvienības spēlētāji atkal ir parādījuši raksturu un uzvarējuši svarīgu spēli, svētdien pēc uzvaras papildlaika pēdējās sekundēs pār Francijas komandu, sacīja Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

"Emocijas ir ļoti pacilātas. Mēs mākam radīt drāmu," par pirmajām divām uzvarām turnīrā sacīja Vītoliņš. "Patīkami, ka puiši atkal parādīja raksturu un mēs uzvarējām. Tādas spēles nav vieglas un šeit nav vieglu pretinieku."

Kā norādīja valstsvienības galvenais treneris, šī gada Latvijas izlases modelī ir sajaukums no pieredzējušajiem un jaunajiem spēlētājiem, kuri spēj "pavilkt viens otru uz priekšu".

Pasaules čempionāts hokejā: Latvija pret Franciju

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Ostravā pasaules čempionāta otrajā spēlē mērojas spēkiem ar Francijas izlasi.

gallery icon
21

Tāpat Vītoliņš atzina, ka uzbrucēja Oskara Batņas lielais sods (5+20 minūtes) pirmajā periodā ir lauzis spēles gaitu. "Mēs pazaudējām centra spēlētāju un faktiski palikām ar vienu centru (Rodrigo Ābolu)," skaidroja treneris. "[Haralds] Egle tikai pirmo gadu spēlē centrā, bet [Raivis] Ansons šādā līmenī nekad nav spēlējis. Puiši izturēja un neviens nesūdzējās, ka būtu pārāk ilgs spēles laiks."

"Tas, ka otrajā spēlē pēc kārtas izskaņā izlaidām uzvaru pamatlaikā ir rūgti, bet tas nāk ar pieredzi," par otrajiem zaudētajiem vārtiem mačā ar Franciju sacīja Vītoliņš. "Laukumā bija ceturtā maiņa, četratā metās ripas ceļā, bet atlēkusī ripa nonāca pie pretinieka. Tikai caur tādiem momentiem var mācīties."

Valstsvienības galvenais treneris sacīja, ka pašlaik komandu uz priekšu pavelk pirmā maiņa, bet čempionāts ir pietiekami garš un gan jau pienāks laiks, kad vārtus gūs arī otrā, trešā un ceturtā virknējuma spēlētāji.

Latvijas hokeja izlases sastāvs 2024. gada pasaules čempionātā

Jau 27. pavasari pēc kārtas Latvijas vīriešu hokeja izlase secenšas pasaules elitē. Gadi iet un mainās sastāvs, tāpēc piedāvājam apskatīt ...

gallery icon
38

Turpinājumā Latvijas izlase 14. maijā Latvijas tiksies ar Kazahstānu, kura čempionātu sestdien uzsāka ar uzvaru 3:1 pār Franciju, bet svētdien ar 2:6 piekāpās Slovākijai. Tad 15. maijā būs jāspēlē ar Vāciju, 18. maijā - ar Zviedriju, 19. maijā - ar Slovākiju, bet noslēdzošajā grupas spēlē 21. maijā latvieši spēkosies ar ASV hokejistiem, kurus pērn pārspēja cīņā par bronzas godalgām.

Šogad pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā norisinās no 10. līdz 26. maijam.