2024. gada 22. aprīlis, 07:29

Īstā trillerī Madrides "Real" uzvar "El Clasico" un praktiski iznīcina intrigu cīņā par Spānijas čempionu kroni

Madrides "Real" svētdien Spānijas futbola klasikā izrāva uzvaru pār sīvāko konkurenti "Barcelona" un izdarīja nopietnu pieteikumu savam 36. čempiontitulam.

"Real" mājvietā "Santiago Bernabeu" notikušajā mačā laukuma saimnieki uzvarēja ar rezultātu 3:2 (1:1). Sešas kārtas pirms meistarsacīkšu beigām Madrides komanda Barselonas vienību apsteidz par 11 punktiem.

Pirmie vārtus šajā mačā guva viesi, sestajā minūtē pēc stūra sitiena augstā lēcienā ar galvu bumbu vārtos raidot Andresam Kristensenam.  Pēc desmit minūtēm Pau Kubarsi soda laukumā nogāza Lukasu Vaskesu, kura nopelnīto 11 metru soda sitienu realizēja Vinisiuss Žuniors, pārspējot Marku Andrē ter Štēgenu - 1:1.

Puslaika otrajā pusē bumba teju šķērsoja "Real" komandas vārtu līniju un tikai ar VAR iesaistes palīdzību mača galvenais tiesnesis Sezars Soto Grado guva pārliecību, ka vārtu guvums nav jāieskaita.

Pirmā puslaika beigās potītes savainojuma dēļ mačs noslēdzās "Barcelona" pussargam Frenkijam de Jongam, kura vietā laukumā devās Pedri.

Otrā puslaika vidū cīņa kļuva saspringtāka un 69.minūtē barselonieši atgriezās vadībā pēc tam, kad Andrijs Luņins atsita bumbu sev priekšā, no kurienes netraucēts vārtus guva Fermins Lopess. Tiesa, četras minūtes vēlāk madridieši atjaunoja līdzsvaru, pēc Vinisiusa piespēles bumbu vārtos triecot Vaskesam.

Tuvojoties pamatlaika pēdējai desmitminūtei, pēc Luņina piespēles Vinisiusam brazīlieša izrāvienu uz vārtiem apturēja tikai ter Štēgens, kurš liedza madridietim izvirzīt savu komandu vadībā.

Uzvaras vārtus "Real" guva kompensācijas laika pirmajā minūtē, kad pēc Vaskesa piespēles bumbu tīklā raidīja Džūds Belingems.

Vadošajām komandām aizvadot pa 32 spēlēm, līderei Madrides "Real" ir 81 punkts jeb par 11 vairāk nekā "Barcelona" futbolistiem. Trešā ar 68 punktiem ir "Girona", 61 punktu guvusi Madrides "Atletico", 58 punkti ir Bilbao "Athletic", 51 punktu iekrājusi Sansevastjanas "Real Sociedad", bet pēdējā Eirokausu pozīcijā šobrīd ar 48 punktiem ir Seviljas "Real Betis".