Latvijas futbolistiem rezultatīvs sniegums Lietuvas čempionātā
Latvijas futbola izlases kandidāts Dāvis Ikaunieks.
2024. gada 14. marts, 09:46

Latvijas uzbrucējs Dāvis Ikaunieks trešdien guva divus vārtus Lietuvas futbola A līgas trešās kārtas spēlē, viņa pārstāvētajai "Šiauliai" cīnoties neizšķirti, savukārt Aivara Emša realizētais 11 metru soda sitiens mača beigās ļāva Marijampoles "Sūduva" komandai svinēt uzvaru.

Iepriekšējās sezonas bronzas medaļniece Šauļu komanda Kauņā spēlēja neizšķirti 2:2 (0:0) ar "Hegelmann".

Spēles 52. minūtē mājinieku vārtsargs Vincents Šarkausks kļūdījās un piespēlēja bumbu tieši Ikauniekam, kurš liedza pretiniekam atgūt bumbu, izgāja no soda laukuma un ar sitienu no asa leņķa panāca 1:0. Septiņas minūtes vēlāk pēc piespēles no labās malas Ikaunieks pielika kāju, triecot bumbu vārtos un nostiprinot "Siauliai" komandai vadību.

Pāris minūtes vēlāk tikko kā uz maiņu nākušais Abdels Ndžoja vienus vārtus atguva, bet 77. minūtē Patriks Popesku ar teicamu tālsitienu panāca 2:2. Piecas minūtes vēlāk Popesku notrieca pretinieku un saņēma sarkano kartīti, tāpat Justa Petraviča līdzīga pārkāpuma dēļ kompensācijas laikā desmit vīru sastāvā palika arī viesi.

Ikaunieks, kuram šodien gūtie vārti bija pirmie 2024. gada sezonā, laukumā bija no zvana līdz zvanam.

Šauļu futbolisti jauno sezonu sākuši ar trīs neizšķirtiem, iepriekšējos divos mačos vārtus negūstot.

Savukārt Emsis otrā puslaika kompensācijas laika astotajā minūtē realizēja 11 metru soda sitienu, "Sūduva" mājās ar 1:0 (0:0) pārspējot iepriekšējās sezonas čempioni "Panevezys" ar aizsargu Kasparu Dubru sastāvā.

Emsis spēlē iesaistījās otrā puslaika vidū, bet Dubra spēlēja visu maču un pirmajā puslaikā tika brīdināts ar dzelteno kartīti.

Emša vienība pēc neizšķirtiem pirmajās divās kārtās beidzot tikusi pie uzvaras, savukārt Dubras komanda pēc diviem bezvārtu neizšķirtiem piedzīvojusi zaudējumu.