foto: LETA
Banki: vairs neesam "pelnrušķītes stāsts", tāpēc Spānijā šobrīd sagaida revanšu
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Luka Banki.
Basketbols
2024. gada 19. februāris, 21:04

Banki: vairs neesam "pelnrušķītes stāsts", tāpēc Spānijā šobrīd sagaida revanšu

Jauns.lv/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlasei 2025.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijā jāpierāda, ka tā ir stabila tajā līmenī, kuru sasniedza Pasaules kausa finālturnīrā, pirmdien, 19. februārī, preses konferencē teica valstsvienības galvenais treneris Luka Banki.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijā 22.februārī Saragosā tiksies ar Spānijas izlasi, bet svētdien 25.februārī "Arēnā Rīga" uzņems Slovākijas izlasi. Izlasei šie būs pirmie mači pēc Pasaules kausa finālturnīra, kurā tā izcīnīja piekto vietu.

"Pirmo reizi tik ilgu laiku neesam sanākuši kopā, taču visu laiku uzturam kontaktus. Priekšā ir jauna nodaļa, kurā tagad redzam vairāku spēlētāju atgriešanos izlasē, ir arī jaunpienācēji," teica Banki.

No paplašinātā kandidātu saraksta Jānis Strēlnieks, Aigars Šķēle un Jānis Bērziņš nevar piedalīties traumu dēļ. "Strēlnieka pieredze mums būtu noderējusi. Robertam Blumbergam un Anžejam Pasečņikam nepieciešama atpūta, savukārt Rolandu Šmitu un Mareku Mejeri izvēlējos pasaudzēt, jo viņiem bijušas saspringtas nedēļas," atklāja Banki.

Latvijas un Spānijas izlasēm šī būs atkalredzēšanās kopš Pasaules kausa finālturnīra otrā posma, kurā latvieši bija pārāki ar 74:69. "Vairs neesam "pelnrušķītes stāsts", tāpēc Spānijā šobrīd sagaida revanšu. Šai komandai jāpierāda, ka mēs esam stabili tajā līmenī, kuru sasniedzām," uzsvēra Banki.

Septiņi no valstsvienības šī sasaukuma 15 kandidātiem vasarā spēlēja Pasaules kausa finālturnīrā, vēl vairāki bija tuvu dalībai meistarsacīkstēs. "Vairs neesam tā pati komanda, taču mums jāsaglabā mūsu raksturs - spēja progresēt treniņnometnes laikā. Iepriekš tas mūs padarīja par īpašu komandu. Uzskatu, ka pārmaiņas var visu padarīt labāku. Mums joprojām ir misija un mērķis," stāstīja Banki.

No šiem 15 kandidātiem valstsvienībā nevienu spēli nav aizvadījis "VEF Rīga" 18 gadus vecais uzbrūkošais aizsargs Roberts Blūms. "Sekoja viņa sniegumam jau iepriekš, jo Roberts ir daudzsološs basketbolists. Tas ir liels komandas un treneru nopelns, jo viņā tiek ieguldīts laiks un enerģija, tāpat strādājot arī ar citiem talantiem. Ceru, ka šī nometne dos impulsu viņa karjerā," atzina Banki.

Aizpagājušajā nedēļā Latvijas futbola izlases grožus pārņēma itālis Paolo Nikolato, kurš ir Banki tautietis, un zīmīgi, ka abi jau nejauši ir satikuši viens otru Latvijā. "Dzīvojam vienā viesnīcā un mums bija iespēja parunāt. Kas interesanti, viņš izskatās vairāk pēc basketbolista, bet es - pēc futbolista. Mums bija iespēja apmainīties pieredzēm. Nezinu viņu personīgi, bet ceru, ka viņa pieredze Latvijā būs tikpat veiksmīga kā man," stāstīja Banki.

Latvijas komandai jau nodrošinātas tiesības spēlēt finālturnīrā, kas 2025.gada augustā un septembrī risināsies Rīgā. Citām C grupas komandām - Beļģijai, Slovākijai un Spānijai - rezultāti spēlēs ar Latvijas komandu tiks ņemti vērā, nosakot divu ceļazīmju ieguvējus.

Latvijas vīriešu basketbola izlases kandidātu saraksts:

Rodions Kurucs, Artūrs Kurucs (abi - Mursijas UCAM, Spānija), Krišs Helmanis (Tībingenes "Tigers", Vācija), Ojārs Siliņš (Ostrovas Velkopolskas "Arged BM Stal", Polija), Dairis Bertāns, Roberts Blūms (abi - "VEF Rīga"), Artūrs Strautiņš (Tortonas "Derthona", Itālija), Jānis Timma (Santjago de Kampostelas "Obradoiro", Spānija), Klāvs Čavars ("Yokohama", Japāna), Rihards Lomažs (Boloņas "Virtus", Itālija), Andrejs Gražulis (Trento "Aquila", Itālija), Mārcis Šteinbergs (Manrezas "Baxi", Spānija), Kārlis Šiliņš ("Gottingen", Vācija), Toms Leimanis (Madrides "Movistar Estudiantes", Spānija), Kristers Zoriks (Izmiras "Petkimspor", Turcija).