foto: AFP/Scanpix
Latvijas futbola izlase bez aizvadītām spēlēm pakāpusies FIFA rangā
Latvijas izlases futbolisti aizsardzībā pret Armēniju.
Futbols
2024. gada 15. februāris, 14:56

Latvijas futbola izlase bez aizvadītām spēlēm pakāpusies FIFA rangā

Jauns.lv/LETA

Latvijas vīriešu futbola izlase atjaunotajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā pakāpusies par vienu pozīciju uz augšu un ieņem 136. vietu.

Kopš iepriekšējā ranga publicēšanas decembrī Latvijas futbolisti nav aizvadījuši nevienu maču. 

Marta nogalē Latvijai paredzētas divas pārbaudes spēles - ar 125. vietas īpašnieci Kipru un ar 203. pozīcijas turētāju Lihtenšteinu. Šie būs Latvijas izlases pirmie mači jaunā galvenā trenera Paolo Nikolato vadībā.

Rudenī Latvijas futbolisti cīnīsies UEFA Nāciju līgas C divīzijā ar Armēniju (94.), Fēru salām (135.) un Ziemeļmaķedoniju (68.).

Igaunijas izlase par vienu ailīti atkāpusies uz 123. vietu, bet Lietuvas valstsvienība nemainīgi ir 138. pozīcijā.

Starp Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) valstīm Latvija ir 48., apsteidzot Lietuvu, Moldovu, Andoru, Maltu, Gibraltāru, Lihtenšteinu un Sanmarīno.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45. vieta, kas tika sasniegts 2009. gadā. Savukārt antirekords ir 148. pozīcija 2017. gadā.

Ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas un pirmajā vietā joprojām ir Pasaules kausa ieguvēja Argentīna, kurai seko Francija, bet trešo pozīciju ieņem Anglija. Ceturtā ir Beļģija, piekto vietu saglabā Brazīlija, kurai seko Nīderlande, Portugāle, Spānija un Itālija, kamēr pirmo desmitnieku noslēdz Horvātija. 

Āfrikas Nāciju kausa uzvarētāja Kotdivuāra par desmit pozīcijām pakāpusies uz 39. vietu, savukārt Āzijas kausa uzvarētāja Katara ir divas pozīcijas augstāk, iegūstot 21 ailīti. Vislielākais kāpums gan bijis Angolai - par 24 vietām uz 93. pozīciju.