foto: ddp/abaca press/ Vida Press
Ostapenko nokļūst soli no pirmā desmitnieka; Štrombahs atgūst trīs pozīcijas
Aļona Ostapenko vareni iesākuši šo gadu
Citi sporta veidi
2024. gada 5. februāris, 10:05

Ostapenko nokļūst soli no pirmā desmitnieka; Štrombahs atgūst trīs pozīcijas

Jauns.lv/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko jaunajā WTA rangā pakāpusies par vienu vietu un šonedēļ ieņem 11.pozīciju.

Aizvadītajā nedēļā Ostapenko triumfēja Lincas "WTA 500" sērijas turnīrā, tiekot pie sava otrā titula šogad un astotā karjerā.

Latvijas otrā rakete Darja Semeņistaja ir zaudējusi vienu pozīciju rangā un ieņem 121. vietu.

Vēl Diāna Marcinkēviča veikusi četru vietu kāpumu un ieņem 303. pozīciju, Daniela Vismane (380.) zaudējusi desmit vietas, Anastasija Sevastova ir pakāpusies par piecām vietām (656.), Kamilla Bartone zaudējusi četras vietas (802.), Margarita Ignatjeva(1148.) un un Valērija Kargina (1179.) veikušas kāpumu par vienu vietu, bet Anna Ozerova ir piedzīvojusi vienas vietas kritumu (1300.).

Latvijas tenisa princese Aļona Ostapenko un viņas emocijas - uzvaras priekā un zaudējuma rūgtumā

gallery icon
67

Ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas. Pirmā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, bet otrā - baltkrieviete Arina Sabaļenka, kurai seko amerikānietes Korija Gofa un Džesika Pegula, ieņemot attiecīgi trešo un ceturto vietu. Piektā ir Jeļena Ribakina no Kazahstānas, sestā - tunisiete Onsa Žabēra, septītā - ķīniete Džena Cjiņveņa, astotā - čehiete Markēta Vondroušova, devītā - grieķiete Marija Sakari, bet labāko desmitnieku noslēdz čehiete Karolīna Muhova.

Dubultspēļu rangā Ostapenko saglabā 17. vietu, bet Semeņistaja zaudējusi astoņas pozīcijas un ieņem 151.vietu., Vismane (174.) un Marcinkēviča (223.) zaudējušas pa vienai vietai, Bartone ir vietu augstāk (519.), Ignatjeva - deviņas vietas augstāk (699.), Ozerova (1110.) un Kargina (1417.) ir divas vietas zemāk, bet Marija Semeņistaja zaudējusi četras pozīcijas (1514.).

Dubultspēļu ranga līdere ir Elise Mertensa no Beļģijas, kurai seko taivāniete Suveja Sje un austrāliete Storma Hantere.

Latvijas tenisists Roberts Štrombahs Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir atguvis trīs vietas un šonedēļ ieņem 343. pozīciju.

Kārlis Ozoliņš (1048.) ir vienu vietu augstāk, bet Mārtiņš Rocēns zaudējis trīs vietas un ieņem dalītu 1766. pozīciju.

ATP ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas. Pasaules pirmā rakete joprojām ir serbs Novāks Džokovičs, kurš apsteidz spāni Karlosu Alkarasu, krievu Daniilu Medvedevu, itāli Janiku Sineru, krievu Andreju Rubļovu un Vācijas tenisistu Aleksandru Zverevu. Septītais ir dānis Holgers Rūne, astotais - polis Huberts Hurkačs, devītais - amerikānis Teilors Frics, bet labāko desmitnieku noslēdz grieķis Stefans Cicips.

Dubultspēļu rangā Miķelis Lībietis saglabājis savas karjeras rekordu - 138. vietu, par desmit vietām augstāk, salīdzinot ar iepriekšējo rangu, ir Štrombahs (552.), divas vietas zaudējis Rocēns (dalīta 1386.), Ozoliņš palicis dalītā 1526. pozīcijā, bet Roberts Jaričevskis ir noslīdējis par vienu vietu zemāk (dalīta 2273.).

Dubultspēļu ranga līderi ir indietis Rohans Bopana un austrālietis Metjū Ebdens.