Citi sporta veidi
2024. gada 3. februāris, 00:24

Kāds pārsteigums! Taisons Fjūrijs jau trešo reizi izgāž potenciālo cīņu ar Usiku par absolūtā pasaules boksa čempiona titulu

Jauns.lv

Saūda Arābijas galvaspilsētā Rijādā 17.februārī paredzētā cīņa par absolūtā pasaules boksa čempiona titulu starp britu bokseri Taisonu Fjūriju un ukraini Oleksandru Usiku nenotiks — kārtējo reizi Fjūrija vainas dēļ. Šoreiz viņš treniņā guvis sejas savainojumu.

Savā paziņojumā "absolūti satriektais" Taisons Fjūrijs paziņoja, ka bija lieliskā formā un nopietni gatavojās cīņai, un atvainojās faniem, Usikam, kā arī cīņas organizētājiem par savu savainojumu, kam nepieciešama "steidzama medicīniska uzmanība" un "daudz šuvju". Viņš pauda cerību, ka pēc atkopšanās izdosies cīņu noorganizēt pēc iespējas drīzāk.

Usika promouters Alekss Krasjuks novēlēja Fjūrijam ātru izveseļošanos, taču, ņemot vērā viņa ieilgušo izvairīšanos no cīņas, daudzu boksa līdzjutēju skatījumā, baidoties ciest pirmo zaudējumu profesionālajā karjerā, ar zināmu ironiju piebilda: "Dievs tev parādīja zīmi. Padomā par aiziešanu pensijā, brāli." Usika menedžeris Egis Klims bija mazāk diplomātisks: "Taisons Fjūrijs ir sūda gļēvulis, kurš izdarīs visu, lai nebūtu jātiekas ar Usiku, un viņš lūdza savu *** iesist sev pa uzaci ar pannu. Varat mani citēt vārds vārdā."

Fjūrijs, kurš 35 cīņās ir svinējis 34 uzvaras un reizi cīnījies neizšķirti, ir pasaules čempions Pasaules Boksa padomes (WBC) versijā, bet Usiks, kura kontā ir 21 uzvara tikpat cīņās, ir pasaules čempions Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), kā arī mazāk prestižās Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) versijās.

Sākotnēji bija paredzēts, ka Fjūrijs un Usiks tiksies 23.decembrī — turklāt Fjūrijs tiešā tekstā draudēja iesūdzēt Usiku tiesā, ja cīņa nenotiks tajā datumā,  taču cīņa tika atlikta pēc Fjūrija nepārliecinošā snieguma pagājušajā mēnesī Saūda Arābijā uzvarā pār jauktās cīņas mākslas (MMA) pārstāvi kanādieti Fransisu Nganū, kuram tā bija debija profesionālajā boksā. Fjūrijs uzvarēja vien, tiesnešu domām par uzvarētāju daloties.

Pirms tam Fjūrija un Usika cīņa bija paredzēta 29. aprīlī, turklāt Fjūrijs izvirzīja Usikam neizdevīgus finansiālus nosacījumus, pieprasot parakstīt līgumu nekavējoties, vai piedāvājums tiks atsaukts. Pēc Usika piekrišanas Fjūrija komanda sāka izvirzīt citus nosacījumus, un par cīņu tā arī neizdevās vienoties.

Boksa fanus īpaši nesajūsmināja Fjūrija pastāvīgā lielīšanās un stāstīšana, kāds nīkulis ir Usiks un ko viņš ar ukraini izdarīs ringā, katrreiz no faktiskās cīņas izvairoties.

Pēdējā cīņa par absolūtā pasaules čempiona titulu smagajā svarā notika 1999.gadā, kad brits Lenokss Luiss pārspēja amerikāni Evanderu Holifīldu, iegūstot titulus trīs galvenajās boksa versijās - WBC, WBA un IBF jostas.

Luisam nākamajā gadā no WBA titula bija jāatsakās, jo viņš izvēlējās cīnīties ar citu pretinieku, cīnoties par titulu WBC, IBF un IBO versijās.