Katei Vilkai 18 punkti Francijas čempionāta mačā
Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētāja Kate Vilka.
2024. gada 27. janvāris, 23:11

Latvijas basketboliste Anete Šteinberga sestdien Francijas čempionāta mačā guva 13 punktus Buržas "Tango" zaudējumā savā laukumā, bet Kate Vilka guva 18 punktus "Charnay" zaudējumā savā laukumā.

"Tango" ar 58:85 (24:22, 14:20, 15:23, 15:20) zaudēja līdervienībai Vilnēvas d'Askas ESB.

Šteinberga spēlēja 21 minūti un piecas sekundes, realizējot četrus no septiņiem divpunktu metieniem, vienīgo tālmetienu un abus soda metienus. Viņa atzīmējās arī ar piecām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu piespēli, divām kļūdām, piecām piezīmēm, diviem izprovocētiem sodiem pretiniecēm un iekrāja +/- rādītāju -13 un efektivitātes koeficientu 16.

Mājinieču rindās Šteinberga bija rezultatīvākā.

Viešņām 20 punktus guva Kamija Smolsa, bet 17 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Kariata Diabī.

Kates Vilkas pārstāvētā "Charnay" savā laukumā ar 74:90 (16:26, 23:18, 7:24, 28:22) piekāpās "Lattes Montpellier".

Vilka 26 minūtēs un 48 sekundēs laukumā realizēja vienīgo divpunktu metienu, četrus no pieciem tālmetieniem un visus četrus soda metienus. Viņas kontā arī pa atlēkušajai bumbai un rezultatīvai piespēlei, trīs kļūdas, trīs piezīmes, izprovocēta piezīme pretiniecei, kā arī +/- rādītājs -10 un efektivitātes koeficients 16.

18 punktus mājinieču komandā sakrāja arī Monika Makani, kuras kontā arī sešas rezultatīvas piespēles.

Viešņām 22 punktus un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Emerista Alstona..

Vēl vienā mačā Tarbas "Gespe Bigorre" bez Rainas Tomašickas pieteikumā viesos ar 83:55 (28:16, 18:18, 14:11, 23:10) apspēlēja "Saint-Amand Hainaut".

Turnīra tabulā "Tango" ar desmit uzvarām 14 spēlēs atrodas otrajā vietā, bet "Charnay" un  Tarbas "Gespe Bigorre" ar bilanci 7-7 dala sesto vietu.

Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Lionas ASVEL basketbolistes.

Tikmēr Ilze Jākobsone Stambulā guva divus punktus viņas pārstāvētās Stambulas "Emlak Konut" uzvarā Turcijas čempionāta mačā.

"Emlak Konut" ar 92:61 (24:16, 22:149, 19:14, 27:17) pieveica Izmitas "Belediyespor".

Jākobsone 16 minūtēs un 38 sekundēs laukumā realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem, bet netrāpīja nevienu no četriem tālmetieniem. Viņas kontā arī trīs atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, +/- rādītās +13 un efektivitātes koeficients četri.

Uzvarētājām septiņas spēlētājas guva vismaz 10 punktus, par rezultatīvāko ar 15 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām kļūstot Alanai Smitai.

Viešņu rindās, spēlējot septiņu spēlētāju sastāvā, pa 16 punktiem guva Nurana Tucaka, kuras kontā arī pa piecām rezultatīvām piespēlēm un atlēkušajām bumbām, un Eiki Taškina, kura sakrāja arī astoņas atlēkušās bumbas.

Stambulas "Fenerbahce" bez Kitijas Laksas pieteikumā viesos ar 108:77 (31:10, 24:2722:18, 31:22) pieveica Bursas "Uludag".

"Fenerbahce" turnīra tabulā ar 21 panākumu tikpat mačos ir Turcijas čempionāta līdere, bet "Emlak Konut" ar bilanci 10-11 ieņem astoto vietu.

Pagājušajā sezonā par Turcijas čempioni kļuva Stambulas "Fenerbahce".