foto: Viesturs Lācis/Bobslejs.lv
Cipuļa un Kalendas divnieki desmitnieka beigās Pasaules kausa posmā Norvēģijā
Emīla Cipuļa ekipāža Lillehammeres trasē.
Citi sporta veidi
2024. gada 27. janvāris, 18:32

Cipuļa un Kalendas divnieki desmitnieka beigās Pasaules kausa posmā Norvēģijā

Jauns.lv/LETA

Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas pilotētās Latvijas ekipāžas sestdien Norvēģijā Pasaules kausa bobslejā piektajā posmā divnieku sacensībās ieņēma attiecīgi astoto un devīto vietu.

Cipulis kopā ar stūmēju Dāvi Spriņģi pirmajā braucienā ieņēma astoto vietu, līderim vācietim Johannesam Lohneram zaudējot 0,62 sekundes, bet Kalenda un Edgars Ungurs 22 ekipāžu konkurencē bija devītie, Lohneram piekāpjoties 0,64 sekundes.

Lohners ar stūmēju Georgu Fleišhaueru pirmajā braucienā trasi veica 50,34 sekundēs, aiz sevis atstājot tautiešus Ādamu Amūru un Benediktu Hertelu (+0,24), kā arī šveiciešus Mihaelu Fogtu un Zandro Mihelu un vāciešus Frančesko Frīdrihu un Aleksanderu Šilleru, kuri sasniedza vienādu laiku, no līderiem atpaliekot 0,28 sekundes.

Otrajā braucienā Cipulis sasniedza sesto ātrāko laiku, taču saglabāja astoto vietu divu braucienu summā, Lohnera ekipāžai zaudējot 1,27 sekundes.

Kalenda otrajā braucienā sasniedza desmito rezultātu un divu braucienu summā saglabāja devīto vietu, Lohneram zaudējot 1,38 sekundes.

Lohners abos braucienos sasniedza jaunu trases rekordu, trasi veikdams attiecīgi 50,34 un 50,29 sekundēs, un izcīnīja uzvaru.

Otro vietu aiz Lohnera ieņēma Frīdrihs, zaudējot 0,38 sekundes, bet trešais bija Amūrs (+0,45).

Pēc pieciem Pasaules kausa posmiem līderis kopvērtējumā ar 1110 punktiem ir Lohners, otrajā vietā ar 1040 punktiem ir Frīdrihs, bet trešais ar 1001 punktu ir šveicietis Mihaels Fogts.

Cipulis ar 840 punktiem ir piektais, bet Kalenda ar 632 punktiem - 11., junioru vērtējumā ieņemot trešo vietu.

Ķīnā notikušajā sezonas pirmajā posmā Cipuļa divnieks izcīnīja piekto vietu, Kalenda ar Dāvi Kaufmani ierindojās desmitajā pozīcijā, bet uzvaru svinēja Vācijas pilota Johannesa Lohnera ekipāža. Otrajā posmā Francijas trasē Laplaņā Cipuļa ekipāža ierindojās 11., bet Kalendas divnieks - 16. vietā, uzvaru izcīnot šveicieša Mihaela Fogta pilotētajam divniekam.

Trešajā posmā Īglsā Cipuļa divnieks finišēja sestajā vietā, bet Kalendas ekipāža ieņēma 15.vietu, otro uzvaru šosezon svinot Lohneram, bet ceturtajā posmā Sanktmoricā Cipuļa divnieks izcīnīja piekto vietu un Kalendas ekipāža - 11.vietu, uzvaru izcīnot Lohneram.

Pērnajā sezonā šajā trasē bobslejisti Pasaules kausa posmā nesacentās, bet divos Eiropas kausa posmos Cipuļa vadītais divnieks ieņēma attiecīgi piekto un astoto vietu. Kalenda šajos mačos ieņēma attiecīgi 12. un 14.vietu.

Svētdien paredzētas Pasaules kausa sacensības četriniekiem.

Februāra pirmajā nedēļā notiks Pasaules kausa posms Siguldā, kur vienlaikus notiks cīņa par Eiropas čempiona titulu skeletonā, divnieku ekipāžām bobslejā un monobobslejā. Eiropas čempioni bobsleja četriniekos tika noskaidroti jau decembra vidū Īglsas trasē, Cipuļa ekipāžai izcīnot bronzas medaļas, bet Kalendas četriniekam ieņemot desmito vietu.

Februāra vidū sportisti sacentīsies Vācijas trasē Altenbergā, pasaules čempionāts februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā, bet Pasaules kausa sezona noslēgsies marta beigās ar posmu ASV trasē Leikplesidā.